...

Sveika gyvensena galiausiai tapo ir verslu

Verslas

2013.03.13

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

Sveika gyvensena galiausiai tapo ir verslu

Saulius Urbonas Asmeninio albumo nuotr.

Kai basakojis Saulius Urbonas atvėrė savo erdvaus ir gražaus buto duris, man pasidarė šiek tiek gėda. Per penkiasdešimtmetį jau persiritęs vyriškis energingumu tikrai mane lenkia. Man, visam suglebusiam ir riebalais apaugusiam, prieš jį buvo nepatogu, tačiau šis sveikos gyvensenos mokytojas, portalo susaulium.lt autorius yra toks malonus, kad savo kompleksus nesunku pamiršti. Pasikalbėjome su juo apie savojo kelio paieškas ir verslininko gyslelę.

Kelią atrado pamažu

Paklaustas, kada atsirado susidomėjimas sveika gyvensena, ponas Saulius prisipažino visą gyvenimą buvęs arti sporto, ilgai meditavęs. Užtruko, kol viskas susidėliojo į lentynėles.

„Paskaitų metu, jeigu kam nors kyla štai toks klausimas, aš sakau, kad mano pirmieji prisiminimai, kaip būdamas maždaug trejų metų pramerkiu akis ir matau savo mamą, darančią rytinę mankštą, o paskui grįžtančią po šalto dušo. Kai man buvo vienuolika, brolis parsinešė geltonosios literatūros. Sovietmečiu taip vadinta draudžiama literatūra. Joje buvo K. Buteikos samprotavimai, kaip kvėpavimas veikia mūsų gyvenseną. Pats neskaičiau, bet brolis man skaitė ir komentavo. Be to, nuo septynerių metų nuolat sportuoju. Taigi pradžia buvo tokia“, – sakė jis.

Visgi lemtinga vyras laiko vieną sveikatos patikrą, kurios rezultatai buvo nedžiuginantys. „Buvo ilgas laikotarpis, kai nesidomėjau sveika gyvensena. Antras ratas prasidėjo sulaukus 34-erių, kai pasitikrinau sveikatą ir man pasakė, kad esu senis. Ligos nerado, bet visi parametrai buvo kaip senio. Štai tada ir prasidėjo tikrasis domėjimasis sveikata. Bandžiau suprasti, kodėl taip yra. Juk visada sportavau, meditavau, bet, pasirodo, trūko tinkamos mitybos. Jeigu trūksta bent vieno iš šių elementų, sveikatos nebus. Trikojis stalas ant žemės stovi tvirtai, bet užtenka nuimti vieną koją ir jis griūva“, – pasakojo ponas Saulius.

Pradžioje S. Urbonas sveika mityba domėjosi vien iš asmeninių sumetimų. Jis gerte gėrė informaciją. Tiesa, jos ieškoti nebuvo taip paprasta.

„Iš pradžių domėjausi SAVO sveikata, tačiau, kaip jau sakiau, dviejų stalo kojų ieškoti jau nereikėjo. Man reikėjo tik tinkamos mitybos. Koncentravausi į ją, perskaičiau visas įmanomas knygas. Deja, niekaip neradau tos vienintelės. Išbandžiau visokius variantus. Tik vėliau atradau reikiamas rusiškas knygas.

Lietuvoje mes šioje srityje atsiliekame, nors turime nuostabų autorių, kuris apie tokius dalykus kalbėjo vienas pirmųjų Europoje. Deja, jo knygą perskaičiau tik užpernai. Tai Vydūnas! Jis surašė beveik viską. Galima stebėtis, kaip tiksliai“, – savo kiek netikėtu atradimu dalijosi pašnekovas.

Geriausiai motyvuoja sumokėti pinigai

Dabar S. Urbonas jaučiasi galutinai atradęs sau tinkamą mitybos sistemą. Taip jis sako numetęs keturiolika kilogramų. Organizmas tarsi atsikratė per ilgus metus sukauptų nešvarumų.

„Galutinai koncepciją susiradau tik prieš penkerius metus. Prieš trejus, kai pradėjau dėstyti, dar labiau ją išgryninau ir pradėjau stipriai keisti savo mitybą. Labai nemėgstu etikečių, bet jau dveji metai, kaip praktiškai esu žaliavalgis. Kita vertus, jeigu reikia, galiu suvalgyti ir duonos, ir košės, o jeigu svečiuose kas pasiūlys pyrago gabalėlį, ir jį suvalgysiu. Tik nedidelį“, – kalbėjo sveikos gyvensenos mokytojas.

Dar iki susidomėdamas sveika gyvensena S. Urbonas buvo sėkmės lydimas verslininkas. Tad sukauptas dviejų sričių žinias vyras pradėjo derinti. „Aš nuo pirmųjų nepriklausomybės metų tapau verslininku. Vykdžiau tikrai įdomius projektus. Atvežėme į Lietuvą labai gerų žaislų: lego, „Mattel“.

Kai 1998-aisiais prasidėjo Rusijos krizė, norint išsilaikyti reikėjo pradėti vežti pigius žaislus. Tuomet aš tiesiog pasitraukiau ir nuėjau mokytis. Baigiau finansų valdymą, rinkodarą ir verslo valdymą Didžiojoje Britanijoje. Jau tada supratau, kad daugiau nedirbsiu su produktais. Pasukau į paslaugų sritį. Konsultavau įmones. 2003-iaisiais tapau tik investuotoju. Investavau į fondus, dalyvavau Lietuvos, o paskui ir Amerikos biržoje.

Kaip tik tuo metu baigė kristalizuotis ir mano sveikatos klausimai. Viskas susidėliojo į vietas. Draugai pradėjo klausinėti, tačiau aš pastebėjau vieną labai bjaurų dalyką – nuo to, kad ką nors pasakau, niekas nesikeičia“, – pasakojo verslininkas.

Galiausiai pašnekovas suprato, kad niekas taip gerai nemotyvuoja žmonių, kaip jų išleisti pinigai. „Labai gerai žinodamas dėsnius supratau, kad jeigu nori, jog kas nors pasikeistų, tai žmogus turi susimokėti. Šiaip patarimas nieko neduoda. Jis išgirsta, supranta, bet nieko nedaro. Kai reikia mokėti, žmogus ateina ne tik motyvuotas, bet ir jaučiasi įpareigotas ką nors keisti.

Mano misija yra padėti žmonėms, kurie susidūrė su sveikatos problemomis ir nori tai pakeisti. Kai yra misija, atsiranda ir verslo modelis. Man reikėjo prisistatyti, pasakyti, kas esu. Per metus tai ir padariau. Tapau žinomas visiems, besidomintiems sveika gyvensena“, – sakė S. Urbonas.

Per tą laiką, kai ėmė mokyti kitus, ponas Saulius turėjo progą stebėti didžiulius žmonių pokyčius. Jo prižiūrimi kiti numeta ir šešiasdešimt kilogramų. Visgi dar labiau įstringa dvasiniai pokyčiai.

„Įdomiausi virsmai, kai žmogus ateina kamuojamas stiprios depresijos, jam niekas neįdomu, gyvenimas atrodo juodas, o po dviejų mėnesių akys pradeda žibėti, jis džiaugiasi kiekviena akimirka“, – pokyčiais, kuriuos pasiekti padeda aplinkiniams, džiaugėsi pašnekovas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.