Nauja tarptautinė darbuotojų apgyvendinimo platforma
2022.07.18
Temos: Startuolis, Verslo pradžia.
Darbuotojų apgyvendinimas komandiruočių metu neretai įmonei virsta dideliu galvos skausmu. Tai opi problema, kuri apima kultūrinius, etninius nusistatymus ypač imigrantų atžvilgiu. Nemokių klientų ir būsto netausojimo baimė. Eglė Drūnė sukūrė naują darbuotojų apgyvendinimo platformą WorkerBed.lt, kuri sprendžia darbuotojų bei apgyvendinimo paslaugą teikiančių verslų problemas, iš naujo padeda sukurti pasitikėjimą vienas kito atžvilgiu.
Eglė dirbo vadovaujantį darbą restoranų, naktinių klubų ir renginių versle. „Buvau samdomas darbuotojas, bet visada norėjau dirbti sau. Pradėjusi lauktis pirmagimio nusprendžiau prisijungti prie vyro kuriamo verslo“, – prisimena pašnekovė
Taip prasidėjo jos septynerių metų kelionė statybų ir apgyvendinimo versle. Šiuo metu šis verslas turi aštuoniasdešimt darbuotojų, didžioji dalis darbuotojų – specialistų iš NVS šalių: „Su vyru buvome vieni iš pirmųjų, kurie pradėjo įdarbinti darbuotojus iš Ukrainos“, – pasakoja Eglė.
Šis šeimos verslas susidurdavo su darbuotojų apgyvendinimo iššūkiais, todėl natūralu, jog Eglė ir jos vyras Donatas nuolat mąstydavo kaip spręsti šią problemą: „Pamenu, prieš pusantrų metų, buvau tik pagimdžiusi antrą vaikutį, užmigdžiau šeimyną ir naktinėjau, tuomet netikėtai ir gimė mintis – reikėtų sukurti tarptautinį darbuotojų apgyvendinimo portalą“, – prisimena idėjos autorė.
Europoje vos keletas darbuotojų apgyvendinimo platformų
Eglė savo gimusia idėja pirmąsias savaites nesidalino net su savo vyru: „Laikausi taisyklės – geros idėjos mėgsta tylą, kai įgyvendini – tada kalbi“, – prisimena pašnekovė. Idėjos autorė pirmiausia nusprendė patikrinti ar šis verslo modelis yra vystomas Lietuvoje ir pasaulyje. Paaiškėjo, jog apgyvendinimui skirtus portalus Europoje turi vos kelios šalys. Plačiausiai darbuotojų apgyvendinimo paslauga išvystyta Vokietijoje, veikia keletas panašaus pobūdžio portalų skirtų darbininkų apgyvendinimui, jie sėkmingai vykdo veiklą apie dešimtmetį. Danijoje, Olandijoje, Anglijoje yra specializuotos nekilnojamo turto agentūros, jų veikla yra specializuota tik darbininkų / darbuotojų apgyvendinimu šiose šalyse. „Atlikusi analizę supratau, kad tai perspektyvi verslo šaka turinti didelį potencialą ateityje, sieksime tapti tarptautiniu darbuotojų apgyvendinimo portalu“, – sako pašnekovė.
Tik atlikusi analizę nusprendė savo idėją papasakoti ir vyrui. Vyras labai nustebo: „Aš kaip tik vakar pagalvojau – nėra darbuotojams apgyvendinti skirto specializuoto portalo – reikėtų sukurti“. Tai patvirtino Eglės manymą, kad visos idėjos sklando ore, jas reikia laiku pasiimti.
Eglė gavusi savo vyro Donato palaikymą, pradėjo platformos kūrimo darbus. Pradėjo ieškoti IT įmonės. Rinkosi turinčias daugiau nei dešimt metų patirties, gerų savo srities profesionalų. Pirmiausia atrinko dvi įmones, pasirašė su jomis konfidencialumo sutartis. Pradėjus dalintis savo idėja su pirmąja įmone, moteris pajautė stiprų skepticizmą jos idėjos atžvilgiu: „Pirmosios IT įmonės nepasirinkau, nes jie buvo mano idėjos skeptikai, nesuprato jos aktualumo. Esu toks žmogus, kuris nemėgsta dirbti su skeptikais netikinčiais mano produktu, visada versle vadovaujuosi taisykle, kad gerą rezultatą gali pasiekti tik su ta komanda, kuri mąsto viena kryptimi ir yra komanda“, – dalinasi patirtimi pašnekovė.
Eglė yra stipri ir ambicinga moteris, žmonių skepticizmas ją tik motyvuoja veikti ir įrodyti, jog darbas ir tikėjimas savo idėja visada veda link pasiekto tikslo: „Kylantys iššūkiai dažniausiai paskatina veikti, juos spręsti, o ne nutraukti ką pradėjau“ – sako verslininkė. Taip pat yra vadovavusi įvairaus dydžio kolektyvams, personalo valdymą vadina menu ir mokslu, skatinantį tobulėti. Mėgsta skaityti pasiekusių verslininkų biografijas, jos motyvuoja, skatina veikti.
Naudodamasi savo versliomis savybėmis moteris ir su platforma WorkerBed.lt kelia ambicingus tikslus. Šis startuolis planuoja ieškoti investuotojų šio verslo plėtrai Europos mastu: „Mūsų siekis ir tikslas tarpti tarptautine darbuotojų apgyvendinimo platforma Europoje, o šypsantis sėkmei ir visame pasaulyje“, – pasakoja idėjos autorė.
Platforma, kurianti pasitikėjimą tarp nuomininko ir nuomotojo
Drūnė gali sukurti pasitikėjimą tarp nuomininko ir nuomotojo, nes pažįsta abi barikadų puses. Nuomininko pusę pažįsta, nes nuolat tenka ieškoti darbuotojų apgyvendinimo skirtinguose miestuose jos ir vyro statybų verslui. Nuomotojo pusę pažįsta, nes turi keletą įstaigų, kurios nuomojamos darbuotojų apgyvendinimui.
Tai šiek tiek specifinė apgyvendinimo verslo šaka, čia ieškoma dažniausiai ne kambarių skaičiaus, o lovų, tai atspindį ir pavadinimas.
Populiariausios baimės, kodėl nenorima nuomoti darbuotojams, tai turto netausojimas, nemokumas, todėl Eglė šiame portale dalinsis patarimais kaip apsisaugoti nuo galimų grėsmių, kurs pasitikėjimą patalpas nuomojant įmonėms ir pasirašant nuomos sutartį su įmone yra daugiau garantijų bei saugiklių nei nuomojant fiziniams asmenims.
Šiuo metu platforma tiek siūlantiems būstą, tiek nesinuomojantiems yra nemokama.
Eglė mano, nesvarbu ar tai sportas, gyvenimas ar verslas: „Reikia siekti pergalės“. Gyvenime vadovaujasi anglų rašytojo K. Jerome išsakyta mintimi „Kiekvieną sekundę prasideda naujas gyvenimas. Eikime jo pasitikti“.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.