...

Pantomimos entuziastė: supratau, kad galiu sukurti darbo vietas sau ir kitiems

Verslas

2014.03.19

Autorius: Marija Rudzevičiūtė

Temos: .

Pantomimos entuziastė: supratau, kad galiu sukurti darbo vietas sau ir kitiems

Mimų pasirodymų organizavimas – verslas, į kurį reikia investuoti Asmeninio albumo nuotr.

„Mums pasaulis – iliuzija. Gera tiesiog užsičiaupti ir nepriimti visko taip rimtai“, – tokie žodžiai pasitinka užsukus į pantomimos meistrų interneto svetainę www.mimai.lt. Evelina Brėdikytė (26) ir Arnas Stučinskas (25) – pora, nutarusi sukurti kitokį mimų įvaizdį šalyje bei darbo vietas sau ir draugams.

Iš nedidelio kaimelio kilusi Evelina sostinėje šešerius metus mokėsi aktorystės meno. Magistrą baigusi mergina dirbo įvairiuose teatruose, kol suprato, kad aktoriaus profesija Lietuvoje nėra paklausi, todėl turint aibę idėjų reikia imtis iniciatyvos ir dirbti sau.

„Keletą metų vaidinau kitiems, kol suvokiau, kad norisi imtis to, kas sukuria jausmą, jog tu veiki tai, ką nori“, – pasakoja aktorė, pantomimos mėgėjams siūlanti aibę pramogų kiekvienai šventei.

Norisi nestabdyti savęs ir veikti. Mūsų šalyje žmonės vis dar nedrąsūs, bijo, ką kiti pamanys.

E. Brėdikytė

Darni pora laužo stereotipus

Merginos teigimu, laikotarpis nuo išgrynintos mimų paslaugų idėjos iki jos įgyvendinimo pradžios – vos keletas mėnesių, tačiau vienai tiek padaryti nebūtų pavykę. Įkurti interneto svetainę, organizuoti, užsiimti vadyba idėjos iniciatorei padeda gyvenimo draugas Arnas – iš Alytaus kilęs ir humanitarinius mokslus baigęs programuotojas. Jis, pasak Evelinos, ne tik atlieka techninius darbus, bet ir palaiko.

Pašnekovė pasakoja, kad mimų pasirodymai renginiuose, pobūviuose vis dar nėra įprasti. Tai esą socialinis, satyrinis personažas žmonėms pasijuokti, atsipalaiduoti, tačiau į juos vis dar žiūrima keistokai. Evelinai ir Arnui – priešingai. Tokiais būdais norisi išjudinti visuomenę, tad pasisėmę pasaulinių pavyzdžių jie ketina juos taikyti ir Lietuvoje.

„Norisi nestabdyti savęs ir veikti. Mūsų šalyje žmonės vis dar nedrąsūs, bijo, ką kiti pamanys“, – apie požiūrį į neįprastą veiklą pasakoja Evelina. Šalia sėdintis Arnas pritaria: „Dauguma jaunų žmonių gauna darbą, atlyginimą, įgyja patirties ir vis tiek jaučiasi kaip pelytės darbe. Nori iš jo išeiti, bet neišeina, kenčia. Nors galėtų pradėti ką nors savo, bijo prarasti tai, ką turi, bijo, kad nepavyks. Manęs nekamavo tokia baimė. Aš mėgstu pabėgti nuo to, kas prispaudžia.“

Draugiška mimų bendruomenė

„Viską padarėme patys“, – džiaugiasi Evelina. Jaunuoliai pasakoja ieškoję kelio į auditorijos širdis, todėl keisti interneto svetainę iki dabartinės Arnui teko daugybę kartų.

„Svetainės versijų buvo gal dešimt – kol išsirinkome geriausią. Evelina turi intuiciją pasakyti, kada gerai, o kada ne“, – apie bendradarbiavimą pasakoja Arnas. Porai svarbu, kad atsispindėtų jiems artima idėja.

Konkurentų mimai sako neturintys, bet ne todėl, kad niekas tokia veikla neužsiima. Priešingai – jie bendradarbiauja su kitais aktoriais ir dalijasi klientais. Yra aktorių bei renginius organizuojančių įmonių, kurios teikia panašias paslaugas. Čia visi vieni kitus pažįsta, kartais net samdo.

„Būna, kad vieni kitiems perleidžiame klientus. Tad mūsų nėra vien 4–5 viename kolektyve. Mūsų, galima sakyti, yra kokie 30. Mes visi tarsi dirbame kartu“, – pasakoja Arnas.

Jokių investicijų?

Mimų pasirodymų organizavimas – verslas, į kurį reikia investuoti. Jaunuoliai pasakoja kol kas tam skiriantys gana nedaug – tiek, kiek pavyksta užsidirbti.

Kalbėdama apie pradines investicijas Evelina juokiasi: „Kitokio verslo pradinis įnašas būtų kelios dešimtys tūkstančių litų, o mūsų buvo visiškas nulis.“ Viską teko daryti iš to, ką turėjo sukaupę per keletą metų.

Dabar nemažai dirbama mainų principu bendradarbiaujant su tokiais pat pradedančiais verslininkais, mat vos keletą mėnesių veiklą vykdanti pora didelio uždarbio dar neturi. Ir kostiumai, ir makiažas brangiai kainuoja, todėl net repetuoti ir viską organizuoti tenka namuose ar įsiprašius į teatrą.

Pora planuoja turėti savo studiją. „Jei taip nori ir stengsiesi – būtinai pasiseks“, – įsitikinusi Evelina.

Pora su grupele kolegų visiems gali pasiūlyti pasirodymus renginiuose, asmeninėse šventėse, edukacines pamokėles ar net laisvalaikį su mimais. Tačiau tam reikėjo žengti pirmą žingsnį. Toliau, pasak pašnekovų, – lengviau.

„Visada trūksta drąsos žengti pirmą žingsnį, nes idėjų turi daug, bet kai reikia pradėti, apninka dvejonės. Svarbiausia žinoti, ką nori daryti. Kai tai turėsi savyje, tuomet ir kiti matys. Ir ta jėga išjudins viską. Reikia pasitikėti savimi. Kai esi tvirtas, matai, kur eini, tuomet atsiranda ir tinkamų žmonių, ir pasiūlymų. Svarbu nesiskųsti, o dirbti tam, ką nori pasiekti. Tada tikrai pasiseks“, – užtikrintai išberia iš tolo artistiškumu spinduliuojanti mimė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.