...

Turite smulkių remonto darbų – aš Jums padėsiu!

Verslas

2022.03.17

Autorius: Vaida Kerienė

Temos: , , .

Turite smulkių remonto darbų – aš Jums padėsiu!

Linas Labinas ir Tomas Asmeninio albumo nuotrauka

Gyvenimas puikus, kol kažkas nesulūžo. Meistro paieškos tampa kančia ne tik vienišoms moterims, bet ir tvirtiems vyrams. Kitame telefono gale nuolat girdi atsakymą: „smulkiems remonto darbams neturime laiko“ arba „eilės kilometro ilgumo“. Natūraliai kyla klausimas: jeigu niekas neatlieka smulkių remonto darbų, kas gi juos atlieka? „Remonto darbaiįkūrėjas Linas Labinas, pats susidūręs su smulkių, bet svarbių remonto darbų problema, nusprendė tapti meistru ir padeda ten, kur nevažiuoja niekas kitas.

Su problema, kaip atlikti tam tikrus ūkio darbus, Linas susidūrė jau seniai. Kartais pritrūkdavo žinių, įrankių arba laiko. Bet namą renovuoti reikėjo. Grįžęs po darbų, vėlai vakare bandė paruošti grindis betonavimui, tačiau susižeidė. Paruošiamieji darbai liko nebaigti. Norėjo perkelti betonavimo laiką, bet jam buvo pasakyta – jei perkelsite, eilę vėl reikės laukti iš naujo. Tuomet paskubomis ieškojo, kas galėtų pabaigti jo darbus. Tačiau visi iš jo tik juokėsi: „Dėl tokių smulkių darbų mes nevažiuojame, pasidaryk pats.“ Arba pateikdavo nelogišką sąmatą.

Pasikalbėjęs su artimaisiais ir kitais žmonėmis pašnekovas suprato, kad ne jis vienas susiduria su tokia problema. Jau tada svarstė, kad tai galėtų tapti jo verslo idėja. Tačiau tuo metu dirbo kitoje įmonėje, darbai sekėsi puikiai, pavyko kilti karjeros laiptais. Einant naujas pareigas, reikėjo daug kantrybės ir laiko, neatsiejama darbo dalis buvo komandiruotės. Jam trūko laiko ne tik šeimai, draugams, bet, žinoma, ir ūkio darbams. Neilgai trukus vyras pavargo nuo tokio gyvenimo tempo, o mintyse vis prisimindavo verslo idėją. „Žinojau, kad jeigu nieko nesiimsiu, viskas ir liks tik mano mintyse“, – pasakoja verslininkas.

Miglota idėja

Iš pradžių Linas savo idėja pasidalino su artimaisiais. Jie iš karto pasiūlė atlikti keletą darbų. Pirmieji darbai pavyko puikiai, žmonių teigiamos emocijos paskatino imtis savo idėjos drąsiau. „Nors baimė buvo didelė, vieną dieną nutariau – kas bus, tas bus. Ėmiau ruoštis nuo paprasčiausių, bet ateičiai svarbių dalykų“, – pasakoja pašnekovas. Didesnė dalis žmonių bandė sakyti, kad Lino idėja miglota, kad jam nepavyks, tačiau kelyje pasitaikė vienas, kuris ištarė tuo metu labai reikalingus žodžius: „Aš tave palaikysiu ir tu sugebėsi.“ Šiam žmogui vyras jaučia padėką iki šiol.

Nelengva pradžia

Pradėjus darbus sunkiausia buvo paskleisti žinią apie save. Niekas įmonės „Remonto darbai“ nežinojo, o ir darbų pavyzdžių, kuriuos galėtų parodyti klientui, neturėjo. Tai, kaip pasakoja pats Linas, pasitikėjimo jam nepridėjo: „Pradėjau manyti, kad pildosi blogųjų komentatorių pranašystės. Tikrai buvo tokių akimirkų, kai norėjosi grįžti į saugų darbą ir viską mesti.“

Įsitvirtinusios įmonės ir individualūs meistrai taip pat mėgsta „suvalgyti“ pradedančiuosius. „O jeigu dar suklysi kur nors. Retai kada sulauksi patarimų ir pagalbos“, – sako Linas.

Tačiau jų komanda laikosi kaip vienas kumštis, kolegoms padedant pavyksta įveikti įvairiausius sunkumus. Ypatingai su kolega Tomu, kuris labai tikėjo ir iki šiol tiki šia idėja. Be to, jam pavyko rasti profesionalų komandą, su kuriais nuolat bendradarbiauja.

Teko išmokti ir rinkodaros sritį

Kad žinia apie įmonę sklistų, teko daug išmokti – ir ne tik remonto srityje. Susidraugauti su socialinių tinklų, tokių kaip „Facebook“, reklama, tapusia stipriu pagalbininku. Sukurti interneto svetainę www.remonto-darbai.lt ir net aprangą su „Remonto darbų“ logotipu, nes tai suteikia klientui saugumo, o meistrui – tvarkos. Dar ir dabar stengiasi dalyvauti kuo daugiau seminarų ar mokymų. Atsižvelgia į klientų ir draugų pastabas. Bet vis dėlto rekomendacija, sklindanti iš lūpų į lūpas, Lino manymu, efektyviausia.

Investicija į verslą – 200 eurų

Verslo pradžiai prireikė 200 eurų ir įrankių, kuriuos jau turėjo. Tai smulkus verslas, daug ir didelių investicijų nereikia, tačiau išlaidos patiriamos kiekvieną mėnesį. Specifinius įrankius, kurių neturi – išsinuomoja.

Ne tik remontuoja, bet ir klauso jaunystės istorijų

Pradėjęs darbus Linas nesitikėjo, kad teks tiek daug bendrauti: „Gerai, kad esu iš prigimties komunikabilus.“ Žmonės bendrauja, ypač senjorai, vaišina kava ir pasakoja savo jaunystės nutikimus. Meistras vertina šias patirtis, tai tapo įdomia darbo dalimi. „Sakoma, kas klauso, tas randa kažką sau. Iš vyresnių žmonių daug ko išmokstu, ne tik verslo klausimais“, – pasakoja pašnekovas.

Viena įspūdingiausių istorijų Lino atmintyje – tai darbas garažų kooperatyve. Garažų savininkai juos priėmė kaip senus draugus, kepė šašlykus, rūkė žuvį, virė arbatą, kad tik meistrai nesušaltų. „Kol tvarkėme elektros instaliaciją, jie peržiūrėjo mūsų automobilius ir pašalino gedimus. Juokavome, kad dirbame tarsi pas tėvus“, – džiaugiasi šio verslo įkūrėjas.

Tikslas – pagalba žmogui

Užsakymų sulaukia įvairiausių: kai klientui trūksta žinių atlikti darbą arba įrankių, kai žmogus tiesiog negali kažko padaryti, nes bijo aukščio.

Linui labai svarbu laikytis darbų grafiko, nenuvilti klientų. Vis dėlto, jei ištinka gedimai, kurių iš karto nesutvarkius gali nukentėti žmogus, stengiasi atvažiuoti iš karto ir pašalinti problemą. Visi kiti tiesiog registruojami į eilę. Tai pašnekovui yra daugiau nei verslas. Ši veikla visų pirma yra pagalba žmogui. „Aš tai matau ne tik kaip verslą, tai pagalba. Nuo vaikystės gerai jaučiuosi, kai galiu kam nors kuo nors padėti“, – atskleidžia savo jausmus meistras.

„Niekas kitas nežino visų Jūsų idėjos subtilybių, nemato jos taip, kaip matote Jūs. Todėl nereikėtų aklai klausyti kitų nuomonės. Net ir didžiųjų kompanijų savininkai nuolat kritikuojami. Manau, nebūtina mesti visko, ką prieš tai darėte. Nebūtina turėti daug laisvų pinigų. Galima pradėti nuo paprastų dalykų, tokių kaip svetainės kūrimas. O tie paprasti dalykai įtraukia judėti pirmyn“, – linki kitiems drąsos L. Labinas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.