...

Mamos ir dukters duetas hobį pavertė verslu

Verslas

2020.01.21

Autorius: Inga Kazakevičiūtė

Temos: .

Mamos ir dukters duetas hobį pavertė verslu

Kapt“ – kūrybinis dviejų druskininkiečių – mamos Eglės Vitonienės ir dukters Ugnės Vitonytės – duetas. Papildydamos viena kitą, jiedvi sujungia meną ir verslą ir kuria išskirtinius, jaukius bei personalizuotus akvarelės potėpiais nuspalvintus atvirukus, paveikslus, medinius aksesuarus, papuošalus, meninio karpymo darbus. 

Bendras darbas gimsta pasirenkant skirtingus procesus: kartais viena lieja akvarelę, kita vaizdą papildo grafika, o kartais lieja kartu arba apsikeičia pradėtais grafiniais fragmentais ir juos užbaigia savaip. Mamos ir dukters kūrybos pasaulį atveriantys darbai virto unikaliu prekės ženklu.

Dviejų meniškų sielų hobis tapo verslu

„Mudvi su mama visada buvome meniškos sielos, mes mėgaujamės pačiu kūrybos procesu. Vieną vakarą prieš maždaug aštuonerius metus, kai aš dar buvau moksleivė, mama nutarė pamėginti prisiminti senais studijų laikais pamiltą akvarelės liejimą. Šia veikla susidomėjau ir aš – nors buvau baigusi dailės mokyklą, o vėliau studijavau interjero dizainą, su akvarele iki tol nedraugavau. Tad akvarelė liejosi, piešinių vis daugėjo, rezultatai gerėjo, o noras bandyti dar ir dar neblėso. Supratome: metas savo darbus parodyti. Pradėjome važiuoti į muges, ieškoti meno dirbinių parduotuvėlių“, – verslo pradžią prisimena U. Vitonytė.

Akvarelės darbai žmonėms patiko – autorės ėmė sulaukti užsakymų. Tačiau kurį laiką ši veikla abiem buvo tik papildoma, laiko jai vis trūko: mama dirbo, duktė studijavo. Bet U. Vitonytei baigus studijas hobis virto pagrindine veikla, ėmė darytis vis panašesnis į verslą ir auga iki šiol.

„Nuo pat savo kelio pradžios buvome tikros dėl vieno: mūsų sukurtų darbų paskirtis – džiuginti ir įkvėpti.“ U. Vitonytė.

Kūrybinio dueto pavadinimas atsirado svarstant įvairiausius variantus. „Galiausiai į galvą šovęs šypsnį sukeliantis ir gerą nuotaiką spinduliuojantis jaustukas „kapt“ tarsi sudėliojo visus reikiamus taškus ir įprasmino mūsų bendras kūrybos akimirkas”, – dėsto U. Vitonytė.

Didžiausias sunkumas – žinių trūkumas

„Kapt“ – dviejų žmonių verslas, tiesa, kartais Eglė ir Ugnė pagalbos sulaukia iš artimųjų. Darbų jos paprastai nesiskirsto arba pasiskirsto spontaniškai jau pradėjusios dirbti, o dažniausiai viską atlieka kartu. Tad piešiniai – bendros jų kūrybos, paremtos autorine technika, rezultatas. 

„Mudvi įkvepia daugybė dalykų: tai gali būti pašnekesiai su žmonėmis, su artimaisiais praleistas laikas, naujos vietos, kelionės, gamtos grožis, pasivažinėjimai dviračiu ar net maisto gaminimas. Galima sakyti, kad mūsų kūriniai gimsta iš sukauptų gerų jausmų pertekliaus ir noro suteikti žmonėms pozityvių emocijų. Nuo pat savo kelio pradžios buvome tikros dėl vieno: mūsų sukurtų darbų paskirtis – džiuginti ir įkvėpti“, – pasakoja U. Vitonytė.

Mama ir duktė pasakoja, kad tiek verslo pradžioje, tiek vėliau daugiausia sunkumų kėlė žinių trūkumas. Viskas – buhalterinė apskaita, bendravimas su klientais, marketingas – atrodė nauja ir sudėtinga. „Visgi, manau, svarbiausia yra labai mylėti savo veiklą – tada visa kita tampa įveikiama“, – patikina U. Vitonytė.

Verslą kurti pradėjęs mamos ir dukters tandemas išsivertė be papildomų investicijų. Jiedvi pripažįsta, kad papildomos investicijos veikiausiai būtų pagreitinusios veiklos vystymąsi, tačiau nutarė neimti paskolų ir nedalyvauti verslo plėtros projektuose – investavo ir iki šiol investuoja tik tai, ką uždirba pačios.

Eglė ir Ugnė prisimena, jog nuo pat pradžių iš draugų ir artimųjų susilaukė teigiamo savo veiklos vertinimo ir palaikymo. Pagalbos, paramos, paskatinimo ir komplimentų drauge dirbančios kūrėjos dabar daugiausia sulaukia iš kitų šeimos narių – vyro ir tėčio Dariaus bei sūnaus ir brolio Pauliaus. 

Klientai – meno mylėtojai

Žinią apie „Kapt“ kūrinius menininkės ir verslininkės skleidžia dalyvaudamos mugėse, parodose, nuoširdžiai ir intensyviai tiesiogiai bendraudamos su klientais bei išnaudodamos socialinių tinklų teikiamas informacijos sklaidos ir reklamos galimybes. Be to, jiedvi darbuojasi Druskininkų amatų centre „Menų kalvė“, kur turi įsirengusios dirbtuves – čia dažnai užsuka miesto svečiai ir vietiniai gyventojai, „Kapt“ kūrėjos rengia parodas, edukacinius užsiėmimus, kuriais siekia ne tik skleisti žinią apie savo darbus, bet ir dalintis meile kūrybai ir įkvėpti kuo daugiau žmonių.

„Mūsų klientus vienija vienas bruožas – meilė menui. Kadangi ne tik prekiaujame savo dirbiniais, bet ir vedame edukacijas, mūsų klientai yra labai įvairaus amžiaus – nuo pačių mažiausių iki pačių vyriausių“, – aiškina E. Vitonienė.

Kūrybinio dueto „Kapt“ narės įsitikinusios, kad jų kūrybinės idėjos anksčiau ar vėliau suranda kelią į kliento širdį. Be to, dauguma klientų kūrėjomis pasitiki ir suteikia laisvę parengti darbus savo nuožiūra net ir tais atvejais, kai jos gamina pagal užsakymą. Visgi mama ir duktė pripažįsta, kad jų darbams didelę įtaką daro paklausa. 

„Klientų poreikius dažnai išsiaiškiname bendraudamos mugėse – žmonės noriai dalijasi savo įžvalgomis. Žinoma, neretai tiesiog bandome ir eksperimentuojame sukurdamos vis kitokius gaminius. Nuolat stebime pardavimus ir iš to sprendžiame, ar prekė sėkminga“, – teigia U. Vitonytė.

Pradedantiems verslą pataria atsikratyti baimių

Šeimyninis kūrybinis duetas neabejoja: jų verslo sėkmės paslaptis – nepaliaujamas darbas, meilė savo veiklai ir suvienytos jėgos. Jau pradedantiems savo verslą Ugnė ir Eglė linki nepaisyti nesėkmių, nepasiduoti ir nesustoti pusiaukelėje. O tuos, kurie turi idėją, bet nedrįsta jos įgyvendinti, mama ir duktė ragina mažiau svarstyti ir nieko nelaukus imtis veiklos. Širdžiai mielą hobį verslu pavertęs „Kapt“ tandemas patikina: svarbiausia – atsikratyti savo baimių, nes tik jos trukdo žengti į priekį.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.