...

Tikslas – pritraukti sportininkus arčiau žmonių

Verslas

2013.02.06

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

Tikslas – pritraukti sportininkus arčiau žmonių

Rita Pivoriūnaitė BFL/Šarūnos Mažeikos nuotr.

Į sportininkus dažnai žiūrime kaip į žmones, kurie anapus sporto arenos sienų nelabai ką ir sugeba. Tokį stereotipą laužo sportininkai, kurių ambicijos apima ir kitas sritis. Neretai jie pasuka į verslą ir tai visai nestebina. Juk ir verslo pasaulyje daug varžymosi, pergalių ir, deja, nesėkmių. Dukart Europos kiokušin karatė čempionė Rita Pivoriūnaitė kaip tik yra viena tų sportininkių, pravėrusių verslo pasaulio duris. Kartu su žurnalistais Juliumi Bliūdžiumi ir Aurimu Tamulioniu ji įkūrė portalą sportin.lt, kuriame į sportą bandoma pažvelgti šiek tiek kitaip.

R. Pivoriūnaitė sako niekada nenorėjusi būti tik sportininkė, iš savęs reikalavusi šiek tiek daugiau. „Man pasisekė, kad nereikia imtis darbo, kurio nemoku. Yra žurnalistai profesionalai ir jie atlieka tiesioginį darbą, o aš esu tarsi popierizmo tvarkytoja.

Jau seniai norėjau šalia sporto turėti dar kokią veiklą. Bandžiau daug ką, kas nesusiję su sportu, bet nuo jo vis tiek nepavykdavo pabėgti. Apie portalą turėjau minčių, bet vaizduotėje jis gal nebuvo toks rimtas ir profesionalus“, – šyptelėjo pradedanti verslininkė.

Įprastai sporto portalai koncentruojasi į vieną sporto šaką, o „SportIn“ bando užgriebti kiek daugiau. Tai sudėtinga, bet tinklalapio koziris – šiek tiek kitoks žvilgsnis.

„Sportas tik sąlyginai yra plati sritis. Pažiūrėkime į pagrindinius naujienų portalus. Jie apima absoliučiai viską. Mes pasiėmėme tik sportą. Norisi šiek tiek praplėsti erdves ir į sportą pažvelgti iš kitų sporto šakų, gyvenimo būdo pozicijos. Norime, kad sportas būtų pateikiamas šiek tiek plačiau ir domintų ne tik vyrų auditoriją“, – kalbėjo R. Pivoriūnaitė.

Be abejo, išskirtinis portalo skyrelis – tinklaraščiai, kuriuos rašo įvairūs sportininkai. Jais siekiama ne tik priartinti sportininkus prie savo gerbėjų, bet ir pakeisti nusistovėjusius stereotipus.

„Naujienos, aišku, sporto portale yra būtinos. Be jų jau niekaip. Vis dėlto mes norime ir pačius sportininkus pritraukti arčiau žmonių. Toks portalas – geriausias būdas tai daryti. Man pačiai visada įdomūs tokie dalykai.

Kokie vyrauja stereotipai apie sportininkus? Gal negražu taip sakyti, bet manoma, kad jie ne per daug intelektualūs, nemoka rašyti, kalbėti ir tiesiog mėto arba spardo kamuolį. Mes bandome įrodyti, kad taip nėra, kad jie moka rašyti, bendrauti, turi ką papasakoti. Juk įdomu, ką jie veikia, kaip sportuoja ir kaip gyvena. Kuo toliau, tuo labiau norime pritraukti kuo daugiau sportininkų iš įvairių šakų“, – dėstė R. Pivoriūnaitė ir prasitarė, kad rašyti norinčių ir galinčių sportininkų ieškoma nuolat. Pasirodo, tarp jų atsiranda ir itin gabių autorių. Tinklaraštį rašo ir pati R. Pivoriūnaitė.

„Procesą vis dar tęsiame. Po truputį juos kalbiname, didiname rašančių sportininkų būrį. Iš tikrųjų būna labai skirtingai. Vieni iš karto pasako, kad ne, o kiti noriai sutinka. Turime šaunų ledo ritulininką Mindaugą Kierą, kuris rašo tokius straipsnius, kad perskaitę juos sėdime ir šnekame, kodėl jis ne žurnalistu tapo.

Man pačiai smagu parašinėti, kartais kad ir kokią nesąmonę. Šiaip daugiausia stengiuosi išsakyti savo nuomonę. Pavyzdžiui, karatė pasaulyje esu jau daug metų, todėl matau ir problemų, ir gerų dalykų. Kadangi nesinori viešai skalbti savo kojinių, stengiuosi, kad kam reikia, suprastų, kas tarp eilučių, o kiti tiesiog smagiai pasiskaitytų“, – kalbėjo R. Pivoriūnaitė.

„SportIn“ išsiskiria ir išsamiais autoriniais rašiniais. Jais siekiama plačiau panagrinėti vieną ar kitą sporto šaką. Tiek tinklaraščiai, tiek autoriniai rašiniai turi ir kitą tikslą. R. Pivoriūnaitė sako, kad apskritai vienas „SportIn“ uždavinių yra padėti kitoms sporto šakoms ištrūkti iš krepšinio šešėlio: „Portalą su tokiomis mintimis ir kūrėme. Suprantame, kad joks sporto tinklalapis be krepšinio ir futbolo Lietuvoje egzistuoti negali, bet norime populiarinti ir kitas sporto šakas. Bedradarbiaujame su federacijomis, noriai dedame informaciją apie jų varžybas. Šiuo atžvilgiu užsiimame visuomenine veikla. Matome, kad yra ir populiarumas, nes įvairių dvikovių, tinklinio, rankinio naujienos tikrai skaitomos.“

Verslininkė įsitikinusi, kad prie kitų sporto šakų populiarinimo labai prisidėtų fedaracijų vadovai, gerai išmanantys vadybą. Kaip pavyzdį ji mini Karatė federacijos prezidentą, kuris sugebėjo suvienyti šios netradicinės sporto šakos mėgėjus ir kaip reikiant ją išpopuliarinti.

„Manau, bet kuriai sporto šakai svarbiausia yra geras vadybininkas. Mes jį tikrai turime – tai Romas Vitkauskas. Šiuo metu jis jau garbės prezidentas. Tai be galo geras vadybininkas, rimtas verslininkas. Mūsų federacija labai didelė. Kitų sporto šakų atstovai sako net pavydintys mūsų vadovo, nes realiai viskas priklauso nuo jo. Nenoriu minėti konkrečiai, bet jeigu kai kurios iš didžiųjų sporto šakų turėtų geresnius vadovus, būtų kur kas populiaresnės“, – įsitikinusi R. Pivoriūnaitė.

Rita Pivoriūnaitė

28-1360134100-698502.jpg 28-1360134100-117717.jpg 28-1360134100-408401.jpg 28-1360134100-711398.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.