...

R. Kalinkinas: užsidirbti iš savo pomėgio yra malonu

Verslas

2013.09.09

Autorius: Dario Malinowski

Temos: .

R. Kalinkinas: užsidirbti iš savo pomėgio yra malonu

Robertas Kalinkinas Robert Kalinkin Fashion House nuotr.

Šio jauno žmogaus laimėjimų sąrašas išties daro įspūdį. Drabužių kūrėjas Robertas Kalinkinas, tituluojamas vienu perspektyviausių jaunosios kartos dizainerių, noriai priima likimo siunčiamus iššūkius ir nebijo suklysti įgyvendindamas savo svajones. „Noriu pasiekti kiek įmanoma daugiau, nes žinau, kad antro šanso galiu negauti“, – teigia stilistas, kurio pavardė pastaruoju metu linksniuojama itin dažnai.

Dizaineris, tingėjęs tapti biomechaniku

Domėjimąsi mada ir apskritai menu, grožiu R. Kalinkinas paveldėjo iš savo šeimos. Didžiausia įtaką būsimam dizaineriui turėjo mama ir senelis, profesionalus sukirpėjas-konstruktorius. Nors senelis iškeliavo anapilin, kai Robertui buvo vos keleri metukai, 25-erių vilnietis teigia, kad būtent iš jo perėmė aistrą drabužių sukirpimui ir viskam, kas susiję su mada.

Smalsus, nenustygstantis vietoje berniukas noriai imdavosi įgyvendinti savo kūrybines fantazijas ir kurdavo drabužius, kuriais aprūpindavo ne tik save, bet ir kiemo mergaites bei jų lėles. „Rinkausi mergaites, nes jau vaikystėje buvau užkietėjęs pacifistas ir vengdavau leisti laiką su nuolat kariaujančiais ar kitokius berniukiškus žaidimus žaidžiančiais kiemo draugais“, – sako jaunas vyras, mėginantis paversti madą pelningu verslu.

R. Kalinkinas džiaugiasi, kad vaikystėje daugiau laiko praleido su mergaitėmis nei su berniukais. Pašnekovui tai padėjo geriau perprasti moterišką mąstyseną, o žinias, sukauptas bendraujant su kiemo draugėmis, dizaineris pritaikė ir tebetaiko kurdamas moteriškus drabužius.

Tiesa, mažai trūko, kad talentingas vilnietis susietų savo gyvenimą ne su mados pasauliu, o su biomechanika, kurią buvo pradėjęs studijuoti. „Laimei, buvau per didelis tinginys ir biomechanikos mokslas liko vien trumpu, smagiu prisiminimu“, – šypteli jaunas vyras.

Startas, palaimintas paties Kaziuko

Besikuriančios R. Kalinkino mados imperijos pradžia – prekyba (kartu su žmona Agne Jasiulevičiūte-Kalinkina – aut. pastaba) pačių kurtais rankų darbo papuošalais. Jais meniškos sielos pora sėkmingai prekiavo mugėse, festivaliuose, Kalinkinų rankdarbiai nuolat buvo laukiami sostinės galerijose.

Laikui bėgant siūlomų papuošalų asortimentą papildė Roberto Kalinkino kuriamos rankinės ir suknelės. Supratę, kad pagavo laimės paukštę už uodegos, būsimi sutuoktiniai pradėjo detaliau analizuoti savo kuriamų prekių pardavimą.

Prasidėjo tikslingas darbas ir savo nišos rinkoje ieškojimas, kurį vainikavo apčiuopiamas rezultatas. Vienos Kaziuko mugės metu nagingi Robertas ir Agnė, prekiaudami savo pagamintais aksesuarais bei rankinėmis, uždirbo net 10 tūkstančių litų. Tiesa, juos kūrybai atsidavusi pora panaudojo ne investicijoms į tolesnę plėtrą, o savo pačių vestuvėms.

Menas, tapęs verslu

R. Kalinkinas nė kiek nesikrimto dėl bandymų jo plėtojamą veiklą susieti su pelno siekimu. „Priešingai nei kiti Lietuvos dizaineriai, tikrai neketinu apsimetinėti, kad kuriu grynai iš meninių paskatų. Orientavimesi į pelną nematau nieko bloga ar smerktina. Mada, drabužių kūrimas yra be galo malonus, teikiantis džiaugsmo užsiėmimas, bet mums jis yra kartu ir pragyvenimo šaltinis“, – teigia dizaineris.

Pelnyto dėmesio ir populiarumo sulaukęs žengimas į Lietuvos mados pasaulį privertė išgryninti verslo idėją ir tinkamai pasirinkti veiklos modelį. Visa tai būtų neįmanoma be atsidavusių bendraminčių, užsidegusių noru sukurti kokybišką, išsiskiriantį iš minios drabužį, tinkamą nešioti kasdien. Viena jų – Indrė Viltrakytė, vidinio žavesio nestokojanti dizainerio partnerė.

Moters, įsigudrinusios padaryti neįmanomą dalyką – sujungti menininkams būdingą chaosą su griežtomis verslo taisyklėmis, atėjimas buvo tikras šūvis į dešimtuką. Jos ir kitų bendraminčių dėka R. Kalinkino plėtojamas mados verslas įgijo pagreitį, o šūkis „Make a statement!“ (liet. „Padaryk įspūdį!“) puikiai įkūnijo įmonės verslo strategiją.

„RK“ užmojai ir tikslai

Ir R. Kalinkinas, ir I. Viltrakytė patikina, kad būti žinomiems vien Lietuvoje ir nuolat šmėžuoti šalies spaudos puslapiuose jiems neįdomu. Norima plėstis ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse slavų šalyse. Toks sprendimas nėra dar vienas noras išsiskirti.

Pasak I. Viltrakytės, žengimas į slavų rinkas yra vienas kruopščiai apgalvotos strategijos žingsnių. „Tai lemia keli dalykai. Robertas turi slaviško kraujo, jo pavardė yra lengvai ištariama rusakalbių, o kuriami drabužiai atspindi vakarų ir rytų pasaulių sandūrą“, – pabrėžia dizainerio partnerė. Jaunos moters teigimu, ateityje norima pasiekti didžiausias rusų diasporas turinčias pasaulio šalis, tokias kaip Amerika, Dubajus, Singapūras ir pan.

Kol kas „RK“ mados namų atstovai labiausiai orientuojasi į parduotuvių tinklo Lietuvoje plėtimą ir galvoja apie nuosavos elektroninės parduotuvės atidarymą. Ji, pasak pašnekovų, galėtų tapti galinga priemone, leisiančia pasiekti dar daugiau potencialių pirkėjų.

„Norime, kad mūsų kuriami drabužiai pasiektų kuo daugiau savimi pasitikinčių, aiškiai žinančių ir matančių gyvenimo trajektoriją žmonių“, – teigia R. Kalinkinas ir pabrėžia, kad daugiausia dėmesio skyrė ir tebeskirs siūlomų prekių kokybei.

Ne iš nuogirdų žinantis apie nuosavo verslo užkulisius dizaineris ragina ieškoti savęs ir savo gyvenimo kelio. R. Kalinkinas neneigia, kad privati veikla nėra lengvas būdas užsidirbti pinigų, tačiau, drabužių kūrėjo teigimu, tai puiki galimybė pabandyti daryti kažką savaip.

„Kiekvienas, kuris nori pradėti nuosavą verslą, tiesiog turi tai padaryti. Linkiu visiems dvejojantiems drąsos pabandyti, įžūlumo pasiūlyti ir akiplėšiškumo nesutikti su tais, kurie sakys kitaip. Galvokite kitaip, vaikykite nusistovėjusius mąstymo principus, bandykite ir nebijokite suklysti. Juk klaidos – bet kokios veiklos variklis!“ – „BZN start“ skaitytojams linki R. Kalinkinas.

Roberto Kalinkino kolekcija

58-1378709921-910864.jpg 58-1378709921-736143.jpg 58-1378709921-838840.jpg 58-1378709921-262090.jpg 58-1378709921-560872.jpg 58-1378711160-397215.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.