...

Pradėjusi veiklą padarė visas įmanomas pradedančiojo klaidas

Verslas

2023.01.05

Autorius: Giedrė Kakstovienė

Temos: , , .

Pradėjusi veiklą padarė visas įmanomas pradedančiojo klaidas

Ieva Jurčiukonytė Asmeninio albumo nuotrauka

„Tvirtai tikiu, kad fotografija geba gydyti, kalbėti. Fiksuodama akimirkas siekiu perteikti emocijas, jausmus, išgyvenimus“, – sako alytiškė, Vilnius Tech studentė Ieva Jurčiukonytė (21). Antrus metus intensyviai pasinėrusi į veiklą „jurciukonyte photography“ objektyvo pagalba tarsi kuria žmonių istorijas. „Kiekvienas esame savotiškai gražus, ypatingas, tereikia atsiskleisti. Todėl mano fotografijos paslaugas užsisakiusį klientą pakviesiu į save pažvelgti kitomis akimis: su mažiau kritikos, nuoširdžia meile sau ir šypsena veide“, – sako ji.

Fotografavimo menas Ievą žavėjo jau ankstyvoje vaikystėje: „Dar būdama darželinukė prašydavau mamos duoti fotoaparatą, nes nuotraukose patikdavo įamžinti mane supančią aplinką. Tapusi moksleive kartu pradėjau lankyti fotografijos būrelius“. Mažai mergaitei augant, keičiantis laikams, technologijos sparčiai tobulėjo, fotoaparatai evoliucionavo ir noras pažinti fotografiją giliau tik didėjo. „Gimnazijoje su klasioke įkūrėme Jaunąją Bendrovę „Meraki photography“, dalyvavome „Junior Achievement“ renginiuose, tobulinome įgūdžius, noriai mokėmės. Pradėjus studijuoti universitete atėjo aiškus žinojimas, kad noriu tęsti fotografijos veiklą. Taip gimė „jurciukonyte photography“, – trumpas, aiškus, mano vardą ir pavardę atspindintis minimalistinis pavadinimas“, – prisiminimais dalijasi pašnekovė.

Menininkė visada jautė artimųjų palaikymą: „Taupant pirmajam fotoaparatui susitariau su giminaičiais, kad vietoj kitų dovanų pridės trūkstamą dalį išsvajotam pirkiniui įsigyti“. Prie teigiamo postūmio auginti mylimą hobį prisidėjo visuomet palaikančios mokytojos, taip pat dėstytojas universitete negailėjo pagyrų. „Didžiausias palaikymas šiandien – sugrįžtantys laimingi klientai“,  – šypsosi fotografė.

Svarbu visapusiškai edukuotis

Ieva neslepia esanti savamokslė, todėl žinių semiasi iš įvairių šaltinių. „Stebėdama pamokas internete ar gyvai, kai kuriuos elementus pritaikau savo darbe, taip pat bendrauju su kitais fotografais. Žaviuosi garsių lietuvių menininkų G. Kuliušaitės, L. Griciaus, J. Duo, Nakučių, M. Dovidaitės kūryba, įkvepia ir kiek mažiau žinomų R. Rylaitės, Sesės Saulės, G. Švirinės darbai“, – sako ji ir paslaptingai papildo, kad įdomumas, visa magija yra tame, „kai nežinai ko nežinai ir turi sužinoti“.

Kone didžiausiu fotografijos srities minusu pašnekovė įvardija įrangos brangumą: „Sunku, kai esi studentė. Tenka verstis labai buitiškai: su dviem objektyvais ir senuku fotoaparatu“. Startavusi su 700 Eur, šiuo metu planuoja pirkti naują, profesionalesnį fotoaparatą. „Nors pradinės investicijos jau atsipirko, priešakyje, siekiant didžiosios svajonės, sumos bus keturženklės“.

Menininkė pripažįsta, būna visokių dienų: „Savarankiškos veiklos kelyje, jaunam žmogui kyla daug klausimų, abejonių. Kuo drąsesnės svajonės – tuo labiau atsiplėši nuo žemės – tuo baisiau. Bet pasikalbi su savimi, pradedi strateguoti, kelti mažus iššūkius sau ir palengva judi link tikslų įgyvendinimo“.

Fotografija dovanoja draugystes

Ieva pamena, dar besimokant mokykloje teko bendrauti su vienu skeptiškai nusiteikusiu fotografu, kuris patarė kuo greičiau viską mesti, nes nepelninga, Lietuvoje nieko gero neįmanoma nuveikti. Toks požiūris kelia nuostabą, nes kiekvienas menininkas turi savitą braižą, tikslinę auditoriją, atstovauja skirtingas fotografijos sritis. „Vietos po saule užteks visiems“, – įsitikinusi ji. Pradėjusi kurti, verslauti, laisvai planuotis darbo laiką, vadovauti pati sau, sako, iš pradžių turėjo klaidingą nusistatymą, kai visi aplinkui atrodė konkurentai. Tačiau pažinusi, susidraugavusi su nemažai menininkų, visiškai pakeitė požiūrį supratusi, kad nėra su kuo varžytis. „Vienodų fotografų tiesiog nėra, visi unikalūs, su individualiomis darbo metodikomis. Dėl įdomumo, netgi bandžiau ieškoti tokios pačios fotografės kaip aš, bet kol kas nerandu“.

Fotografuojant, jauna moteris sako sutinka visokiausių žmonių: „Man labai patinka stebėti kitus. Fotosesijose atsiveria asmenybės, pasikeičia, tarsi nusiima sluoksnius. Ateina vienokie, o atskleidus tikrąjį vidų, išeina jau visai kitokie. Nuostabu, kai iš abipusio nuoširdaus bendradarbiavimo gimsta gražios draugystės. Su kai kuriais klientais taip susibendravome, kad jaučiamės beveik kaip šeimos nariai“, – veiklos privalumus vardija Ieva. Fotografija organiškai sujungia daug sričių: verslą, psichologiją ir kūrybą viename.

Padarė visas įmanomas pradedančiojo klaidas

Pasak verslininkės, atvira komunikacija (tiek stebėjimas iš šalies, tiek pokalbis) su klientais, vienareikšmiškai, yra geriausias būdas juos pažinti. Dėl asmeninių fotosesijų dažniausiai kreipiasi jaunos merginos, todėl iniciatyvi fotografė nesunkiai randa bendrą kalbą. „Labai stengiuosi sudaryti saugią, jaukią aplinką darbo metu, kad žmogus atsivertų. Pradedu klausti, kartu pozuoti, juokauti – taip užgimsta ryšys“, – paaiškina ji.

Prieš porą metų rimtai užsiėmusi mylimos veiklos vystymu, pirmiausia Jučiukonytė susikūrė profesionalių fotografų naudojamą svetainę. Supratus, kad dauguma potencialių klientų „gyvena“ soc. tinkluose, atsirado Facebook puslapis, Instagram. „Iš pradžių nemokamai fotografavau draugus, pildžiau portfolio, nuotraukomis dalinausi savo miesto Facebook grupėje su kvietimu fotosesijoms. Buvau aktyvi komentatorė, po visais patikusiais skelbimais siūlydavau savo fotografavimo paslaugas. Pirmąjį vasaros sezoną klientus „rinkausi“ tokiu būdu. Siūliau nedideles fotosesijų kainas, klientams mano darbai patiko, todėl tie patys žmonės sugrįždavo dar kartą. Rekordas – 3 fotosesijos per metus“. Pašnekovė pastebi, Instagram‘e renkasi daugiau tikslinės auditorijos, tad šiuo metu ten aktyviai bendrauja: be nuotraukų, kartu dalijasi užkulisiais, pasakoja kaip sekasi, apie sunkumus, klausia patarimų.

„Kalbant apie fotografijos veiklą, kai klausau profesionalų pokalbius, atrodo, kad padariau visas įmanomas pradedančiojo klaidas. Mes nemokam nusistatyti kainodaros, fotografuojam viską, ką pasiūlo, atiduodam kalnus nuotraukų“, – apibendrina ji.

Kuriantiems nuosavą veiklą, Ieva pataria visą dėmesį sutelkti į aiškią komunikaciją ir tikslinės auditorijos pažinimą. Prekinio ženklo kūrimą pradėkite ne nuo logotipo, pavadinimo, o aiškios misijos, vizijos susidėliojimo. Pripažinimą pelnysite nuoširdžiu noru padėti savo klientui, pasitikėjimu tuo, ką darote, meile savo veiklai, kitų palaikymu, teigiamais atsiliepimais. „Nevaržykite savęs svajodami, pasitikėkite savimi, į visus procesus įneškite kūrybos, laisvės. Nuolat galvoje turėkite mintį, kad viskas bus gerai. Esu įsitikinusi: jei išdrįsote pasvajoti, vadinasi, galite ir įgyvendinti“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.