...

Verslo idėja gimė iš meilės kūrybai

Verslas

2016.10.05

Autorius: Aistė Noreikaitė

Temos: , .

Verslo idėja gimė iš meilės kūrybai

Prekių ženklo „Hand Made with love“ įkūrėja - Karolina Jakulienė. Asmeninio albumo nuotr.

Karolina Jakulienė (26) puošia moteris ir merginas įstabiomis vienetinėmis rankų darbo rankinėmis, delninėmis ir kuprinėmis. Verslininkė ir jos darbai spinduliuoja šilumą bei meilę, o įkurtas prekių ženklas „Hand Made with love“ jau puikiai žinomas toms, kurios dievina madą, vertina išskirtinumą ir nuoširdų bendravimą su klientais.

Pradžią lėmė sėkmingi kūrybiniai eksperimentai

K. Jakulienei sukurti rankinių, delninių ir kuprinių liniją toli gražu nebuvo ilgai planuota verslo idėja. Pirmieji ir aplinkinius stebinantys jos bandymai kilo tiesiog iš noro pasidaryti ką nors gražaus, išskirtinio ir mielo sau pačiai. Pašnekovę pradėti dalytis savo kuriamu grožiu motyvavo teigiami aplinkinių atsiliepimai ir noras parodyti savo kūrybą. „Pamenu, kaip pati ieškojau sau tinkamos delninės, aiškiai žinojau, ko noriu. Liko tik surasti, tačiau ieškojimas tęsėsi labai ilgai. Po nesėkmingų paieškų toptelėjo mintis: o kodėl nepabandžius savo vizijos įgyvendinti pačiai? Nieko nelaukiau ir pradėjau. Susikūriau brėžinį, pasidariau lekalą, pagal jį pasisiuvau delninukę. Taip viskas ir prasidėjo, o geriausia reklama buvau tikriausiai aš pati“, – veiklos užuomazgas prisimena K. Jakulienė.

Pašnekovė aiškiai apsibrėžė, kas jai svarbiausia ir kuo nori vadovautis kurdama verslą. „Žinojau, jog visų pirma noriu, kad žmonės pajustų meilę mano kūrybai. Meilę tam, ką aš darau ir dėl ko stengiuosi. Ir bendraudama su klientais, ir kurdama naujus modelius, ir išsiųsdama gaminius, trokštu, kad tvyrotų tikras meilės jausmas nuo pirmo paėmimo į rankas, kad kuprinę ar rankinę žmogus tiesiog įsimylėtų. Kuo toliau, tuo labiau matau, kad jie tai puikiai jaučia ir mato. Vadinasi, tai, ką darau, yra teisinga“, – džiaugiasi verslininkė.

Iš lūpų į lūpas, per draugus, pažįstamus ir laimingas klientes skriejanti žinia apie nuostabiuosius kūrinius lėmė, kad šiuo metu „Hand Made with love“ turi nemažą būrį savo klientų. „Žinoti, kad jie nuolat laukia naujų idėjų ir minčių, – tai pats nuostabiausias jausmas, kuris gali mane vesti į priekį“, – šypsodamasi pasakoja K. Jakulienė.

Sunkiausia pasirinkti metodiką

Pašnekovė į verslo pasaulį žengia mažais žingsneliais. Pagrindinės „Hand Made with love“ kryptys yra rankinių, kuprinių, delninių kūrimas ir siuvimas. Verslininkė užsimena, kad planuoja dirbti ir su odiniais gaminiais. „Norime tobulėti ir džiuginti įvairius savo klientų pageidavimus ir norus. Tai veikla, kurioje negali stovėti vienoje vietoje“, – pabrėžia ji. Šiuo metu K. Jakulienė yra sukūrusi apie dešimt modelių.

Pasiteiravus apie užklupusius ir galimus sunkumus šioje nišoje, pašnekovė įvardija patį pasiryžimą pradėti, o vėliau – metodikos pasirinkimą. „Tikriausiai sunkiausia yra apskritai ką nors pradėti. Juk tuomet reikia išeiti iš savo komforto zonos ir imtis visiškai naujų dalykų, kurie tau visiškai svetimi. Šioje srityje sunkiausia atrasti pačią metodiką, kaip atlikti darbą gražiai ir kokybiškai, kad gavęs savo pirkinį klientas liktų patenkintas“, – atskleidžia verslininkė.

 

„Tai, ką darau, man teikia didelį džiaugsmą ir palaimą. Mano svajonė išsipildė – aš galiu ne dirbti, o mėgautis tuo, ką darau, ir nevadinti to darbu.“

K. Jakulienė.

 

Anot jos, gamyba visų pirma priklauso nuo meilės savo darbui. Viskas prasideda nuo idėjos, užplūdusio įkvėpimo, o kartais net išvystos vizijos. Tuomet estafetė perduodama auksarankėms siuvėjoms, kurios įgyvendina idėjas ir mintis. „Tariamės, kaip būtų geriau ir praktiškiau atlikti vieną ar kitą modelį, ką galima ir ką reikia patobulinti. Kiekvienam modeliui išdirbti reikia labai daug laiko ir pastangų, tai nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Atliekamas didelis darbas, kol pasiekia mūsų klientus“, – priduria K. Jakulienė.

Pasak pašnekovės, jai ši veikla ne darbas, o malonumas ir savęs pačios atradimas. „Tai, ką darau, man teikia didelį džiaugsmą ir palaimą. Nėra geresnio jausmo, kai eini gatve ir matai savo darbą. Tada supranti, kad tavo mintys, tavo darbai patinka ne tik tau, bet ir kitiems. Visada galvodavau ir suprasdavau, kad darbas užima labai didelę vietą mūsų gyvenime, nuo jo daug kas priklauso: kokios nuotaikos esame, kaip norime bendrauti su savo šeima ir pan. Mano svajonė išsipildė – aš galiu ne dirbti, o mėgautis tuo, ką darau, ir nevadinti to darbu“, – motyvuojamai dėsto verslininkė, turinti daug plėtros idėjų ir planuojanti dirbti ne tik su Lietuvos rinka.

Pabaigoje žavioji verslininkė atkreipia dėmesį, kad žodžio „palauk“ šiais laikais tiesiog nėra: jei turi idėją, visada viską daryk, kad galėtum ją įgyvendinti, galbūt tai ta proga, kuri leis tau ne dirbti, o jausti malonumą dėl to, ką darai. „Visada gyvenime reikia į viską žiūrėti kuo pozityviau, nėra neišsprendžiamų situacijų, yra tik netinkamos reakcijos į jas“, – apibendrina K. Jakulienė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.