...

VERSLO ISTORIJA. Petras Narbutas: prisiimdamas riziką prisiimi ir galimybę išlošti

Verslas

2013.09.28

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: , .

VERSLO ISTORIJA. Petras Narbutas: prisiimdamas riziką prisiimi ir galimybę išlošti

Didžiausias išbandymas biuro baldų gamybos srityje yra nuolatinis kitimas. BFL/Andriaus Ufarto nuotr.

Prieš du dešimtmečius Petras Narbutas pradėjo gaminti pirmuosius biuro baldus ir šiandien yra vienas iš Lietuvos baldų rinkos lyderių. P. Narbutas kilęs nuo Klaipėdos, baigė Vilniaus universiteto fizikos fakultetą, vėliau pasinėrė į verslą ir tapo įmonių grupės „Narbutas“ įkūrėjas.

P. Narbuto įmonė per visus verslo metus sulaukė didelių išbandymų ir didelių pergalių. Taip jau susiklostė, kad lemtingas tapo vienas atsitiktinis susitikimas su senu draugu, kuris ir pasufleravo idėją, nulėmusią tolesnę P. Narbuto gyvenimo kryptį. „Po studijų atsidūriau Mokslų akademijos Fizikos instituto bandomojoje gamykloje. Ten gavau užduotį pagaminti gerą stalą lazeriui. Gavau idėją ir pradėjau ją įgyvendinti. Visiškai neturėjau patirties, bet supratau, kad gamyboje man kažkas patinka. Supratau, kad man reikia kurti verslą, ir ši idėja startui buvo labai gera.“, – prisiminė „Narbuto“ vadovas.

 

„Dauguma tada darė tai, kas paprasčiausia. Vienas labai populiarus verslas buvo tapti taksistu. Kai jau taksistų buvo kas antras, daug kas ėmė gaminti baldus.“

P. Narbutas

 

Anot pašnekovo, bene didžiausias išbandymas biuro baldų gamybos srityje yra nuolatinis kitimas. Gamintojas privalo sekti naujausias technologines, darbo organizavimo tendencijas ir prie jų prisitaikyti. Tai toli gražu ne visada paprasta. „Baldai baldams nelygu. Viena yra biuro baldai, o buitiniai ar miegamojo – jau visai kas kita. Miegamajame technologijos iš esmės jau nesikeičia bene tūkstantį metų. Virtuvės technologijos keičiasi sparčiau. Biure kaita yra kur kas spartesnė nei bet kurioje kitoje baldų srityje. Kai atsirado kompiuteriai, biuro baldų pardavimas augo po keliolika procentų.

Anksčiau svarbiau buvo ramybė, o dabar jau suprantama, kad svarbiau yra bendravimas. Net ir stalas dabar nebe toks svarbus – kompiuterį gali laikyti ir ant kelių. Pokyčių labai daug. Kinta ir formos, spalvos“, – teigė verslininkas.

Kaip sekėsi įgyvendinti idėją, skaitykite naują „bzn start“ spalio mėnesio verslo žurnalą, kur rasite visą straipsnį apie Petro Narbuto sėkmingai išplėtotą lietuvišką verslą, kuris per mėnesį vidutiniškai parduoda net 6.000 stalų!

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.