...

Savo gėlių studijai sukaupė per metus

Verslas

2022.11.16

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: .

Savo gėlių studijai sukaupė per metus

Neda Šeštokaitė Asmeninio albumo nuotrauka

Kad norėtų turėti savo gėlių studiją Neda Šeštokaitė (24) iš Panevėžio suprato metus padirbėjusi floriste viename sostinės gėlių salone. „Iš esmės nesu verslininkė, man atrodo, kad neturiu tos gyslelės“, – apie save kalba prieš pusmetį Vilniuje atidarytos gėlių studijos „Pink Ocean flowers“ savininkė, mananti, jog floristikos srityje tikrai gerai uždirbti įmanoma tik dirbant sau, todėl kaupė pinigus, kad galėtų pradėti verslą.

Verslo idėja, sako N. Šeštokaitė, kirbėti pradėjo, kol dar studijavo logistikos ir verslo vadybą.

„Svajojau apie kūrybą, dekoro darbus, gėrėjausi gėlėmis ir jas gavusi visada džiaugdavausi. Norėjau suteikti žmonėms tokį grožį, kokį gaudavau pati, – pasakoja ji ir prisimena, kad kaip tik tuo metu jau buvo prasidėjusi covid–19 pandemija, viskas užsidarė, o ji kaip tik baigusi mokslus ir išėjusi iš padavėjos darbo. – Kol sėdėjau namuose, norėjau išmėginti floristės darbą ir sužinoti, ar tikrai man jis patiks. Užsisakiau pradžiai dirbtinių gėlių, mokiausi namuose, tada pavyko susirasti floristės darbą gėlių salone. Ten pradirbau metus, per kuriuos supratau, kad noriu tęsti ir toliau, kurti, tobulėti, išmokti įvairiausių šios srities subtilybių.“

Skatina ir daugiausia padeda antroji pusė

Šeštokaitės gėlių pristatymo verslas prasidėjo prieš metus laiko, nuo internetinės svetainės. Gėlių studija gyvuoja jau pusę metų.
Pagrindinis pagalbininkas, labiausiai skatinantis veikti ir daugiausiai padedantis, sako verslininkė, yra jos antroji pusė. Dėl jos pasiryžimo pradėti verslą džiaugiasi ir kaip galėdami padeda draugai.

Tik pradžioje teko išklausyti visokių nuomonių. Mažiausiai jos sėkme tikėjo seneliai. Kiti šeimos nariai labai palaikė, „nors tikrai ir jiems buvo baugu, juk šioje srityje konkurencija didžiulė, tai investicijų reikalaujantis verslas“. Moteris pripažįsta, kad investuoti reikia kiekvieną dieną. O kada atsipirks, sunku pasakyti. „Tiesiog dirbu, mokausi, tobulėju ir tikiu savimi. O pelnas turėtų ateiti, kai tikrai savimi tiki ir įdedi daug darbo“, – mano ji.

Baugu, bet tikrai įdomu

Pasak pašnekovės, sunkiausia, norint įkurti savo verslą, yra susirinkti kapitalą ir apskaičiuoti, kaip tinkamai investuoti pinigus ten, kur reikia.
Pradėjusi galvoti, kaip sukaupti pinigų savo verslo pradžiai, N. Šeštokaitė pasakoja susiradusi gerai apmokamą darbą, vakarais vežiodavo maistą kaip kurjerė ir kaupė pinigus. Pradėjo nuo internetinės svetainės kūrimo, jos reklamos. Vėliau dairėsi patalpų gėlių studijos nuomai. Taip po truputį viskas pildėsi. Ji mato, jog iki dabar nemažai suplanuotų dalykų dar nepadaryta. „Aš tik dabar, įsibėgėjus šiai veiklai, suprantu, kiek daug investicijų, kantrybės, laiko, žinių verslas reikalauja. Tai baugu, bet tikrai įdomu, man patinka ir šios patirties į nieką nekeisčiau. Labai džiaugiuosi, kad esu čia, kur dabar esu“, – su pasitikėjimu tvirtina N. Šeštokaitė.

Įdomiausia verslo dalis – mokytis dekoro meno

Trečius metus besigilinanti į gėlių komponavimo ir dekoravimo paslaptis, N. Šeštokaitė džiaugiasi šia verslo teikiama galimybe.

Savo gėlių studijai romantiškai skambantį pavadinimą ji nuo seno nešiojosi savo galvoje, kai dar būdama paauglė pamatė internete nuotrauką su rožinio smėlio paplūdimiu. Ta vieta atrodė tokia stebuklinga, iki šiol asocijuojasi su stebuklu ir ramybe.

Aptaria ir savarankiškos veiklos minusus: „Viską turi padaryti, sužiūrėti pats. Reikia ir sąskaitą išrašyti, finansus suskaičiuoti, gėlės užsakyti, atsivežti reikiamų darbo priemonių, palaikyti tvarką ir švarą parduotuvėje, sukurti reklamą, užsakymą pristatyti ir tai tik tokie pagrindiniai dalykai, o kiek visko reikia dar sužiūrėti. Na ir žinoma, finansinis nestabilumas. Sykį, paklausta, ko pasiilgstu dirbdama sau, turėjau pripažinti – atlyginimo.“

Versle kiekviena diena yra svarbi

Gėlių studijos savininkė verslą plėtoja pasitelkdama įvairiausią reklamą, socialinius tinklus. „Kai dirbi sau, išeiginių nėra, nes kiekvieną dieną stengiesi uždirbti, – tikina ji.– Iš kitos pusės tai yra privalumas, nes aš neturiu lubų kiek uždirbsiu. Vadovauju pati sau, dėlioju laiką kaip patogu man. Galiu įgyvendinti visas savo kūrybines idėjas ir niekas jų neužgoš.

Pasimokiau, kad versle kiekviena diena yra svarbi. Viena nedarbo diena gali kainuoti brangiai. Pasimokiau atidžiau vesti finansus.
Galiu pasakyti, kad tikrai esu nekantrus žmogus. Pradėjusi tikėjausi, kad greičiau viskas įsibėgės. Bet reikia kantrybės, pastangų, kad įsitvirtintum rinkoje. O daugiau viskas taip, kaip įsivaizdavau. Labai gera pačiai rinktis gėles, kurti puokštes ir išlaisvinti savo kūrybines idėjas.“

Norėtų gėlių studijos ir savo gimtajame mieste

Šeštokaitė patyrė, kad nors konkurencija gėlių versle labai didelė, kiekvienas floristas kitoks ir turintis savo stilių, todėl klientų užtenka visiems. Ateityje ji labai norėtų turėti dar vieną gėlių studiją savo gimtajame mieste, Panevėžyje, taip pat ketina plėsti internetinės svetainės asortimentą, gausinti puokščių kompozicijų pasirinkimą. Šventiniu laikotarpiu bus ir vainikų, ir kalėdinių dovanų rinkinių.

Iš visų įvairiausių dienos darbų, gėlių studijos šeimininkei labiausiai patinka kurti puokštes klientams. Ta kūryba kasdieną kitokia ir ypatinga.

Norintiems eiti savarankiškos veiklos keliu „Pink Ocean flowers“ studijos savininkė N. Šeštokaitė linki apsišarvuoti kantrybe, nepasiduoti ir tikėti savimi. „Jei dar ir kiti žmonės tiki tavimi ir skatina veikti, tuomet nebaisios jokios bėdos“, – įsitikinusi ji.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.