...

Projektas, kurtas dėl savęs ir draugų

Verslas

2013.05.14

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

Projektas, kurtas dėl savęs ir draugų

Asmeninio albumo nuotr. Antonas Vjalicinas

Po ilgokai užsitęsusios žiemos atėjo trumpas pavasaris, kurį pamažu keičia vasara. Karšta, tvanku, saulėta… Norisi ledų ir pavėsio. Ir atostogų. Šių eilučių autorius daug mieliau keliautų į Folklando Salas pasimėgauti žvarbiu vėju, bet daugelis jūsų, ko gero, jau galvoja apie jūrą ir baltą smėlį. Jeigu gerai įsiklausysite, tai išgirsite, kaip Palangos verslininkai trina rankas ir laukia poilsiautojų… Visus juos reikės kur nors apgyvendinti. Pakelėse vėl stoviniuos pensininkės, siūlančios nežinia ką. Tačiau kokia alternatyva? Ji yra. Tuo pasirūpinti bando Antonas Vjalicinas ir jo komanda, sukūrę projektą „Trumpam“. Kaip ir išduoda pavadinimas, portalas skirtas trumpalaikės nuomos skelbimams. Šiemet projektas laimėjo LOGIN apdovanojimą kaip geriausias elektroninės komercijos projektas ir nestokoja ambicijų tapti rinkos lyderiu. Apie tai ir pasikalbėjome su įmonės įkūrėju.

Idėja kilo vaikštant po Palangą

A. Vjalicinas nekilnojamojo turto srityje nėra naujokas. Jis ilgus metus sėkmingai dirba nekilnojamojo turto brokeriu.

„Ši sritis mano gyvenime atsirado visiškai netikėtai. Draugas pakvietė prisidėti, papasakojo, kas ir kaip. Aš kaip tik buvau išėjęs iš darbo, tad ryžausi pabandyti. Juk visada patiko bendrauti su žmonėmis, pardavimo sritis irgi domino. Nuėjau, pabandžiau, pavyko, patiko, sudomino. Pradėjau eiti toliau ir tapau brokeriu“, – prisiminė verslininkas.

Jis pripažįsta, kad tai toli gražu ne pati lengviausia profesija. Reikia kantrybės, mokėti bendrauti su žmonėmis, galų gale apie brokerius Lietuvoje atsiliepiama nelabai gerai.

„Galiu pasakyti, kas brokerio įvaizdis Lietuvoje yra nekoks. Laimė, po truputį situacija keičiasi, be to, brokeris brokeriui nelygu. Bet kas gali tapti brokeriu, nėra jokių reglamentų ar taisyklių, kaip brokeris turi dirbti ir ką daryti. Butų pardavėjai turi jausti, kad turi patirties ir žinai, ką darai. Deja, nemažai naujokų tiesiog gadina mūsų vardą. Mūsų darbo specifika tokia, kad pirmą pusmetį tikrai sunku išsilaikyti, dirbi ir nieko negauni. Daug kas išeina, bet tie, kurie lieka, vėliau džiaugiasi rezultatais“, – dėstė A. Vjalicinas.

Idėja sukurti portalą, skirtą trumpalaikei nuomai, kilo asmeniniais sumetimais.

„Tiesą pasakius, vaikščiojome po Palangą ir norėjome ką nors išsinuomoti. Šiuo metu yra du variantai: arba taip vaikščioti po miestą, arba kreiptis į močiutes, kurios stovi prie kelio. Jos sako, kad butas puikus, o nuėjęs pamatai, kad ten visiška tragedija. Dar, žinoma, yra nekilnojamojo turto portalai. Vis dėlto analogų dabartiniam mūsų projektui nėra. Supratome, kad reikia ką nors daryti. Iš pradžių norėjome ką nors sukurti grynai dėl savęs ir draugų, norėjome sukurti gražų ir patogų produktą, kuriuo patys naudosimės“, – pasakojo A. Vjalicinas.

Taip atsirado trumpam.lt, o greitai paaiškėjo, kad poreikis tikrai yra. Trumpam.lt koncentruojasi tik į trumpalaikę nuomą, todėl portalą nusunku tobulinti.

„Didžiuosiuose portaluose ši funkcija yra, bet niekas ja nesinaudoja. Mes iš pradžių irgi norėjome sukurti didelį nekilnojamojo turto portalą, bet pamatėme, kad reikia daug investicijų, būtina investuoti į reklamą. Vien dizainu nieko nelaimėsi“, – kalbėjo A. Vjalicinas.

Nori tapti geriausi

A. Vjalicinas sako, kad dažnai žmonės klaidingai įsivaizduoja, kas trumpam nuomojasi būstą. Jis juokiasi, kad ir pats anksčiau manydavo, esą tai daugiausia porelės, norinčios romantikos. Iš tikrųjų tai tik maža dalis klientų. Trumpalaike nuoma daugiausia nuodojasi miesto svečiai, turistai.

„Trumpalaikės nuomos specifika nuo ilgalaikės skiriasi visiškai. Ilgam nuomojantis butą žmogus kitą kartą tai darys jau tik po metų ar dvejų. Todėl portalams reikia nuolatinio skelbimų srauto. Orientuojantis į trumpalaikę nuomą nereikia nuolat įkelti ar išimti skelbimų. Kita vertus, atsiranda kitų niuansų. Pavyzdžiui, darbo dienos ir savaitgalio buto nuomos kaina skiriasi. Viena yra išnuomoti butą trečiadienį, o visai kita penktadienio vakare“, – dėstė verslininkas.

Norinčiųjų trumpam ką nors išsinuomoti netrūksta, paklausa net pranoksta pasiūlą.

„Galiu pasakyti, kad Lietuvoje trūktsa trumpalaikės nuomos objektų. Vartotojai, kurie ieško, labai džiaugiasi, kai randa laisvą butą. Šiuo metu turime problemą – dauguma nuomotojų nepildo užimtumo kalendoriaus. Mes vis galvojame, kaip priversti juos tai daryti. Juk jeigu teikiame paslaugą, tai norime ją teikti šimtu procentų“, – sakė A. Vjalicinas.

Trumpam.lt visų pirma orientuojasi į kokybę. Planuojama net šiek tiek sumažinti skelbimų skaičių ir taip užtikrinti, kad žmonėms būtų siūlomos tik geriausios vietos.

„Tiesą pasakius, mūsų ambicijos yra didelės. Toliau investuojame, vasaros pabaigoje planuojame daug pokyčių. Tinklalapis dar labiau patobulės.

Per šį laikotarpį jau tris kartus keitėme dizainą, tačiau matome, kad to nepakanka, reikia plėsti funkcijas. Norime tapti populiariausi, geriausi ir pelnyti pasitikėjimą žmonių, vertinančių kokybę ir branginančių savo laiką“, – sakė A. Vjalicinas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.