Tapybos studijos įkūrėjos tikslas – parodyti, jog tapyti gali visi
2022.08.01
Temos: Verslo pradžia.
Vilniuje gyvenanti Iveta Jurkšienė (27), mama, dailininkė ir mokytoja, dar studijuodama ketvirtame kurse žinojo, kad tikrai turės savo tapybos studiją, nes ši veikla ją labai žavi. Menininkė turėjo aiškią idėją ir viziją, kurią reikėjo įgyvendinti. Tai pavyko prieš pusketvirtų metų, kai vyro sesė netikėtai rado nuomojamas patalpas sostinės Šiaurės miestelyje – jose ir įsikūrė tapybos studija „Jaunasis tapytojas“. O prieš metus nusprendė atidaryti dar vieną tapybos studiją Valakampiuose, kurioje vyksta daugiau pamokų suaugusiems ir erdvios patalpos renginiams.
Viskas įvyko labai greitai. Patalpas surado lapkričio pabaigoje, o jau gruodžio pirmąją savaitę įvyko studijos atidarymas. Dvejoms tapybos studijoms vadovaujanti pašnekovė taip pat veda pamokas ir stovyklas, o jos darbo palydovė dažnai būna pusantrų metų dukrytė.
„Darbas ir motinystė tikrai suderinama, nėra lengva, bet įmanoma“, – teigia I. Jurkšienė, žinanti, kad šiuo metu tvirtai stovi savo gyvenimo kelyje ir besimėgaujanti savo kasdienybe.
Kūrybos keliu gali eiti visi
Iš Joniškio kilusi I. Jurkšienė, baigusi “Aušros gimnaziją” ir Algimanto Raudonikio meno mokyklą, studijavo Vilniaus dailės akademijoje tapybą ir įgijusi specialybę visada dirbo neformalaus švietimo mokytoja. Puikią darbo patirtį ji sako įgavusi Lietuvos vaikų ir jaunimo centre.
Sumaniusi atidaryti savo pirmąją tapybos studiją, norėjusi parodyti, kad tapyti ir kurti gali visi „tik reikia profesionalo pagalbos, kuris padėtų keliauti pačiu gražiausiu kūrybos keliu“.
Erdvios, šviesios, tvarkingos ir jaukios tapybos studijos šeimininkė sako, jog siekia kūrybos džiaugsmo, pasimėgavimo procesu ir rezultato, kuris stebina.
Dėmesys viešinimui pasiteisino
Tapybos studijose yra visos reikalingos kūrybos priemonės: profesionalūs molbertai, geros kokybės akriliniai dažai, naujos drobės, didelis teptukų pasirinkimas bei įvairios dekoravimo priemonės. Tik atidariusi studiją, I. Jurkšienė su vyru daug dirbo ją viešindami. „Labai daug dėmesio skyrėme Facebook ir reklamai, tai reikalavo nemažų sumų. Buvo šventinis laikotarpis, svarstėme arba bus labai tinkamas metas, nes visi norės išbandyti naujas veiklas, arba priešingai – ne, nes visi rūpinsis dovanomis, o ne kūryba. Bet tikrai pasiteisino, rengėme įvairias kūrybines dirbtuves, užsiėmimus, pamokas, o žmonių vis daugėjo. Nuo sausio mėnesio jau turėjome keletą tapybos grupių, kiekvieną mėnesį grupių vis daugėjo.
Pamatėme, kad žmonės dievina kūrybą, visi nori sukurti paveikslus ir pailsėti nuo darbų, išbandyti kažką naujo“,- apie pasiteisinusias pastangas pasakoja studijos įkūrėja ir toliau daug dėmesio skirianti Facebook, Instagram, TikTok platformoms bei nuolat atnaujinamai savo elektroninei svetainei. Antrosios studijos, atidarytos prieš metus Valakampiuose, veikla įsibėgėjo greitai ir sklandžiai, nes didžioji lankytojų dalis apie studiją „Jaunasis tapytojas“ jau žinojo ir šis rajonas žmonėms taip pat labai patogus.
Su vyru – puiki komanda
Ji džiaugiasi, kad pradėti naują veiklą visi skatino ir drąsino kuo greičiau. Pasak I. Jurkšienės, puiku ir tai, kad jiedu su vyru – puiki komanda. „Aš menininkė, o vyras verslininkas. Aš turiu idėją, o jis padeda įgyvendinti, pasiūlo planus, strategijas“, – pasidalija sėkmingai susiklosčiusiomis aplinkybėmis pašnekovė, nenutylinti ir lydinčių sunkumų: „Sunkiausia yra rizika, nes kiekviena verslo pradžia turi turėti nemažą kapitalą, tai reikalauja didelių investicijų, nes mano tikslas yra viską daryti profesionaliai ir kokybiškai. Visada yra jaudulys ar paskelbus naujas veiklas susirinks žmonių grupės, ar įvyks registracijos, ar veikla pasiteisins ir bus įdomi.“
Kiekvienais metais studija vis plečiasi
„Jaunojo tapytojo“ studijų vadovė I. Jurkšienė pamini, kad klientų daugėja, auga ir atsakomybė. Šiuo metu pamokas abiejose studijose lanko apie keturi šimtai žmonių, per įvairius renginius jų būna dar daugiau. Stengiamasi, kad pamokos ir renginiai vyktų sklandžiai. „Mums svarbu dirbti profesionaliai, kūrybiškai ir informatyviai“, – teigia menininkė, savo verslą apibūdinanti kaip nuolatos kintantį, nes kiekvieną mėnesį keičiasi tapybos temos, priemonės ir renginiai, vyksta vasaros stovyklos. Visada reikia numatyti bent pora trejetą veiklų keliems mėnesiams į priekį, o mokymosi programas sudėlioti metams į priekį. Prisideda ir papildomi privatūs renginiai – gimtadieniai, mergvakariai ir įvairios šventės, įmonių vakarėliai. Studijos darbui suburta puiki aštuonių mokytojų komanda. Daug laiko skiriama ir meninei veiklai – fotosesijų organizavimui, reels filmukų kūrybai, socialinei erdvei.
Pradžiai – dvidešimt tūkstančių eurų
Kad ir artima menui, I. Jurkšienė neatitolusi nuo skaičių, – pasak jos, tapybos studijos atidarymui reikia turėti minimalų biudžetą, kuris siekia apie dvidešimt tūkstančių eurų. Nuomos mokesčiams, patalpų įrengimui, profesionaliems dailės reikmenims įsigyti. O dar stelažai ir lentynos, kur bus laikomi tapybos paveikslai. Taip pat reklama, kuri reikalaus didelių išlaidų. „Per kelerius veiklos metus tapybos studijos veikla jau atsipirko, judame į priekį ir investuojame į naujas priemones, seminarus ir viešinimą, sako ji, bloguoju neminėdama ir pandemijos.
Per pirmąjį pandemijos mėnesį nubyrėjo daugiau negu pusė klientų, tačiau jai tęsiantis, didžioji dalis sugrįžo ir pamokos buvo tęsiamos per ZOOM platformą. – Kiekvieną mėnesį tapytojams paruošdavome priemonių ir drobės rinkinį, kurį tėveliai paimdavo iš studijos ir įteikdavo vaikams. Ši idėja labai pasiteisino, nes tapytojai prisijungė iš visos Lietuvos ir užsienio, priemones siuntėme į Klaipėdą, Kauną, Šiaulius ir kitus miestus. Visą mokslo sezoną vedėme nuotolines pamokas, nes neturėjome kito pasirinkimo, bet vaikams tai tikrai patiko, nes kurti norėjosi“.
Išlikite originalūs
Jurkšienė, pažyminti, jog yra pirmoji, sumaniusi vesti tapybos, o ne dailės pamokas – studijoje paveikslai kuriami tik ant drobių – apgailestauja, jog pastaruoju metu šią idėją labai daug žmonių bando kopijuoti. „Tai yra labai skaudu ir nemalonu, bet žinome, kad dirbame gerai, o klientai tikrai jaučia, kur yra profesionali studija turinti ne vienerių metų patirtį ir net neabejojame, kad rinksis mus“, – vis tik viliasi naują verslo kryptį pradėjusi moteris, turinti ir naujų tikslų – ketina vesti daugiau seminarų tėvams ir pedagogams. Taip pat rengiasi su mokytojų komanda sukurti platformą, kurioje bus galima įsigyti specialius užsakomus paveikslus, „kadangi esame profesionalios tapytojos, norime dalintis savo meno kūriniais.“
Naujų idėjų kūrėjams I. Jurkšienė norėtų palinkėti originalumo, „nes šiuo metu ypač svarbu būti tikru, turėti aiškią idėją ir viziją. Įdėti labai daug darbo ir didelių investicijų, laikytis savo idėjos ir būti kūrybišku, o tai tikras kelias į sėkmę“, – užtikrina šypsodamasi.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.