...

Vaikystės pomėgiai paskatino imtis nuosavo verslo

Verslas

2019.05.30

Autorius: Inga Rauluševičienė

Temos: .

Vaikystės pomėgiai paskatino imtis nuosavo verslo

I. Urbonavičienė Iš asmeninio albumo

Redaktorė ir menininkė Irma Urbonavičienė (42) kūrybines dirbtuves šiek tiek mistiniu pavadinimu „Raganų draustinis“ rengia ne tik Kaune esančiose namų erdvėse, bet ir visoje Lietuvoje.

Menai lydėjo nuo vaikystės

I. Urbonavičienė, kiek save pamena, kūrė nuo pat vaikystės: piešdavo, lipdydavo, megzdavo, spalvindavo, nerdavo, verdavo… Baigdama mokyklą norėjo studijuoti meninę sritį, tačiau dėl tam tikrų susiklosčiusių aplinkybių visgi pasirinko filologijos studijas.

„Noras kurti nedingo – lankiau tapybos, piešimo, keramikos pamokas suaugusiesiems Kauno A. Martinaičio dailės mokykloje, tiesa, neišvengusi ilgos pertraukos, vėl grįžau ir šiuo metu čia mokausi tapybos bei piešimo. Viskas, kas susiję su kūryba, man labai patinka ir teikia didelį džiaugsmą. Esu tikra, kad iš sudėtingiausių gyvenimo situacijų išsisukti padeda tik kūrybiškumas. Tylomis pasvajodavau, kad reikėtų tai kur nors pritaikyti ar panaudoti“, – mintimis dalijasi dirbtuvių įkūrėja.

Ryžosi atsisakyti darbo dėl pomėgio

Menininkę nuolat supo tokia aplinka, kurioje buvo tradicinis požiūris į darbą – aštuonios darbo valandos, penkių dienų darbo savaitė, tačiau mintis dirbti savarankiškai vis kirbėdavo galvoje. Tad, susiklosčius tam tikroms asmeninėms aplinkybėms, vieną dieną ji pasiryžo šiam iššūkiui.

„Manęs iš dalies jau nebetenkino samdomo darbo sąlygos, valandos, darbo organizavimas, įdėtų pastangų ir atlygio už tai neatitikimas, taigi pomėgiams nebelikdavo laiko ir noro. Manau, kad redaktoriaus profesija ir pomėgis kurti – tai labai susiję, nors ir skirtingi dalykai. Tarkime, gaunu vadinamąjį „žalią“ tekstą ir iš jo padarau lengvai skaitomą bei aiškiai suprantamą. Tai irgi savotiška kūryba, tarsi lipdymas iš molio – parinkti tinkamus žodžius, suprantamas mintis, atrasti tinkamą stilių redaguojamam tekstui“, – pasakoja pašnekovė.

Šiuo metu abi sritys – ir profesinė, ir kūrybinė – užima didelę dalį kūrėjos laiko ir papildo viena kitą: pavargus nuo žiūrėjimo į raides, smagu atitrūkti ir akis pailsinti teptuku ant drobės pasitaškant dažais prie vyro sumeistrauto molberto. Kūrybinių dirbtuvių „Raganų draustinis“ veikla įvairi, tad ir erdvės pasirenkamos pagal situaciją: individualūs užsakymai vykdomi namuose, edukaciniai užsiėmimai pagal klientų pageidavimus, dažniausiai ugdymo įstaigose ar privačių švenčių metu.

Svarbiausia skleisti žinią apie save

Pasak pašnekovės, savarankiško darbo pradžia buvo ne tiek sunki, kiek visiškai nauja, neįprasta: „Sudėtingiausia buvo susitaikyti su tuo, kad daug kas mano amžiaus jau turėjo tvirtą pagrindą profesijoje ar veikloje, o čia staiga, kad ir savo noru, reikia pradėti viską nuo nulio. Nustebino tai, kad vienu metu turėjau daug palaikymo, bet ir susidūriau su požiūriu, kad padariau klaidą, iškeisdama stabilumą į nežinomybę. Prieš tai laiku gaunamas atlygis pasikeitė į savarankiškai ieškomą darbdavį ir nuolatinį priminimą apie save skirtingoms auditorijoms. Pirmosios žinutės sklido tarp artimųjų ir draugų, bet vėliau pasitelkiau patogiausią priemonę – socialinius tinklus. Esu kūrėja savamokslė, tad mokausi ir idėjų kūrybai semiuosi iš kur tik įmanoma: iš turimų knygų, interneto, esu netgi išsikėlusi iššūkį kasdien ką nors sukurti. Tai galima išvysti kūrybinių dirbtuvių paskyroje socialiniame tinkle „Instagram

 

„Kuo daugiau ir drąsiau save išbandykite. Nebijokite paaukoti laisvo laiko, išnaudoti galimybių ir jėgų. Norėkite, svajokite maksimaliai ir ambicingai!“ I. Urbonavičienė

 

Didžiausias įkvėpimo šaltinis I. Urbonavičienei yra gamta, supanti aplinka ir metų laikų kaita. Pritrūkusi minčių, spalvų, formų, faktūrų, ji sėda ant dviračio arba eina pasivaikščioti. Minčių ir idėjų pasipildo po lankytų pamokų, pakeliavusi, paiškylavusi, domėdamasi kitų menininkų kūryba.

Kūryboje dalyvauja visa šeima

„Nors ir dirbu viena, bet turiu stiprią palaikymo komandą – šeimą. Jeigu ne jie, kažin, ar šiuo metu džiaugčiausi savo esama padėtimi. Kūryba domisi ir joje dalyvauja mano dukros – jos įkvėpimo šaltinis. Džiaugiuosi, kad prie to prisiliesdamos pradeda suprasti darbo vertę ir teikiamą naudą. Su vyresnėle jau rimčiau apgalvojame, ką galėtų pagaminti ir sėkmingai parduoti mugėje, kaip patraukliai pateikti“, – atskleidžia verslo įkūrėja.

I. Urbonavičienė neapsiriboja viena meno rūšimi: piešia, tapo, kuria asmenines dovanas – lipdinius iš polimerinio molio, dailina indus, kuria iliustracijas. Jau gali pasigirti suorganizuotomis parodomis, kuriose pristatė bendrą savo ir vaikų kūrybos projektą, akvarelės darbus. Sukaupta patirtimi dalijasi rengdama kūrybinius užsiėmimus, taip drąsindama kurti kitus. Kuria nesitikėdama ir negalvodama, kad tai bus skirta konkrečiam asmeniui, tačiau visi darbai – skirtukai, kvietimai, paveikslai – ima ir atranda savo žmogų, intuityviai tampa suasmeninti.

Pomėgis – malonumas ir pajamų šaltinis

Visą savarankiško darbo procesą menininkė gali įvardyti kaip kalnelius – etapus, kurie tai lengvesni, tai sunkesni, tai labiau ar mažiau užimti. Tuos tuštesnius laikotarpius išmoko užpildyti kurdama, kol ilgainiui ši veikla užvaldė dalį jos laiko. Kūryba šiuo metu yra ne tik malonus užsiėmimas, bet ir dar vienas pajamų šaltinis. Didžiausias įvertinimas – tai nuolat sugrįžtantys ir rekomendacijas kitiems dalijantys klientai.

„Daugiausia kūrybinių užsakymų plūsta artėjant didžiausioms metų šventėms. Dažnai žmonės ieško ko nors asmeniškesnio, praktiško, palankios kainos. Būtent tokiai auditorijai ir skiriu savo darbus – ieškantiesiems ne itin įmantrių, bet šiltų, iš širdies pagamintų darbų“, – džiaugiasi kūrėja.

Siekia išskirtinumo, o ne eiti su mase

„Veiklą vykdau su tokiu požiūriu: jeigu darbą atliksime tinkamai, atsiduosime visa širdimi, tai kiekvienas rasime savo klientą, nišą. Neturiu tikslo užkariauti pasaulį ar uždirbti milijoną. Mano siekiamybė – visur išlaikyti pusiausvyrą ir saiką. Dažnai sulaukiu pasiūlymų daryti viena ar kita, nes tai labai „ant bangos“, bet, mano manymu, tai nužudo kūrybiškumą“, – paaiškina pašnekovė.

„Raganų draustinis“

512-1559190835-118973.jpg 512-1559190835-136850.jpg 512-1559190835-883059.jpg 512-1559190835-625677.jpg 512-1559190835-218722.jpg 512-1559190835-707307.jpg 512-1559190835-184432.jpg 512-1559190835-997396.jpg 512-1559190835-410921.jpg 512-1559190835-911887.jpg 512-1559190835-962339.jpg 512-1559190835-805429.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.