...

Verslo pradžiai pamatus padėjo vienas skambutis

Verslas

2021.12.22

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: .

Verslo pradžiai pamatus padėjo vienas skambutis

Milda Kiunaitė ir Ingrida Rukienė // Irmanto Gelūno nuotr.

Šventinės nuotaikos kūrimas – savotiška magija, kurią kurti ėmėsi išskirtinių idėjų nestokojanti ir pozityvumu spinduliuojanti verslininkė Milda Kiunaitė. Sugalvojusi dekoravimo verslo idėją, ji netruko susirasti verslo partnerę ir sukūrė jau antrus metus sėkmingai klientus džiuginantį prekių ženklą „MK Decoras“.

„Komandą sudarome dviese: aš ir mano nuostabioji kolegė Ingrida Rukienė. Su ja kartu dirbome vienoje įmonėje, tapome draugėmis, o bendra verslo kelionė prasidėjo nuo skambučio telefonu. Vieną rytą paskambinau Ingridai ir tiesiai šviesiai paklausiau: ar norėtum su manim kartu dekoruoti šventes, kaip tik turiu vieną pasiūlymą. Ji trumpai pagalvojus iškart atsakė – TAIP. Nuo tos dienos mes pradėjome dirbti kartu“, – prisimena Milda. 

Prireikia drąsos

Kurdama savo verslą, M. Kiunaitė daug dėmesio skiria detalėms, todėl siekia, kad viskas būtų tobula. Vis dėlto versle, kaip ir gyvenime, nutinka netikėtų dalykų, kurie gali išbalansuoti. Pašnekovė džiaugiasi turėdama verslo partnerę, kuri veiklai suteikia daugiau ramybės. 

„Man atrodo, kad Ingridai gana sunku su manimi. Aš esu labai griežta ir reikli sau. Noriu vis geriau ir geriau. Kartais atliekame užsakymą, bet daug neparodome viešumoje, nes man nepatinka koks mažytis, atrodytų, visiškai nereikšmingas elementas. Kartais tai kiša koją, bet, dirbant kartu, vienai kitą papildant, atsiranda harmonija, tad ir projektai auga kartu su mumis“, – verslo sėkme džiaugiasi Milda.

Nors augantys projektai leidžia suprasti, kad judama teisinga linkme, M. Kliunaitė prisimena, jog ne viskas buvo taip paprasta ir lengva. Verslo pradžioje, kaip ir kiekviename naujame jo etape, reikia beprotiškai daug drąsos. Milda atskleidžia, kad dar ir dabar su nerimastingu jauduliu laukia kiekvieno užsakovo reakcijos į atliktą dekorą, o motyvacijos įkvepia jų teigiami atsiliepimai ir susižavėjimas išvydus rezultatą.

„Dekoravimas – vizualus menas ir reakcija į jį labai priklauso nuo kiekvienos asmenybės. Man vis dar neramu rodyti savo darbą, tačiau nuostabu, kai po šventės žmogus prieina ir nuoširdžiai pasako, jog nesitikėjo tokio rezultato, viršijome jų lūkesčius. Ta emocija, kurią klientai palieka, yra didžiausia motyvacija veikti toliau“, – patikina pašnekovė. 

Apie konkurenciją negalvoja

M. Kiunaitė pasakoja, kad dekoravimo verslas yra žavingas neaprėpiama laisve kūrybai. Nors kartais sunkumų kelia techniniai klausimai, verslo vadybos sprendimai, tačiau kūrybinė dalis absoliučiai išlaisvina. Pašnekovė atvirauja – tokiame versle, jeigu stengiesi pritraukti ir išlaikyti klientus, kurti savo reputaciją, auginti užsakymų apimtis, nėra kada į konkurentus ir žvalgytis.

„Manau, kad dekoravimas yra kūryba, o ją mes visi matome skirtingai. Net neabejoju, kad vietos užteks kiekvienam. Žinoma, matau ir stebiu konkurentus, mintyse vertinu jų atliktus darbus, mokausi ir žiūriu, kur mes galėtume patobulėti, kur dar paaugti“, – sako Milda. 

Nebijokite visko prarasti

Viena dažniausių žmones nuo verslo pradžios stabdančių minčių: kas bus, jeigu nepasiseks. M. Kliunaitė šiuo klausimu kategoriška – nieko tokio. Anot jos, svarbiausia bandyti, nebijoti klysti ir suvokti, kad grįžimas atgal ar pokyčiai anaiptol nėra pripažinimas, jog kažkas blogo įvyko. Kiekvienas suklydimas yra tik nauja galimybė augti.

„Linkiu daryti, daryti ir dar kartą daryti. Suklysti ir vėl daryti. Ieškokite kitų būdų, griūkite ir vėl atsikelkite. Nebūtinai tai, ką veikiate, gali būti viena sritis. Nebijokite ieškoti savęs įvairiose veiklose, nebijokite keistis, nebijokite nieko nedaryti tiek laiko, kiek jums reikės. Jeigu pamatėte, kad kažkas nepavyko arba tiesiog norisi kitaip, nebijokite vėl grįžti į tą patį tašką, nebijokite visko netekti. Tiesiog darykite, ką darote, ir taip, kaip jums atrodo geriausia. Vis tiek galų gale viskas bus gerai ir atsirasite ten, kur turite būti. Vizualizuokite, ką norėtumėte jausti, patirti, ką norėtumėte turėti, ir ženkite pirmą žingsnį“, – linkėjimus siunčia ir drąsos įkvepia „MK Decoras“ įkūrėja M. Kliunaitė. 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.