...

Prasmės paieškos atvedė į garso terapiją

Verslas

2022.03.31

Autorius: Raminta Žalkauskaitė

Temos: , , .

Prasmės paieškos atvedė į garso terapiją

Ligita Judickaitė-Pašvenskienė Asmeninio albumo nuotrauka

Garso terapija Ligitos Judickaitės-Pašvenskienės (37) gyvenime atsirado pamažu ir natūraliai. Pradėjusi veiklą ji negalvojo, kaip įsilies į rinką. Ir dabar, kuriant veiklą, jai sunkiausia į tai žiūrėti kaip į verslą ir elgtis pagal verslo taisykles, aktyviai reklamuotis bei siūlyti savo paslaugas.

Pašnekovė pasakoja, kad apie dešimtmetį praleidusi akademinėje aplinkoje pradėjo „nuobodžiauti“. Išsikelti karjeros tikslai jau buvo pasiekti, disertacija apginta, kasdienės pareigos po truputį tapo monotoniškos, o ir prasmės savo darbe pradėjo matyti vis mažiau. Dirbant širdis nebedainavo, o tai jai yra vienas svarbiausių dalykų.

Nusprendusi, kad perdegė, leido sau pailsėti, todėl metams stipriai apribojo darbo krūvį ir pradėjo domėtis įvairiausiais dalykais – saviugda, meditacija, įvairiomis praktikomis. Atrado gongų maudynes, kuriose vis apsilankydavo. Nors tai nebuvo meilė iš pirmo žvilgsnio, kažkodėl traukė su garsu ir jo poveikiu susipažinti labiau. Ligita pasakoja, kad taip po truputį atrado terapinį garso poveikį, o tada jau be dvejonių nėrė į šią sritį stačia galva – pradėjo studijuoti garso terapiją užsienyje. Nuodugnios studijos atvėrė neribotas garso galimybes ir jo įvairiopą poveikį žmogaus sveikatai. Ji suprato, kad anksčiau turėtas garso sesijos paveikslas, kai grupė žmonių tiesiog klausosi įvairių garsų, yra labai ribotas, ir kad tikroji terapija yra neapsakomai daugiau nei tik laiko leidimas klausantis garsų. Ją taikant galima spręsti konkrečias žmonių sveikatos problemas, o sveikata nėra susijusi tik su mūsų fiziniu kūnu. Emocijas, mintis ir sielą taip pat reikia gydyti ir garso terapija tam suteikia visas galimybes bei daro tai ypatingai subtiliai ir švelniai. Su kiekvienu nauju klientu kiekvieną kartą įsitikina, koks tai stiprus įrankis, padedantis ne tik gyti, bet ir iš esmės transformuotis. Moteris džiaugiasi, kad žmonės pamažu atranda garso terapiją kaip lygiavertę kitoms, „tradicinėms“ terapijoms, tokioms kaip psichoterapija, meno terapija ir pan.

Sunku būti versliai

„Kai pradėjau šią veiklą, negalvojau apie tai, kaip įsiliesiu į rinką. Dariau tai dėl to, kad mačiau didžiulę prasmę ir galią. Man pačiai tai buvo atradimas ir norėjosi tuo pasidalinti su kitais. Gal dėl to, kad esu humanitarė, verslumo savyje neturiu. Geriausi mano gyvenime sprendimai buvo priimti vedami vidinio noro ir intuicijos. Taip ir šį kartą – nusipirkau instrumentus, pradėjau groti ir žiūrėjau, kas iš to išeis. Pamažu pradėjau jausti, kad tokių paslaugų poreikis yra. Džiugu, kad šiuolaikinis žmogus vis labiau sąmoningėja – domisi savimi, savo vidiniu pasauliu, analizuoja savo būsenas, bando sau padėti. Vis labiau žmonės pradeda atrasti savo vidines galias, mokosi jomis naudotis. Garso terapija tam sudaro puikias galimybes“, – sako Ligita.

Pašnekovė įsitikinusi, kad, kuriant veiklą, sunkiausia žiūrėti į ją kaip į verslą ir elgtis pagal rinkodaros taisykles: „Man labai sunku tilpti į tuos suformuotus rėmus, kai reikia aktyviai reklamuotis, nuolat apie save priminti vaizdo turiniu socialinėse medijose, reguliariai rašyti įkvepiančius tekstus ir pan. Aš noriu rašyti tada, kai iš tikrųjų noriu, kai turiu ką pasakyti, o ne dėl to, kad reikia. O ir siūlyti savo paslaugas man labai nelengva. Visada galvoju, kad žmogus mane atras, jei jam tikrai reikės. Konsultavausi su reklamos specialistais, sulaukiau daug naudingų patarimų, kai kuriais jų pasinaudojau, tačiau vis tiek daugmaž likau prie savo prigimties. Tikrai nesu versli.“

Svajonių pirkiniai – instrumentai

Judickaitė-Pašvenskienė turi veiklai skirtą tinklalapį, profilius „Facebook“ ir „Instagram“, tačiau nėra labai aktyvi socialinėje erdvėje. Ji pastebi, kad nepavyksta veikti pagal planą, nes pagaliau išeina ne „pagal planą“, o „pagal pajautimą“. „Facebook“ labiausiai padėjo pristatyti aplinkai save ir savo veiklą. Terapeutė mano, kad paslauga patenkintas klientas yra pati geriausia reklama, ir sako turinti nemažą būrį klientų, kurie ją atrado per draugų rekomendacijas. Ligitos manymu, tai yra pati maloniausia reklama, dėl kurios verta stengtis.

Investicijų reikėjo nemažų, nes naudojami įrankiai nepigūs. Džiaugiasi, kad kol kas pakako apsiriboti trijų nulių sumomis, bet procesas nėra baigtinis. Kitos moterys turi silpnybę batams, kvepalams ar rankinėms, na, o Ligitos svajonių pirkiniai – visada tik instrumentai. Reguliariai didina jų kolekciją ir planuose – dar nemenkas sąrašas, todėl skaičiuoti, ar tai kada nors atsipirks, turbūt ir neverta.

Efektyvios ir nuotolinės terapijos

Paklausta apie pandemiją, sako, kad pirmasis karantinas veiklą stipriai pristabdė, ir po jo, atrodo, viską reikėjo pradėti iš pradžių. Pasakoja kažkiek prisitaikiusi ir terapines sesijas vedusi internetu: „Man ir pačiai tai buvo atradimas – niekada nebūčiau įsivaizdavusi, kad tokia terapija lygiai taip pat efektyviai gali veikti per atstumą.“ Nepaisant to, nemaža dalis klientų pasirinko laukti karantino pabaigos ir norėjo lankytis tik „gyvose“ sesijose.

Garso terapeutė planuoja ir toliau kuo plačiau skleisti žinią apie garso terapiją. Ji nori, kad kuo daugiau žmonių atrastų šį padedantį gyti įrankį. Anot Ligitos, ši veikla ją visapusiškai užpildo, todėl didelių planų ateičiai nekuria, džiaugiasi turėdama galimybę tuo užsiimti. Pradedantiesiems, nepaisant egzistuojančių verslo taisyklių, linki neprarasti savo autentiškumo. Jeigu išorė sako viena, o širdis ką kita – greičiausiai teisi širdis.

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.