...

Ryškiaspalviais krėslais puošia interjerus ir Lietuvoje, ir Amerikoje

Verslas

2018.04.11

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Ryškiaspalviais krėslais puošia interjerus ir Lietuvoje, ir Amerikoje

Raimonda Kvaraciejūtė. Asmeninio albumo nuotr.

Pozityvumo nestokojanti iš, kaip pati sako, geriausio Lietuvos kurorto kilusi druskininkietė Raimonda Kvaraciejūtė (32) jau dvejus metus plėtoja ryškiaspalvį ir funkcionalų kabančių krėslų verslą „Kybo“.

Idėja kilo prieš užmiegant

Dažnas verslininkas tikina, kad geriausios mintys ateina prieš užmiegant arba jau pasinėrus į sapnus. Ne išimtis ir „Kybo“ įkūrėja. R. Kvaraciejūtė prisimena, kaip vieną vakarą atsigulus miegoti į galvą šovė mintis, kaip smagu būtų turėti hamaką.

„Kilo idėja kurti spalvotus, margus hamakus su kišene, kad ilsintis ir supantis nereikėtų galvoti, kur dėti daiktus (pavyzdžiui, knygą, telefoną). Ant žolės ar smėlio juk ne visada juos norisi pasidėti“, – idėjos ištakas prisimena pašnekovė.

 

„Pradžioje tikrai su tuo daug dirbau, kol atradau būdą, kaip geriau pagaminti, kad būtų patogu, komfortiška, stilinga.“

R. Kvaraciejūtė.

 

Lyg nujausdami merginos užmojus, draugai netrukus taip pat užsigeidė hamako ir, negalėdami rasti nieko tinkančio jų būstui, pasiskundė apie šią dilemą R. Kvaraciejūtei. Tai buvo ženklas, kad reikia kažką tokio imti ir sukurti.

„Pradėjau mąstyti, ką galėčiau padaryti pati, kad vasarą galima būtų kaboti terasoje, o žiemą namie. Kilo idėja gaminti apvalų sėdimą krėslą. Pradžioje tikrai su tuo daug dirbau, kol atradau būdą, kaip geriau pagaminti, kad būtų patogu, komfortiška, stilinga“, – pasakoja pašnekovė.

Pradžioje buvo naivi

Paklausta apie nuosavos veiklos pradžią, R. Kvaraciejūtė pasakoja, kad itin sunkių momentų nebuvo, tiesiog vyravo nuolatinė nežinomybė, kiekvienas veiksmas versle buvo nepatirtas, naujas, neįprastas ir kartais kiek gąsdinantis. Vis dėlto, prisimindama pačią idėjos ir veiklos pradžią, jauna verslininkė stebisi savo naivumu ir tikėjimu, kad viskas klosis be jokių trikdžių ir sunkumų.

„Aš visada mąsčiau, kad kažką gaminti ir pardavinėti yra lengva. Buvau labai naivi, tačiau tai normalu, aš mokausi. Išmokau. Pradžioje maniau, kad pasiūlysiu kelioms parduotuvėms pakabinamą krėslą, o jos ims ir išskėstomis rankomis manęs lauks, noriai pardavinės produkciją, viskas bus paprasta, bet pasirodo, kad realiame verslo pasaulyje taip nėra. Startuojant reikėjo pradėti mokytis verslo, nes aš labiau kūrybos žmogus, tad reikėjo išeiti už komforto zonos. Ir dabar, prabėgus dvejiems metams, aš vis dar mokausi. Jeigu reikėtų išskirti, kas vis dėlto yra sudėtingiausia, tai turbūt sakyčiau, kad daug pastangų reikia norint surasti gerus ir patikimus audinių, lankų, žiedų ir kitų reikmenų tiekėjus. Atrasti tuos, su kuriais tikrai norisi dirbti ir atvirkščiai“, – patirtimi dalijasi pašnekovė.

Naujoves kuria dėl draugų

R. Kvaraciejūtė šypteli – draugai nuolat įsigeidžia vis kokio nors naujo dizaino, naujų spalvų ar modelių, todėl tenka kurti išskirtinius gaminius. Tai, anot pašnekovės, nėra blogai, atvirkščiai – skatina tobulėti ir judėti pirmyn, suteikia papildomos motyvacijos. Pastarosios vietoje nenustygstančiai verslininkei, regis, ir šiaip nestinga, o pačiu geriausiu motyvaciniu varikliu R. Kvaraciejūtė įvardija save.

„Motyvuoju save pati. Kiekvienam vertėtų suprasti, kad niekas tavęs neprimotyvuos nuolat, turi pats save palaikyti ir tikėti savo idėjomis. Aišku, dar motyvuoja, kai pamatai galutinį rezultatą. Aš visada labai pasidžiaugiu tuo momentu, kai pakabinu krėslą ir pasižiūriu iš šalies. Juk tai mano kūriniai. Visada džiugu, kai pirkėjai, įsigiję „Kybo“ ir pasikabinę namuose, yra laimingi ir patenkinti mano kūriniu“, – pasididžiavimo neslepia pašnekovė.

Planuose plėtra

„Kybo“ gaminiuose vyrauja ryškios spalvos, nes, pasak autorės, jos suteikia daugiau džiaugsmo ir atsipalaidavimo. Tai gaminiai skirti ne tik poilsiui, bet ir nuotaikai pagerinti, interjerui papuošti. Matydama, kad paklausos jos kuriami gaminiai sulaukia gana daug, R. Kvaraciejūtė neatmeta galimybės plėsti savo komandą, kurioje šiuo metu darbuojasi viena pati, ir dar daugiau žmonių džiuginti ryškiaspalviais kabančiais krėslais.

„Aš visada labiau mėgstu tai, kas yra ryšku ir kitaip negu visur. Esu už spalvas. Manau, kad pakabinamas krėslas, kuris suteikia daug džiaugsmo ir atsipalaidavimo, turėtų išsiskirti. Man labiau patinka bohemiškas stilius. Buvau nuo to atitolusi, primiršusi, bet jau sugrįžau. Todėl, ateinančiose fotosesijose bus daugiau bohemiško stiliaus aplinkos. Krėslai bus margesni“, – planais dalijasi moteris.

„Kybo“ krėslai skinasi kelią ne tik Lietuvoje. Vos dvejus metus veiklą plėtojanti moteris gali didžiuotis pirkėjais Europoje ir net Jungtinėse Amerikos Valstijose. Pirmieji sėkmingi žingsniai įkvėpė ir ateities planuose R. Kvaraciejūtė mato dar daugiau galimybių eksportuoti savo produkciją.

Prie sėkmingo pakabinamų krėslų verslo prisideda ne vien kokybiški ir nuotaikingi gaminiai, bet daug pridėtinės vertės sukuria ir pačios autorės rūpinimasis, bendravimas su kiekvienu klientu. R. Kvaraciejūtė įsitikinusi – tai verslui labai svarbu.

„Aš daug bendrauju su pačiu užsakovu, kuris nori įsigyti prekę. Padedu apsispręsti, kokį audinį, spalvą rinktis, kaip kabinti, ar lubos tinkamos ir t. t. Kiti dar tik statosi namus ir jau tada aptariame, kur kabinti krėslą. Na, dar dažnai būna, jei „Kybo“ įsigyja vilniečiai, tai pati ir pristatau jiems pirkinį. Tada yra proga pabendrauti ir pamatyti nuostabių namų ar butų. Visada prašau grįžtamojo ryšio, prašau nuotraukų, atsiliepimų, ar viskas tiko, patiko ir pan.“, – atskleidžia pašnekovė.

Dėl savo verslo gera dirbti

Paprašyta palinkėti ko nors iš savo patirties kitiems pradedantiesiems, R. Kvaraciejūtė visų pirma linki daryti tai, kas patinka. Anot jos, tik dėl tokio verslo nebus gaila savo laiko, nebus sudėtinga keltis anksti rytais ar dirbti iki vėlyvo vakaro.

„Dirbant tai, kas „veža“, bus labai paprasta džiaugtis kiekviena diena. Na, bet, be visa ko, žinoma, linkėčiau ir pagalvoti, ar iš verslo bus įmanoma uždirbti realių pajamų“, – pataria pašnekovė.

„Kybo“

410-1523426286-214449.jpg 410-1523426286-127152.jpg 410-1523426286-175506.jpg 410-1523426286-299370.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.