...

Verslo sėkmę lėmė aukštos kokybės siekis

Verslas

2014.02.15

Autorius: Jana Saifulinaitė

Temos: .

Verslo sėkmę lėmė aukštos kokybės siekis

Deividas Rinkevičius ir Karolis Bajorinas BFL/Aliaus Koroliovo nuotr.

2010-ųjų balandžio 21 d. su skambiu šūkiu „UAB „Penkiese“ – penkių žvaigždučių reklama“ jaunas kolektyvas žengė į reklamos verslą. Sėkmingai įsilieję į grandų reklamos gretas „Penkiese“ įkūrėjai tikina ir po trejų metų kasdien susiduriantys su kliūtimis bei iššūkiais. „Snausti nėra kada, turime koja kojom judėti pirmyn!“ – sakė reklamos kūrimo ir spaudos darbais užsiimantys UAB „Penkiese“ įkūrėjai – iš Jurbarko kilę 27-erių Deividas Rinkevičius ir 26-erių Karolis Bajorinas.

Nebuvo lengva įsitvirtinti rinkoje

„Nuo mažens domėjausi reklama. Tiek mokykloje, tiek užklasinėje veikloje buvau aktyvus, mėgau kurti. Matyt, todėl reklamos versle ir radau save. Mane sužavėjo ir žavi tai, kad kurdamas galiu patenkinti klientų poreikius ir už tai būti apdovanotas šypsenomis. Dabar darau tai, kas labiausiai patinka!“ – paklaustas, kaip kilo idėja imtis reklamos verslo, dėstė vienas iš įmonės įkūrėjų K. Bajorinas.

Vaikinai atskleidė, kad reklamos studijos įkūrimas – pirmas toks didelis iššūkis, nors iki tol išbandė ne vieną darbą. „Teko įvairaus darbo pabandyti tiek studijų metais, tiek mokyklos laikais. Daugiausia patirties ir suvokimo įgijau užsiimdamas vadyba“, – sakė D. Rinkevičius.

Pašnekovai vos atvykę į Vilnių studijuoti pradėjo galvoti apie gyvenimo kokybę: „Norėjome gyventi geriau ir ėmėmės darbų, kurie, kaip matome, davė naudos. Vilnius mums patinka kaip miestas, mes jį mylime ir vos į jį atsikraustę žinojome, kad norime čia likti. Tad noras gyventi geriau inspiravo verslo pradžią ir plėtrą.“

Svarbu išmanyti tai, kuo užsiimi

Verslininkai ateidami į rinką žinojo, kad reklamos verslo pasaulyje yra labai didele konkurencija.

„Domėjomės reklamos galimybėmis pradedant spauda ir baigiant lauko reklama. Pažinojome keletą žmonių, kurie yra dirbę šioje sferoje, teko ir pasikonsultuoti. Į rinką ėjome drąsiai, bet faktiškai nenutuokdami apie gresiančius iššūkius“, – sakė pašnekovai ir pabrėžė, kad labai smagu sulaukti palaikymo, mat tai visada verčia judėti į priekį.

D. Rinkevičius pridūrė, kad itin svarbu išmanyti verslą, kuriuo užsiimi: „Reikia stebėti rinką, jos pokyčius, naujas tendencijas, susijusias su verslu. Kontroliuoti visus procesus nuo pradžios iki pabaigos. Taip pat svarbu atsakingai išsirinkti tiekėjus ir palaikyti glaudžius ryšius.“

„Ar turėsiu tiek kantrybės ir ryžto? Ar noriu ką nors gyvenime pasiekti ir leisti sau daugiau nei bet kuris kitas žmogus?“ – klausimus, į kuriuos ieškota atsakymų prieš imantis verslo, prisiminė K. Bajorinas. Pasak jo, vienas pagrindinių sunkumų plėtojant šį verslą – įsitvirtinti rinkoje.

Tikėjo verslo idėja

UAB „Penkiese“ įkūrėjai atviravo, kad klausimas „Kiek pavyks uždirbti?“ verslo pradžioje nebuvo pats svarbiausias.

„Tai buvo mūsų idėja, kuria labai tikėjome. Jei pinigai svarbiausi ir nori tik jų, gal reikėtų eiti į banką, o ne kurti verslo? Verslas yra ir gyvenimo būdas. Kiekvieną dieną laukia nauji iššūkiai ir nuotykiai. Tiesa, nebūtinai visada ir visi su laiminga pabaiga!“ – šyptelėjo K. Bajorinas.

2012 metų UAB „Penkiese“ apyvarta siekė beveik 2 milijonus litų. Pašnekovai pabrėžė, kad nuostoliai irgi yra verslo dalis, todėl juos reikia priimti ramiai. Taigi, kiek investicijų reikėjo kuriant verslą?

„Dešimt tūkstančių litų. Tiek mums kainavo Lietuvoje pradėti verslą“, – sakė K. Bajorinas. Jo kolega D. Rinkevičius pridūrė, kad verslo pradžioje jie buvo tarpininkai, todėl nereikėjo daug įrangos.

„Tiesa, teko investuoti į save, dirbti, dirbti ir dar kartą dirbti!“ – sakė D. Rinkevičius. Anot jo, pradiniam kapitalui dalį lėšų teko skolintis.

Kolektyvas stipriai išaugo

UAB „Penkiese“ įkūrėjai pasakojo, kad pradžioje komandoje dirbo penkiese.

„Iš čia ir mūsų pavadinimas! – tikino K.Bajorinas ir pridūrė, kad dabar kolektyvas yra stipriai išaugęs, jį sudaro 14 žmonių: – Aš didžiuojuosi užauginęs stiprią komandą!“ Pasak K. Bajorino, pradžioje būtina turėti verslo planą, bet dar svarbiau yra gera idėja ir jos įgyvendinimo vizija. Priimdami į komandą naują narį įkūrėjai sako atsižvelgiantys ir į asmenines savybes, ir į darbo patirtį. Kolektyvo vadovas atviravo, kad darbo diena nėra apibrėžta: „Ji trunka tiek, kiek reikia. Aš dirbsiu, kol visi bus patenkinti.“

Jo kolega pridūrė, kad kartais klientų priekaištai kelia stresą, bet viską padeda įveikti stipri komanda.

„Lietuvoje turime daug konkurentų. Žinoma, stengiamės nesipykti, bet ne visada išeina! – šypsodamasis atviravo verslininkas, galvojantis apie plėtrą. – Kai kurie konkurentai tampa ir partneriais – būna visko.“

Verslas turi teikti naudą visiems

Anot K. Bajorino, požiūris, kad verslas yra tik pinigų kalykla, neleidžia tobulėti, o galiausiai prišaukia bankrotą.

„Įmonė – gyvas organizmas, o jauna įmonė yra lyg mažas vaikas. Argi iš mažo vaiko vogsite saldainį? Verslas turi kurti naudą ne tik savininkams, bet ir visiems su ta įmone susijusiems žmonėms. Sėkmė lydi tik tada, kai visiems gerai: darbuotojas dirba, nes gauna gerą atlyginimą ir turi geras darbo sąlygąs, o klientai yra patenkinti laiku gaudami kokybiškas ir santykinai nebrangias paslaugas. Na, ir, žinoma, įmonės savininkas yra patenkintas turėdamas darnų kolektyvą, laimingus klientus ir gražius skaičius banko sąskaitoje“, – sakė verslininkas, manantis, kad Lietuvoje palanku užsiimti gamyba, nes gana pigi darbo jėga.

O ketinantiems imtis nuosavo verslo UAB „Penkiese“ komanda palinkėjo: „Būkite stiprūs, siekite savo tikslų ir atsiminkite, kad ir Maskva ne per dieną pastatyta.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.