Potencialų verslą išvydo kūrybinguose vaikuose
2013.07.17
Temos: Verslo pradžia.
Žymus britų edukologas seras Kenas Robinsonas ne kartą išdėstė nuomonę, kad kūrybiškumas yra svarbiausias gebėjimas XXI amžiuje, prilyginamas raštingumui.
„Jei Lietuvoje kūrybiškumo ugdymas į švietimo programas būtų buvęs įtrauktas vos tik atgavus nepriklausomybę, esu tikra, kad dabar mūsų šalis išsiskirtų inovacijomis visoje Europos Sąjungoje“, – teigė projekto „Edu²“ (Edu2.lt) sumanytoja, UAB „Innospark“ direktorė Vita Markevičiūtė.
Pirma nesėkmė nepalaužė
Edu2.lt šiuo metu siūlo įsigyti dvi vaikų kūrybiškumą lavinančias priemones – šviesos staliuką ir žaidimų širmelę. Gaminių idėjos Vitai kilo stebint žaidžiančius vaikus, o jas realizuodama moteris į pagalbą pasitelkė Vilniaus dailės akademijos studentus.
„Pasiūlėme ne vien fizinį daiktą – šviesos staliuką. Šviesa mus veikia ir tiesiogiai – mobilizuoja vidinius resursus, dėmesio koncentraciją ir sudaro palankesnes sąlygas priimti naują informaciją. Kelias valandas per dieną žaidžiant prie šviesos staliuko didėja vaikų IQ, stiprėja inovatyvioji atmintis ir auga kūrybingumas. Kuriantis žmogus neabajotinai yra laimingesnis“, – taip savo produkto esmę įvardijo idėjų nestokojanti moteris.
Prisiminusi verslo pradžią V.Markevičiūtė teigė, kad sėkmė neatėjo iš karto. Pirmasis verslas, įkurtas su draugais, nepasisekė, tačiau Vita nepabūgo jėgų išbandyti dar kartą. Pasiskolinusi pinigų iš seno bičiulio, ji naujo projekto ėmėsi viena ir po trijų mėnesių sėkmingai pardavė pirmuosius 554 litus kainuojančius šviesos staliukus ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio ugdymo įstaigoms.
Ieško partnerių užsienyje
Svarbiausia, pasak Vitos, yra ne unikali idėja, o jos įgyvendinimas. Konkurencija ugdymo priemonių rinkoje yra gana arši, o rinka – maža.
„Jau po metų tapo aišku, kad Lietuvoje darželių skaičius auga lėtai, šviesos staliukai yra ilgaamžiai ir jų ilgai nereikės keisti. Pradėjome eksportuoti į Latviją, tačiau ten rinka dar mažesnė, nors susidomėjimas didelis. Ieškome partnerių Skandinavijos šalyse ir Vokietijoje“, – pasakojo „Innospark“ direktorė.
Šiuo metu taip pat kuriamas šviesos staliuko modelis, kuris labiau tiktų namams. Pirmąjį gimtadienį atšventusi įmonė antraisiais metais sieks paleisti į gyvenimą bent tris konceptualiai naujus produktus.
V. Markevičiūtė pabrėžė, kad su naujais klientais ir rinkomis atsirado poreikis imtis verslo sprendimų – visų pirma reprezentacinę interneto svetainę paversti elektronine parduotuve, pradėti taikyti skaitmeninę rinkodarą: „Manau, šiais laikais neužtenka būti internete, jei nenori likti viena iš daugybės smulkių žuvelių, kuri anksčiau ar vėliau taps maistu išmaniems rykliams.“
Patirties įgyjama veikiant
Norintiems pradėti nuosavą verslą Vita patarė neieškoti itin unikalios idėjos. Anot jos, svarbiausia yra daryti, mokytis iš savo praradimų ir atradimų.
„Naujo verslo pradžia dažnai būna panaši į daugybės raštelių užkimštuose buteliuose plukdymą plačiuose vandenynuose – niekada nežinai, kur jie nuplauks, kas juos perskaitys, ar jie apskritai pasieks krantą. Kuo toliau, tuo tiksliau gali numatyti vandenyno sroves, kuriomis juos plukdai. Noriu palinkėti ir sau, ir kitiems pradedantiems verslininkams tikėjimo, kad galų gale užkimštas butelis su rašteliu pasieks tikslą“, – sakė V.Markevičiūtė.
Edu2.lt kūrėją į priekį veda tikėjimas, kad jos darbo vaisiai svarbūs ne tik jai, ir noras prisidėti prie visuomenės progreso. Lavinamąsias priemones kuriančią moterį įkvepia savo veiklai atsidavę žmonės, nebijantys būti kitokie, o sunkią akimirką stipriausią motyvaciją ji randa savyje.
Šviesos staliuko prezentacija:
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.