...

Verslo istorija. Pakeitus gyvenimo būdą atsivėrė kelias verslui

Verslas

2013.10.10

Autorius: Rasa Petrauskaitė

Temos: .

Verslo istorija. Pakeitus gyvenimo būdą atsivėrė kelias verslui

Paulius Naujokas Asmeninio albumo nuotr.

Paulius Naujokas (29 m.) – žmogus-orkestras, mėgstantis iššūkius ir aktyvų gyvenimą. Idėjų, ką veikti, klaipėdiečiui nestinga. Jis vadovauja asmenybės tobulėjimo svetainei „Gyvenimo guru“ bei kalbėjimo ir lyderystės klubui „Toastmaster Klaipėda“, vykdo nekilnojamojo turto gyvenamųjų namų projektą „Klemiškės namai“, organizuoja susibūrimus be alkoholio „5M“. Negana to, šių metų balandžio 12 dieną P. Naujokas atidarė žaliąjį barą ir krautuvėlę „Grin Grin“.

Tai ne verslas, o gyvenimo būdas

Prieš ketverius metus Paulius pakeitė gyvenimo būdą. Įsitikinęs, kad savijautai įtaką daro maistas, tapo vegetaru. Vaikinas atsisakė ne tik mėsos, bet ir alkoholio, o namuose kartu su draugais pradėjo rengti žaliojo maisto vakarėlius. Pastebėjęs, kad Klaipėdoje trūksta vietų, kur galima sveikai pavalgyti, nusprendė įkurti verslą maitinimo srityje. Tiesa, jo pasirinkimą lėmė ir Gedimino Jaso, prekybos centro „Big“ vadovo, skambutis. G. Jasas pranešė apie laisvas patalpas ir pasiūlė atidaryti barą. Po savaitės pradėtas verslo įgyvendinimo procesas truko ketverius mėnesius. Į verslą investuota 60 tūkst. litų. Paulius neslepia, kad dalį pinigų turėjo, o kitus skolinosi iš pažįstamų.

„Esu asmenybė, kuri sunkiai priima kitų nurodinėjimus. Man patinka dirbti komandoje, bet tai daryti privalau laisvai. Todėl mėgstu realizuoti savo, o ne kitų idėjas. Tada jaučiu džiaugsmą“, – kodėl tapo verslininku, aiškino P. Naujokas.

Tiesa, vaikinas savo veiklos nevadina verslu. Visi atliekami darbai – tai jo gyvenimo būdas.

„Jeigu nejausčiau vidinio potencialo ir laimės, tuo ir neužsiimčiau“, – užtikrino Paulius.

Žaliojo baro ir krautuvėlės „Grin Grin“ tikslas – sveika mityba. P. Naujokas mano, kad visuomenėje yra iškreipta ekologijos sąvoka. Jo žodžiais, ekologiškas maistas nebūtinai yra tik sveikas. Tai maistas, kuriam paruošti reikia mažiau resursų ir laiko. Sveikas maistas yra tas, kuris natūralus. Žaliasis maistas – termiškai neapdorotas arba šviežias. Tam, kad žmonės galėtų sveikiau maitintis, „Grin Grin“ siūlomi visi minėti maisto produktų tipai.

Baro meniu, kuriame žaliavalgiams tinkami patiekalai – salotos, sriubos, sumuštiniai, lazanija, spagečiai, kokteiliai ir net desertai, – sudarė žaliavalgė Gintarė Jonušaitė. Laikui bėgant meniu pildė patys darbuotojai. Paulius pažymėjo, kad receptai kuriami iš tų produktų, kurie yra krautuvėlėje.

„Man nepatinka monotonija“, – teigė jaunasis verslininkas. Todėl bare kasdien keičiami dienos pietūs. Kainos čia svyruoja nuo 2 iki 12 litų, o krautuvėlėje nuo 1,4 iki 2 200 Lt. Anot Pauliaus, žmonės, atėję į parduotuvę, tikisi rasti ne tik maisto. Dėl to jo krautuvėlėje yra ir higienos prekių, knygų, sulčiaspaudžių ar net sauskelnių.

Minėtų prekių bei maisto produktų taip pat galima įsigyti elektroninėje parduotuvėje www.gringrin.lt. Verslininko žodžiais, e. parduotuvė nėra versli. Ji labiau naudojama informacijos ir patarimų sklaidai, bet minimalūs užsakymai vyksta. Jų sulaukiama net iš Anglijos ir Norvegijos.

Skanaus!

Pauliaus žodžiais, „Grin Grin“ – tai vieta, kurioje jis jaučiasi kaip namuose. Todėl kartu su darbuotojais stengiasi šį jausmą perteikti ir klientams.

„Mes su žmonėmis bendraujame neoficialiai. Taip sukuriame šiltus santykius“, – aiškino vaikinas.

Žaliojo maisto vakarėliai, kuriuos vaikinas organizuodavo namuose, dabar rengiami „Grin Grin“. Jų tikslas – suburti žmones, kad jie jaustųsi kaip komanda. Čia atėjusieji praleidžia laiką tarp bendraminčių, dalijasi patirtimi ir, žinoma, ruošia maistą.

„Jeigu susirenka daugiau žmonių, gaminama daugiau patiekalų. Vieną bandoma ruošti pagal receptą, kitą improvizuojant“, – apie užsiėmimus vakarėliuose pasakojo Paulius.

Ar tokie vakarėliai populiarūs? Anot P. Naujoko, taip. Tai įrodo ir dalyvių skaičius. Dviem savaitėms likus iki renginio, kurio tema saldieji patiekalai, laisvų vietų – tik trys. Iš viso gali dalyvauti dvidešimt žmonių. Potencialūs baro ir krautuvėlės lankytojai, pasak Pauliaus, yra visi žmonės, bet dažniausiai perka moterys, kurios rūpinasi savo sveikata.

P. Naujokas pavasarį žada atidaryti antrą „Grin Grin“ filialą uostamiestyje. Verslininko teigimu, tam reikės mažiau investicijų.

„Kai steigi verslą, niekas nenori duoti prekių, už kurias galėtum sumokėti vėliau. Dabar, kai mus pažįsta, galime prašyti atidėjimo“, – žinomumo pranašumus vardija Paulius. Taip pat siekiama sukurti „Grin Grin“ produktų liniją, kurią būtų galima rasti kitų miestų parduotuvėse. Unikalūs produktai – duonelės, pyragai, batonėliai – yra bendras P. Naujoko ir merginų, dirbančių krautuvėlėje, kūrinys.

Pradedant verslą, anot vaikino, svarbiausia yra tikėjimas. Todėl pradedantiesiems linki tikėti savimi ir pataria sukurti pozityvią komandą. Tikėdamas savimi Paulius išsikėlė naują tikslą – išleisti „Grin Grin“ receptų knygą. Tikimasi, kad ji PDF formatu pasirodys šių metų gruodį. Šiuo metu surinkta 50 receptų. Paulius dalijasi vienu iš jų.

Kokteiliui „Tirštas džiaugsmas“ reikės: pusės ananaso, pusės puodelio uogų (tinka ir šaldytos), didelio banano ir ledukų. Išspauskite iš ananaso sultis, tada sudėkite į jas uogas, bananą, ledukus ir išplakite. Šiuo kokteiliu puikiai tinka pradėti dieną. Skanaus!

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.