Tapymas ant sienų tapo verslu

Verslas

2022.08.19

Autorius: Raminta Žalkauskaitė

Temos: , .

Tapymas ant sienų tapo verslu

Katazyna Drozd Asmeninio albumo nuotrauka

Vilnietė Katazyna Drozd (23) pasakoja, kad tapymas ant sienų jos gyvenime atsirado netikėtai ir sako kad viskas susiklostė kažkaip savaime. Jai patiko didelės apimties meno kūriniai, kurie stipriai veikia žmogų. Dabar jau pusantrų metų mergina turi veiklą „Spalvota siena“ ir tapo paveikslus ant vaikų kambarių sienų ir šiandien nebeįsivaizduoja savo gyvenimo be freskų.

„Piešti pradėjau nuo vaikystės, per dieną galėdavau supiešti visą pakelį popieriaus. Prisimenu kaip nuolat stebėjau savo mamos piešinius. Deja, mama netapo dailininke, tai buvo tik jos pomėgis. Jos netekau, kai man buvo 9 metai ir aš dabar tapau, nes noriu pratęsti jos darbą. Taip nusprendžiau užsiimti menu. Mokykloje visada tekdavo dalyvauti konkursuose ar piešti plakatus renginiams. Mano mėgstamiausias buvo dailės mokytojas, jo pamokos buvo geriausios, studijavau Vilniaus dizaino kolegijoje. Iš pradžių tai buvo mano studijų metų hobis, pabėgimas nuo rutinos. Net negalvojau, kad norėsiu, jog tai taptų mano profesija. Tik pabaigus studijas supratau, jog visas savo jėgas noriu skirti piešimui. Visada svajojau apie savo mažą verslą, kuris padės atsipalaiduoti“.

„Žmonės dažniausiai nustemba sužinoję, kuo užsiimu. Iš pradžių niekaip save nevadinau, tiesiog sakiau, jog tapau sienas, bet vienoje šeimoje mane pavadino dailininke, buvo miela tai išgirsti. Dabar save vadinu tapytoja“, – pasakoja kūrėja.

Nepiešia filmukų herojų

Pavadinimas „Spalvota siena” iš tikrųjų kilo savaime ir net nebuvo kitų variantų. Mergina piešia, kad sienos taptų spalvingesnės. Katazyna pasakoja, kad pirmas piešinys du veidai žiūrintys vienas į kitą buvo nedidelis vienai porai virš lovos. Kitas taip pat jaunai porai, kuri tik spėjo įsirengti savo namus ir nusprendė įrengti balkone poilsio vietą, ten ir apsigyveno mano nupieštas meškiukas, šviečiantis tamsoje.

„Nors šiuos projektus piešiau ne vaikų kambariuose, bet jų labai mažai. Daugiausia orientuojuosi į jaunus tėvus. Žmonėms norisi išsiskirti, jie nori to, ko nėra pas kitus. Tapyba padeda tai padaryti, nes Lietuvoje tai dar nėra labai populiaru ir kiekvienas piešinys yra unikalus. Piešinio pasirinkimas priklauso nuo vaiko amžius. Dažniausiai vaikai nuo 4 metų piešinį išsirenka patys, tėvai kiek pakoreguoja vaiko norą, su tuo padedu ir aš. Paprastai renkasi gamtos motyvus ar gyvūnus. Atsisakau tapyti visokiausius filmuko herojus, nes vaiko norai ir pomėgiai keičiasi greitai, o piešinys jų namus puoš ne vienerius metus“, – sako mergina.

Visi projektai vienodai mylimi, nes į juos įdeda dalį savęs. Ji sako niekada nepamiršianti savo pirmojo pasaulio žemėlapio, kurį tapė visą savaitę. Tikrai nenorėjo palikti šio projekto, o norėjosi mėgautis juo. Tapant povandeninį pasaulį iš pradžių jį norėjo tapyti tik ant dviejų sienų, bet pabaigoje menininkė paliko projektą išpiešusi visas keturias sienas.

Dailininkė sako, kad svarbu mokėti suprasti klientą, nes ne visi moka tiksliai pasakyti, ko jie nori. Pagrindinis veiklos trūkumas, kad tenka susidurti su žmonėmis, kurių grožio samprata skiriasi nuo jos arba žmogus mažai kalbus ir kartais sunku suprasti, ko jis tiksliai nori, o rodant pavydžius požiūris gali nesutapti.

Naudoti socialinius tinklus paskatino pažįstama

„Tikrai buvo sunku pradėti. Tik po metų po pirmojo nutapyto paveikslo sukūriau savo Instagram ir Facebook puslapį. O gal būčiau ir nesukūrusi, man padėjo mano pažįstama, kuri man tiesiog atsiuntė nuorodą, jog sukūrė puslapį, aš maniau, jog tai tikrai nebus naudingas užsiėmimas, bet ji tikėjo manimi, jos dėka aš tapau sienas. Iš pradžių buvo sunku administruoti socialinius tinklus ir kurti turinį, bet dabar jau pripratau. Pradžioje rašiau daug sekėjų turinčioms mamoms siūlydama nemokamai nutapyti sieną už reklamą. Tai padėjo man imti didesnius ir sunkesnius užsakymus. Nereikia bijoti kelio pradžioje kažko daryti už reklamą. Buvo sunku išeiti iš komforto zonos ir pradėti daryti story, realsus. Nemėgstu dėmesio, bet suprantu, kad man reikia. Taip pat manau, kad šiuo metu jaunos mamos daugiau naudoja Instagram, tad didelį dėmesį skiriu jam. Gerai, kad per medijas lengva susirasti naujų klientų“, –  džiaugiasi Katazyna.

Tapytoja pasakoja, kad labai sunku garantuoti nuolatines pajamas, dėl to, kad dekoratorius yra labiau sezoninis verslas, todėl į tai reikia atsižvelgti. Žiemą užsakymų mažiau, taip pat dažniausiai piešia, kai vyksta apdailos darbai, o tai paprastai pavasaris arba vasara. Vasarą turėjo daug užsakymų ir šiuo metu svarsto apie pagalbininką, nes ypač sezono metu darbo daug ir viena nespėja. Net teko atšaukti keletą užsakymų.

Paklausta apie išlaidas sako, kad kaskart tenka pirkti naujų dažų, teptukų, lipnios juostos ir t.t. Ji sako net nežinanti, kiek jau išleido visoms priemonėms. Per šios metus jau prikrovė didelį lagaminą skirtingų atspalvių dažų.

„Susitinku su tikrai skirtingais žmonėmis, man patinka, jog mano darbe nėra rutinos, kiekvienas piešinys yra unikalus. Ši profesija duoda galimybę realizuoti kūrybinį potencialą. Man daugiau emocijų sukelia ne piešiniai, o patys žmonės. Žiūrint savo piešinių nuotraukas man prisiminimuose iškyla emocijos, kurias sukėlė žmonės, išsirinkę mane nutapyti jiems. Tikrai prisimenu kiekvieną“ – veiklos džiaugsmais dalinasi mergina.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.