...

Namus klientams kuria it sau

Verslas

2022.08.05

Autorius: Rūta Palionienė

Temos: , .

Namus klientams kuria it sau

Lilija Milašauskė Asmeninio albumo nuotrauka

Nekilnojamo turto klausimai ir jo įrengimas neretam yra tikras galvos skausmas. Ir visi norime gyventi namuose, į kuriuos jauku grįžti. Lilija Milašauskė, nuosavo verslo Lilijadesign įkūrėja ir 3 vaikų mama, padeda kitiems namus paversti vieta, kurioje gera būti. Kaip ji pati sako, kiekvienus namus klientams kuria it sau ir juose mielai apsigyventų. 

Laikui nepavaldus interjeras

Kaip sako kalbinama verslininkė, įsirengiant namų interjerą, reikėtų pagalvoti, kad tai it gyvas organizmas. Juose būnant, norėsi kažką pakeisti, papildyti. „Namuose turi būti jauku ir gera, juose viskas yra savo vietose ir nieko netrūksta, bet laikui bėgant juos galima papildyti įvairiais aksesuarais, prisiminimus keliančiais mielais daiktais“. Kad atėjus tokiam momentui nereiktų susiėmus už galvos stebėti atsirandančio chaoso, Lilija sako pirmiausia stengiasi interjerą paversti laikui nepavaldžiu: „metams bėgant jis nenuvertėja ir nereikalauja išskirtinės priežiūros“. Interjerus įrenginėti Lilija pradėjo prieš keletą metų, kai įsirengusi savo namus, nuolat sulaukdavo klausimų, kas įrengė interjerą. O savarankiškai verslą „LilijaDesign“ moteris vysto jau 3 metus.

Dirbo ir pusvelčiui

Pasakodama apie savo kelionę į šiandienos sėkmę, pašnekovė sako nusprendusi imtis veiklos mintimi pasidalinusi tik su viena drauge. „Mes su šia drauge jau virš 15 metų bendraujame. Nusprendžiau, kad jau pradedu startuoti, tada ir pradėjau daryti atitinkamus veiksmus. Po kurio laiko, tiesiog kaip faktą, pasakiau artimiesiems. Man palaikymo nereikia, aš jei nusprendžiu, tai perkalbėti mane labai sunku. O be to, aš tik už tai, kad pabandyti verta, bet kokia kaina! O kai jau pabandai – reikia eiti tik į priekį ir su visa jėga… „. Tiesa, pradžia nebuvo tokia lengva, nes norėdama įsitvirtinti Lilija imdavosi ir darbų pusvelčiui. „Pradžioje dirbdavau tik „už patirtį“ arba labai mažą atlygį, o namie laukdavo 3 vaikai. Bet aš daviau sau laiko, su kiekvienu projektu augau aš ir mano pasitikėjimas savimi ir paraleliai kainos“, – pradžią prisiminė moteris. Šiandien dirbti vardui nebereikia, vardas ėmė pats nešti darbą. „Aš dirbu su žmonėmis, nuolatos einu į kontaktą su jais, tad noriu, kad jie matytų tikrąjį mano veidą ir vardą. Taip užmezgamas šiltesnis ryšys, lengvėja komunikacija“. O ir vardas pradėjo reikšti kokybę. Dabar dauguma interjero dizainerės klientų ateina būtent per rekomendacijas: „džiugu sulaukti užklausų per rekomendacijas, tada ir klientas žino ko tikėtis ir susitikimai būna paprastesni“

Žavisi ir konkurentais

Šiandien Lilija dirba nebe viena ir į komandą jau ieško pastiprinimo: „ieškau asistento/ės brėžinių projektavimui ir kitiems administracinias darbams“. Taip pat namų įrengimo procesui itin svarbi komanda su kuria dirbama kartu. „Pagal mano parengtus brėžinius meistrai atlieka visus reikiamus darbus. Ir jei padarau klaidą aš, tai ta klaida pasimato po meistrų darbo… Tai šitas procesas, išvengti klaidų, yra labai atsakingas ir pakankamai sudėtingas“. Tačiau L. Milašauskė rami, nes jau yra atsirinkusi patikimą komandą, o ir klientai gauna viską iškart. „Turiu žmones, kurie gamina baldus, daro apdailą, siuva užuolaidas, tiekia santechniką, apšvietimą ir pan… Laiko patikrinta komanda, tad klientai gauna pilną servisą iš vienų rankų“. Paklausta apie kitus interjerus kuriančius kolegas, Lilija atvira – „pas kiekvieną specialistą ateina būtent jam skirti klientai, taip jau visatos sudėliota. Klientų užteks visiems, kaip ir interjero dizainerių ar kitų specialistų“. Į savo kolegas moteris žvelgia norėdama pasigrožėti jų darbais bei pasidžiaugti. O su neretu dizaineriu gali ir pasidalinti užsakymais, jei pati stinga laiko padėti klientams.

Klientams skiria daug dėmesio

Klausantis Lilijos pasakojimo apie verslą, į akis itin krenta jos atvirumas. Moteris drąsiai imasi naujovių, renkasi ramiai ir nuosekliai siekti savo svajonių. „Visa tai buvo nuolatinis augimas ir didėjanti praktika, patirtis, ekspertiškumas. Sunkaus ir ilgo darbo dėka įvyksta proveržis. Stebuklų versle nebūna“. Atvira moteris ir savo klientams, kurių namus stengiasi paversti jaukumo uostu. Tai atsiperka ir versle: „dėmesys žmogui yra labai būtinas, gyvybiškai, tad ne išimtis ir versle. Kuo nuoširdesnis būsi, tuo daugiau rekomendacijų sulauksi, tuo daugiau uždirbsi… Ir verslas auga tada, kai pats tuo tiki, kai tuo gyveni ir turi viziją“. Ragindama kitus svajones paversti realybe moteris primena nepamiršti rizikų: „pasverkite rizikas ir jei rizika pakeliama, tai visada tik į priekį“. Ji ir pati pasakoja visuomet turėjusi apgalvojusi planą B, jei planas A nepavyktų. Lilija kviečia visus imtis veiksmų ir „tikėti savimi, nes mes galime beveik viską, reikia tik laiko ir užsispyrimo. Nebijoti rizikuoti, nes rizika dažnu atveju atsiperka arba mes įgyjame geros patirties“.

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.