...

Versle daug sunkumų, tačiau tai padeda būti savimi!

Verslas

2013.03.18

Autorius: Justina Ūsaitė

Temos: .

Versle daug sunkumų, tačiau tai padeda būti savimi!

Arūnas Užupis: turėkite idėjų ir jomis tikėkite. Asmeninio albumo nuotr.

Verslininkas Arūnas Užupis (40 m.) didmeninę prekybą lavinamaisiais žaislais pradėjo prieš trejus metus. Rinkodaros vadovu kompanijoje „Philip Morris“ dirbęs vyras sako, kad sunkumų jo plėtojamam verslui kyla, bet moralinė grąža viską atperka.

 

Idėją sugalvojo kartu su žmona

A. Užupis vis pagalvodavo ir prie vyno taurės su žmona padiskutuodavo apie tai, kaip būtų šaunu pradėti savo verslą. Pora kartu svarstė, kaip spręsti kūrybiškų žmonių trūkumo problemą ir lavinti emocinį intelektą.

Iš pradžių vyras nemanė, kad savo produktą skirs vaikams, bet vėliau būtent jiems nusprendė parodyti išskirtinį dėmesį. „98 procentai vaikų gimsta kūrybiški, bet neugdomas kūrybiškumas ilgainiui slopsta. Lavinti kūrybiškumą yra svarbu nuo mažumės“, – verslo idėjos pasirinkimą paaiškina vyras.

Nors jo produkto galutiniai vartotojai yra vaikai, auditorija – suaugusiųjų. „Esame didmenininkai. Prekiaujame žaislais „verslas – verslui“ auditorijai“, – savo verslo pobūdį atskleidžia pašnekovas.

Idėja buvo rožinė tik iš pradžių

Pradėdamas verslą A. Užupis atsisakė įvairių pasiūlymų, bet dabar mano, kad į viską reikia žiūrėti lanksčiau: „Susiduriame su tokiais sunkumais kaip riboti resursai, finansinių išteklių trūkumas, klaidos, senkantis kūrybiškumas. Pirminė idėja atrodė rožinė, o dabar išsipurvino.“

Jo siūlomi žaislai yra paremti psichologija, todėl tam, kad juos panaudotum tinkamai, reikia tam tikrų instrukcijų. „Planuojame organizuoti mokomuosius seminarus tėvams, darželių auklėtojams“, – sumanymais dalijasi A. Užupis.

Praverčia tarptautinė patirtis

Paklaustas, kokia patirtis naudinga šiame darbe, verslininkas sako, kad darbas net keliose tarptautinėse kompanijose išmokė bendradarbiauti su užsienio partneriais, praplėtė požiūrį, padėjo užmegzti naudingų pažinčių.

„Be pažinčių įmanoma, bet jų turint viskas vyksta greičiau“, – sako ouzuu.com įkūrėjas.

Džiaugsmą teikia šviečiamoji verslo misija

Nors, kaip prisipažino pašnekovas, rožinės idėjos išsipurvino, jis dega savo sumanymais ir su džiaugsmu demonstruoja naują „iPad“ programėlę, skirtą vaikams ugdyti. Duoda ir man pabandyti iš spalvingų detalių sudėlioti savo fantastinį žvėriuką. „Vaikų kūrybiškumo ugdymas teikia didelį malonumą“, – su šypsena sako ponas A. Užupis.

Turi išmokti viską daryti pats

Aukštas, tvirto žmogaus įvaizdį sukuriantis A. Užupis didžiąją verslo naštą laiko ant savo pečių. Jis sako įgijęs neįkainojamos patirties ne tik vadovauti, bet ir savarankiškai atlikti įvairius darbus – nuo buhalterijos tvarkymo iki kūrybos.

„Savas verslas reikalauja savyje nuolat atrasti kūrybiškumą ir sugebėjimo ne tik vadovauti, bet ir pačiam dirbti įvairius darbus. Ankstesniuose darbuose tik vadovavau“, – patirtimi dalijasi verslininkas.

Su unikaliu produktu būtina supažindinti auditoriją

A. Užupio įmonėje šiuo metu triūsia 3 darbuotojai. Verslininkas sako, kad tai tik pradžia. Kol kas itin svarbius įmonės plėtros darbus jis atlieka savarankiškai, o ateityje planuoja ieškoti patikimų partnerių, gerai suvokiančių šio verslo prasmę, ir plėsti prekybos vietų tinklą.

Pasak jo, ypač svarbus tikslas – organizuoti šviečiamuosius seminarus apie vaikų kūrybiškumo ugdymą tėveliams, darželių auklėtojams. Mat iš pradžių naują prekę – lavinamuosius žaislus – užsakovai vertina atsargiai ir neskuba pirkti. Pašnekovui džiugu, kad vis daugiau Lietuvos darželių užsako šiuos žaislus, o prekyba vykdoma įvairiose parduotuvėse.

Sunkumai verslininko nežlugdo. Jis mato perspektyvą ir veikia. „Manau, verslas atsipirks“, – užtikrintai sako jis.

„Jei galvojate, ženkite tą žingsnį“

Patyręs rinkodaros specialistas konkrečiai, trumpai ir užtikrintai įvardija tik tai, kas svarbiausia mūsų skaitytojams. Taigi jūsų dėmesiui – trys įmonės UZU įkūrėjo linkėjimai verslą pradedantiems žmonėms:

1. Jei svarstote, ar kurti savo verslą, ženkite tą žingsnį.

2. Turėkite idėjų ir jomis tikėkite. Būtinai.

3. Tvirtybės ir stiprybės. Ypač jei dirbi vienas – turi jaustis tvirtai.

Tokiais linkėjimais baigiame interviu. Užrašau paskutines įžvalgas ir išjungiu diktofoną, o pašnekovas išskuba tvarkyti verslo reikalų. Sėkmės ir ačiū už įdomų pokalbį!

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.