...

Tenisininkų problemos įkvėpė verslo idėją

Verslas

2013.11.26

Autorius: Karolina Kondratjevaitė

Temos: .

Tenisininkų problemos įkvėpė verslo idėją

Gabrielė Anušauskaitė (23 m.), Marius Padvilikis (31 m.) ir Rūta Bylaitytė (24 m.) BFL/Aliaus Koroliovo nuotr.

Nebe pirmus metus lauko teniso kamuoliuką mušinėjantys Gabrielė Anušauskaitė (23 m.), Rūta Bylaitytė (24 m.), Marius Padvilikis (31 m.) ir Romanas Drokovas (35 m.) įsitikinę: „Tenisas nėra tik sportas, tai – puikus laisvalaikio praleidimo būdas.“ Unikalų teniso aikštelių rezervavimo portalą zaisktenisa.lt sukūrusių bendraminčių ketvertas siekia po vienu stogu suburti visus lauko teniso aikštynus ir tenisininkų bendruomenę – žaidėjus bei trenerius. „Norime ne tik palengvinti teniso žaidimo organizavimą esamiems tenisininkams, tačiau padėti ir patarti pradedantiesiems. Tikimės, kad mūsų idėja įneš indėlį į lauko teniso populiarinimą Lietuvoje“, – sako G. Anušauskaitė.

Suvienyti bendrų interesų

„Mudvi su Gabriele pažįstamos nuo vaikystės, abi esame kilusios iš Klaipėdos“, – ketverto pažinties istoriją pasakoti pradeda R. Bylaitytė. Mokyklos laikais intensyviai sportuoti pradėjusios merginos kartu lankė lauko teniso treniruotes. „Nemažai laiko praleisdavome dviese. Bendras pomėgis mus ir suartino. Tapome geromis draugėmis“, – patikina mergina.

„Persikrausčiusios į sostinę susidūrėme su kiekvienam, žaidžiančiam lauko tenisą, pažįstamomis problemomis: aukštomis kainomis ir užimtais aikštynais“, – istoriją tęsia R. Bylaitytė. „Klaipėdoje viskas buvo paprasta: pažinojome vieni kitus, turėjome savo trenerį. Jeigu vienas iš draugų susirgdavo ir negalėdavo žaisti, treneris surasdavo kitą priešininką. Vilniuje tokios prabangos neturėjome“, – nusijuokia G. Anušauskaitė.

„Taupydamos pinigus, nutarėme žaisti dvejetus, t. y. individualų žaidimą pakeisti komandiniu. Pradėjome ieškoti bendraminčių: teniso aikštelėje susipažinome su kėdainiečiu Mariumi, kiek vėliau prie mūsų prisijungė ir vilnietis Romanas. Iki pažinties su mumis Romanas teniso nežaidė, tačiau kartą įtikinome pabandyti ir dabar žaidžiame keturiese“, – pažinties istoriją baigia pašnekovai.

Informacijos trūkumas

„Vasarą ištuštėjus miestams, aikštynų užimtumas gerokai mažesnis, tačiau žiemą laisvos aikštelės paieškos – tikras iššūkis“, – tikina pašnekovai. „Kiekvieną kartą norėdamas pažaisti turi daugybę kartų skambinti: bent tris kartus į skirtingus aikštynus, tada dar tris keturis, kol randi tuos, kas nori ir gali pažaisti“, – patirtimi dalijasi R. Bylaitytė. „Laisvos aikštelės paieška buvo problema, kurią reikėjo spręsti, taigi pradėjome domėtis teniso aikštynais, kur ir kiek jų yra“, – sako M. Padvilikis.

„Ieškodami supratome, kad problema – ne aikštynų, o informacijos apie juos trūkumas“, – sako R. Bylaitytė. „Šiuo metu visoje Lietuvoje išsibarstę apie 150 veikiančių aikštynų, turinčių apie 300 aikštelių. Žinoma, šis skaičius po truputį kinta, nes kiekvienais metais pastatoma ir įrengiama bent keletas naujų aikštelių“, – žiniomis dalijasi G. Anušauskaitė.

„Prabangą rinktis, kur žais, turi didžiųjų ir kurortinių miestų gyventojai, mažesniuose miestuose aikštelių pasirinkimas menkas, – sako mergina. – Tiesa, dažno didmiestyje gyvenančio žmogaus pasirinkimą lemia informacijos apie mažesnius aikštynus trūkumas, dėl kurio dauguma kreipiasi į didžiuosius gerai žinomus, tačiau brangesnius aikštynus“, – aiškina G. Anušauskaitė.

„Rezervuodami aikštelę mūsų portale galite pasirinkti jūsų poreikius (patogų laiką, dangą, geografinę vietovę ir, žinoma, kainą) atitinkančią aikštelę. Tai ne tik patogu, bet ir greita – vienu spustelėjimu rezervavę aikštelę, kitu galėsite už ją susimokėti, – sistemos veikimo schemą paaiškina G. Anušauskaitė. – Lygiai taip pat paprasta susirasti trenerį ar žaidimo partnerį“, – patikina pašnekovė ir priduria, kad šiuo metu zaisktenisa.lt bendradarbiauja su 30 proc. Lietuvoje veikiančių atvirų ir uždarų teniso aikštelių, taigi rinktis yra iš ko.

„Aikštelių rezervavimo sistema veikia 24 valandas per parą. Taigi aikštelę rezervuoti galima bet kuriuo paros metu“, – dar vieną portalo privalumą atskleidžia M. Padvilikis ir priduria, kad statistiškai daugiau nei pusė užsakymų atliekama po darbo valandų. „Kalbant apie darbą visą parą, ieškodami partnerių atradome per naktį veikiantį aikštyną. Jame įrengtas dirbtinis apšvietimas, todėl, jei naktį nesimiega, gali rezervuoti vietą ir važiuoti pažaisti“, – atradimais džiaugiasi R. Bylaitytė.

Šiuo metu už portalo priežiūrą atsakinga G. Anušauskaitė. Vilniaus Universiteto Tarptautinio verslo mokykloje tarptautinio verslo ir teisės magistro studijas pasirinkusi mergina tikina, mokslų metu įgijusi žinių, kurios itin naudingos plėtojant verslą Lietuvoje. „Mokoma visko: pradedant nuo teisinių žinių, baigiant marketingu. Studijų programa praverčia ir savą verslą turintiems, ir pradedantiems verslininkams. Nemenką patirtį sukaupę dėstytojai negaili praktinių patarimų“, – sako mergina.

Į pagalbą pradedantiesiems

Norėtume, kad lauko tenisą žaidžiančių žmonių skaičius augtų. Šiuo metu tik 0,1 proc. Lietuvoje gyvenančių žmonių žaidžia tenisą, o kaimyninėje Latvijoje ir Estijoje šis skaičius siekia 0,9 procento, Vakarų Europoje – 6 procentus. Taigi augti yra kur“, – šypsosi G. Anušauskaitė.

„Būtent dėl šios priežasties dirbame dviem kryptimis: portalas zaisktenisa.lt skirtas esamiems teniso žaidėjams, o tik ką veikti pradėjusi interneto svetainė isbandyktenisa.lt – anksčiau teniso nežaidusiems, bet pabandyti norintiems žmonėms“, – aiškina mergina.

„Norime parodyti, kad tenisas nėra toks brangus ir sudėtingas. Vasarą aikštelės nuoma svyruoja nuo 20 iki 50–80 litų už valandą (tiksli kaina priklauso nuo savaitės dienos ir valandos). Žiemos sezonu kainos šokteli į viršų – valanda teniso aikštelėje kainuoja nuo 40 iki 120 litų“, – sako R. Bylaitytė ir primena, kad tenisą galima žaisti poromis, taip kainą dalysitės į keturias dalis. „Pigiau nei apsilankymas sporto klube“, – išvadą daro G. Anušaukaitė.

„Kurdami portalo isbandyktenisa.lt koncepciją stengėmės pateikti atsakymus į visus pradedančiajam kylančius klausimus nuo reikalingos įrangos iki trenerio pasirinkimo“, – pasakoja pašnekovai. „Šiuo metu pirmuosius žingsnius žengiantiems tenisininkams siūlome įsigyti specialų paketą, į kurį įskaičiuota: trenerio pagalba, aikštelės nuoma ir visa pirmam žaidimui reikalinga įranga. Paketo tikslas – pažintį su tenisu pradėti maloniai, be streso. Vienintelis žmogaus rūpestis – laiku pasirodyti sutartoje vietoje“, – šypsosi G. Anušaukaitė.

Visiems naudingas sprendimams

„Džiaugiamės, kad aikštelių savininkai palaiko mūsų projektą ir noriai prie jo jungiasi. Patiems pirmiesiems savo idėją pardavėme pristatymą sukūrę programa „Microsoft PowerPoint“, – prisimena R. Bylaitytė. „Tuo metu dar nebuvome sukūrę jokios sistemos“, – kolegei antrina M. Padvilikis.

„Tiesą pasakius, ir pati pirma bandomoji versija atrodė ne geriausiai – priminė atidarytą programos „Microsoft Excel“ langą“, – juokiasi pašnekovai. „Nepaisant tobulintino dizaino, pradinė svetainės versija buvo sėkminga. Jai išbandyti pasirinkome du skirtingose vietovėse įskurusius aikštynus: „Karolinos“ teniso aikštyną, turintį keturias teniso aikšteles, ir Nemenčinės plento teniso aikštyną, turintį dvi aikšteles. Naudojantis mūsų rezervavimo sistema per du mėnesius buvo užpildyta net 80 proc. laisvo aikštelių laiko, – pasidžiaugia R. Bylaitytė. – Laimime visi: ir žaidėjai, turintys, kur žaisti, ir aikštelių savininkai, išplėtę savo klientų ratą“, – sako mergina. „O kaip jūs?“ – klausiu. „Mes laimime nuo pat pradžių, juk tenisas mūsų pomėgis“, – paprastai paaiškina M. Padvilikis.

Kada startavo projektas?

Oficialiai projektas startavo 2012 m. rudenį po dalyvavimo renginyje „AppCamp“. Pačią idėją pradėjome kurti dar 2012 m. vasarą (atlikome rinkos tyrimus – apklausėme žaidėjus, aikštynų savininkus ir trenerius).

FAKTAI

Kiek investicijų reikėjo šiam projektui?

50 tūkst. litų. Tiek investuota į šį projektą. Nuo pat pradžių šį verslą kūrėme iš asmeninių lėšų ir santaupų.

Kokia įmonės teisinė forma?

Mažoji bendrija.

75 kartų. Tiek su bandomąja versija buvo rezervuota per du mėnesius aikštelių

50 žaidėjų profilių sukurta su atnaujinta sistema per dvi savaites.

Kokią problemą sprendžia šis projektas?

Esamiems žaidėjams didžiausia problema greitai, negaištant laiko, rasti aikštelę pažaisti, o naujiems žaidėjams – suorganizuoti žaidimą, nes jie net nežino, nuo ko pradėti organizuoti treniruotę, ar jiems reikia pirkti raketę, ar susirasti trenerį ir pan. Todėl mes siūlome teniso pamokų paketus, viskuo pasirūpiname.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.