...

Nuo vieno kavos aparato iki kavos kompanijos

Verslas

2014.04.28

Autorius: Edita Gruiniūtė

Temos: , .

Nuo vieno kavos aparato iki kavos kompanijos

Vilniečiai broliai dvyniai Gediminas ir Vytenis Vnarauskai - "Puiki kava" įkūrėjai Asmeninio albumo nuotr.

Vilniečiai broliai dvyniai Gediminas ir Vytenis Vnarauskai (34 m.) savo veiklą pradėjo prieš devynerius metus nuo vieno kavos aparato. Dabar jų verslas – kavos kompanija „Vendolita“, kuriai priklauso „Puiki kava“, „Kavos meistrai“ ir kiti prekių ženklai. „Kuriant verslą svarbu būti ištikimam savo idėjai ir nesiblaškyti. Rezultatų tenka laukti, tačiau kantriausi juos išvysta ir paragauja jų vaisių“, – įsitikinę verslininkai.

Aukšti siekiai ir tikslai

Gediminas ir Vytenis užsiimti kavos verslu sugalvojo gerdami kavą. Pradėję nuo vieno kavos aparato, vėliau jų įsigijo dešimtis, šimtus ir pamažu plėtėsi į įvairius Lietuvos miestus. „Jau po poros mėnesių pradėjome galvoti apie prekių ženklą. „Puiki kava“ mums tiko idealiai, nes atspindi tai, ko ieškojome: lietuviško, pozityvaus ir informatyvaus pavadinimo, atspindinčio aukštos kokybės kavą“, – pasakojo Gediminas ir pridūrė, kad prekių ženklo pavadinimą galvojo ilgai ir atsakingai, nes jis versle labai svarbus. Verslinin ko teigimu, neužtenka patrauklių, skambių žodžių, nes geras pavadinimas klientui siunčia žinutę apie produktą.

Nuo pat pirmos minutės broliai išsikėlė pagrindinius prioritetus ir nusprendė griežtai jų laikytis. „Siekėme prekiauti tik aukščiausios kokybės kavos produktais: specialiais mišiniais, atrinktais kartu su fabrikais. Nesitaikyti į pigiausios produkcijos segmentą ir niekada nepalikti kliento likimo valiai, o esant poreikiui teikti aukščiausio lygio konsultacijas“, – vardijo verslininkas.

Siekdami įgyvendinti užsibrėžtus tikslus Gediminas ir Vytenis pasirūpino, kad kokybišką kavą kruopščiai atrinktų pasirinkti fabrikai, o kokybės kontrolė užtikrintų, kad produktas visada būtų toks pat.

Verslas tik iš savų lėšų

Į verslo pradžią broliai investavo 8 000 litų. „Tai buvo mūsų su broliu santaupos, – paaiškino G. Vnarauskas. – Ir aš, ir brolis esame įsitikinę, kad verslą reikia kurti tik savo lėšomis, be skolintų pinigų. Tada daug atsakingiau žiūrima į verslą, aiškiau suprantama rizika, labiau stengiamasi išlaikyti ir plėtoti įmonę.“

Kaip prisiminė pašnekovas, pradžioje sunkiausi buvo tam tikri dalykai, kurių tenka mokytis steigiant verslą. Jo teigimu, kartais padėti negali ir labiausiai patyrę, mat kiekvienas verslas yra skirtingas, daug ką tenka išmokti iš klaidų. Tiesa, pamokos nebuvo sunkios, nes broliai prieš kurdami kavos kompaniją jau buvo įgiję verslo patirties – teikė draudimo tarpininkavimo paslaugas.

 

Kuriant verslą atsiranda daug norinčių prisišlieti, reikalaujančių daug iš kitų, tačiau mažai iš savęs. Verslo partneris turi būti toks, kuriuo galėtum visiškai pasitikėti.

G. Vnarauskas

 

„Ar buvo abejojančių mūsų sėkme? – užduotą klausimą pakartojo Gediminas.– Žinoma. Manau, artimųjų baimių ir nuogąstavimų retas išvengia, juo labiau kad verslo istorija ir tradicija Lietuvoje prasidėjo ne taip seniai – vos prieš dvidešimt metų, atgavus nepriklausomybę. Vis dėlto mes kavos kompaniją kūrėme drąsiai, nes tikėjome ir tebetikime tuo, ką darome, esame atsidavę, dirbame dėl sėkmės. Neprisimenu dienos, kada baigėme darbą 17 valandą.“

Kuria naujus prekių ženklus

Šiuo metu įmonė užsiima keliomis kryptimis: kavos pardavimo aparatų statymu įmonėse, kavos pupelių tiekimu kavos aparatus turintiems biurams, restoranams, viešbučiams bei kavos įrangos nuoma ir pardavimu. Gediminas ir Vytenis išbandė įvairių rinkodaros ir reklamos sprendimų, tačiau, kaip tvirtina, labiausiai pasiteisino tiesi oginis ryšys su klientu.

„Kava yra kaip vynas: sunku nepasiklysti jos įvairovėje ir atsirinkti kokybišką. Todėl stengiamės kuo daugiau bendrauti su klientais ir atsakyti į jų klausimus, kurių kyla tikrai nemažai. Per devynerius verslo metus pastebėjome, kad daugelis turi gerą įrangą, tačiau nežino, kaip sureguliuoti kavos aparatą, kad aukštos kokybės kava būtų iš tiesų skani. Reaguodami į šią problemą prieš keletą mėnesių įkūrėme antrinę kompaniją „Kavos meistrai“, kuri remontuoja, reguliuoja kavos aparatus ir konsultuoja įvairiais kavos gamybos klausimais. Šiuo metu turime dar kelis prekių ženklus, kurie visiškai jauni, bet sėkmingai plėtojami Lietuvoje ir užsienyje“, – pasakojo pašnekovas.

Pradedantiesiems verslininkams broliai pataria pradėjus verslą būti nuosekliems ir nesiblaškyti: rezultatas ateina negreitai, tačiau dirbdamas atkakliai jį tikrai pamatysi. O ieškantiems partnerio reikėtų jį susirasti patikimą ir ne mažiau atsidavusį verslui.

„Kuriant verslą atsiranda daug norinčių prisišlieti, reikalaujančių daug iš kitų, tačiau mažai iš savęs. Verslo partneris turi būti toks, kuriuo galėtum visiškai pasitikėti. Mes su broliu esame bendraminčiai, suprantame vienas kitą iš pusės žodžio ir dirbame vienodai daug“, – sakė Gediminas.

Norintiems pradėti verslą, bet neturintiems daug pinigų broliai pataria būti lankstiems. Juk yra daug sričių, kuriose galima pradėti veiklą turint vos 2000 ar 3 000 litų. O besiskolinančius verslininkai ragina racionaliai įvertinti ir apsiskaičiuoti finansus pagal galimą blogiausią ir vidutinį verslo atsiperkamumo scenarijus. „Kitaip sudegsite kilus mažiausiai krizei“, – įspėjo broliai V. Ir G. Vnarauskai.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.