...

Stalo žaidimui sukurti prireikė 10 tūkst. Eurų investicijų

Verslas

2020.01.22

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: .

Stalo žaidimui sukurti prireikė 10 tūkst. Eurų investicijų

Vilniuje gyvenanti Eglė Zakaraitė (30) pripažįsta, kad sukurti idėją buvo paprasčiau, nei ją išpildyti. „Prototipą gaminau gal kokius keturis kartus, ir visi jie buvo nesėkmingi. Vienu metu buvo minčių viską mesti, ir tiesiog pailsėti. Tačiau vidinis balsas, nuojauta kuždėjo, kad viskas bus gerai bei ragino nesustoti ir priimti viską, kaip neįkainojamą patirtį“,- sako pagaliau, prieš keturis mėnesius, žaidimą „Damos ir Džentelmeno harmoningi santykiai“  paleidusi į prekybą.

Žingeidi ir nuolatos gilinanti žinias

Savo kūrinį vadinanti nauju ir šviežiu produktu rinkoje, E. Zakaraitė, iki atsirandant tokiai idėjai, išbandė įvairias veiklas. Besimokydama Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijoje, ji buvo socialiai aktyvi, lankė jaunųjų šaulių būrelį, mokėsi muzikos bei sporto mokyklose. 

Vilniaus kolegijoje baigė socialinę pedagogiką, Kauno technologijų universitete – viešą administravimą, Londone teko studijuoti verslo administravimą, neseniai užbaigė Mykolo Riomerio universitete psichologijos bakalauro studijas, o savo žinias nuolatos gilina įvairiuose saviugdos mokymuose, kursuose.


Pirmasis moters darbas buvo tuo metu ką tik pasirodžiusios, nuolaidų kortelės VisiSavi paslaugų pardavinėjimas verslo klientams. Visisavi nuolaidų kortelė jungė įvairias paslaugas vykdančius verslus. Ji buvo atsakinga už šios nuolaidų kortelės paslaugų plėtrą bei naujų verslo klientų pritraukimą. 

Žaidimas, kaip mažas priminimas poroms


Pašnekovė sako, kad idėja sukurti stalo žaidimą jai kilo iš kasdienybėje pastebėtos problemos – porų negebėjimo darniai bendrauti tarpusavyje.  O tai, pasak jos, yra pirmasis žingsnis skyrybų link ir ši problema opi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

„Šis stalo žaidimas yra mažas priminimas porai, kad visus nesutarimus galima išspręsti nuoširdžiai tarpusavyje bendraujant“,- įsitikinusi lavinamojo stalo žaidimo sumanytoja, kuriai jį kuriant talkino pavienės įmonės ir laisvai samdomi fiziniai asmenys, kurie užsiėmė žaidimo dizainu, marketingu ir gamyba.

Investavusi į žaidimo kūrimą ir platinimą nuosavas lėšas – pirmąjam etapui reikėjo 10 tūkst. Eurų investicijų, E. Zakaraitė atvira ir kitų investicijų pasiūlymams. Pagal finansinį planą, paskaičiavus ir įvertinus visus įmanomus scenarijus, dar reikėtų 20 tūkst. Eurų. Maksimalus prognozuojamas atsiperkamumas, jos manymu, yra iki pusantrų metų.

„Svarbiausia pamoka – nepamesti savo aiškios idėjos vizijos, ir kryptingai eiti jos link.“ E. Zakaraitė.

Teko pažinti naują verslo sritį

Idėja sukurti bendravimą gerinantį stalo žaidimą E. Zakaraitei nedavė ramybės kelerius metus, kol vieną dieną jai atėjo laikas subręsti ir išsipildyti. „Man buvo nelengva šią idėja realizuoti, kadangi neturėjau žaidimo gamybos praktikos bei patirties.  Teko mokytis pažinti šią verslo sritį, žinoma, neišvengta nusivylimų bei klaidų,- sako ji. – Nuo idėjos realizavimo niekas nedrįso manęs atkalbėti, tačiau ir padrąsinti norinčių daug nebuvo. Gal todėl, kad mažai kam pasakojau, ką aš kuriu ir veikiu.  Buvo sudėtinga planuoti laiką, nes nebuvo žmonių kas pasidalintų tokia informacija, kaip plėtoti tokį verslą. Todėl teko daug mokytis, o tai reikalavo papildomų resursų, kurie pradžioje buvo neįvertinti.“  

Tenka vis tobulinti

Pasak E. Zakaraitės, šis verslas įdomus tuo, kad nuolat reikia kažką kurti, tobulinti, ir niekad negali atsipalaiduoti bei užmigti ant laurų. Idėja pavadinti stalo žaidimą, „Damos ir Džentelmeno harmoningi santykiai“, kilo iš jos administruojamo facebook puslapio „Kaip tapti dama“. „Norėjosi skambaus pavadinimo, kuris derėtų prie mano knygų serijos „Kaip tapti dama“,- paaiškina knygų autorė ir leidėja, kryptingai plėtojanti savo verslą ir turėdama aiškią jo viziją.

Ji džiaugiasi, kad pasirinktas marketingo modelis puikiai veikia, daugėja patenkintų klientų. „Intensyviai nagrinėjamos kitos pasaulio rinkos, ir jau vyksta derybos dėl bendradarbiavimo ir injekcijos į jų rinkas. Žinoma yra konkurencija su didesnėmis žaidimų leidybos įmonėmis, tačiau aš manau, kad mano privalumas yra originalumas, kūrybiškumas ir drąsa eksperimentuoti“,- tiki E. Zakaraitė.

Pasiekti rezultatą reikia laiko


Savo idėjomis tikinti kūrėja sako išmokusi nepasiduoti supratus, kad kartais, numatomas rezultatas neateina taip greitai, kaip planuota, ir kiekvienam numatytam rezultatui, reikalingas tam tikras laikas. Išėjimas iš komforto zonos, vertina ji, buvo labai gerai, nes taip atsirado patirtis ir žinios. „Svarbiausia pamoka – nepamesti savo aiškios idėjos vizijos, ir kryptingai eiti jos link“, – savo patikrintas tiesomis dalijasi versli, kūrybinga moteris ir pradedantiesiems savo verslą ar projektą linki to paties: „Drąsos ir nepasiduoti užklupus pirmai nesėkmei. O rizikuoti tik protingai įvertinus riziką.  Taip pat būtina, dalintis savo sėkme, tai yra bene pagrindinė sėkmes sudedamoji dalis. Vienas žmogus verslo pasaulyje nepasiektų nieko. Jam reikės bendrauti su partneriais, klientais ar kolegomis, o jie yra svarbus sėkmės garantas. Jeigu pavyks suburti gerą komandą, pusė darbo atlikta.  Taip pat reikia nepamiršti, kad žmonės, kurie padėjo ar vis dar padeda siekti svajonės, taip pat nori mėgautis sėkme“. 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.