Lietuvė įkūrė talentų agentūrą Jungtinėje Karalystėje
2022.02.23
Temos: Verslo pradžia.
Jei šiuo metu dar nežinote, kas yra „Livestreaming“ (liet. tiesioginė transliacija), susipažinkite: tai – greičiausiai auganti pramogų industrijos šaka. Ieva Delininkaitytė Jungtinėje Karalystėje įkūrė agentūrą, kuri tapo labai svarbiu tiesioginių transliacijų pajamų šaltiniu atlikėjams, likusiems be darbo dėl COVID-19 pandemijos. Maža to, ji jungia talentus ir tuos, kurie jų ieško, tarp skirtingų valstybių ar net žemynų.
Prastas atlikėjų agento darbas tapo verslo idėja
Delininkaitytė – dainininkė, aktorė, visą savo gyvenimą investavusi į tobulėjimą šiose srityse. Dar 2018 m., kai nebuvo jokių įtarimų apie greitai pasaulį ištiksiančią pandemiją, tapusia visų atlikėjų siaubu, mergina tiesiog ieškojo programėlių, per kurias galėtų dainuoti gyvai, neišeidama iš namų. Jau tada jai pavyko rasti keletą vietų, kuriose dainuodavo per tiesiogines transliacijas ir už tai gaudavo atlygį. „Nemeluosiu, viskas atrodė truputį per gerai, kad būtų tiesa. Niekada nebuvau girdėjusi apie tokią galimybę“, – pasakoja Ieva. Nors ir atrodė neįtikinamai, kad kažkas galėtų mokėti pinigus už savo telefono ekrane žiūrimą koncertą, bet moteris nusprendė rizikuoti. Dar ir dėl to, kad tuo metu išleido pirmą savo kūrybos dainą, ir norėjo, kad kuo daugiau žmonių ją pamatytų.
Tad visai netikėtai tai tapo jos pagrindine veikla. Moteris pradėjo kurti tiesiogines transliacijas, dainas, perdainuoti žinomų atlikėjų kūrinius. Tačiau turėjo labai prastą agentą, kuris kartais net nesumokėdavo pinigų. Tokios agento apgavystės padėjo jai įžvelgti galimybę tapti gera ir patikima agente sau bei kitiems.
Viena pirmųjų talentų agentų Jungtinės Karalystės regione
Dainininkė jau žinojo nemažai tiesioginių transliacijų programėlių kūrėjų, tad savo, kaip talentų agentės, kelią pradėjo nuo bendravimo su jais. Vieni pirmųjų patikėjusių jos idėja, noru ir nuoširdumu buvo tiesioginių transliacijų programėlės „Bigo Live“ atstovai.
Pagrindinis Ievos vertybių skalės komponentas buvo dirbti geriau, nei matė dirbusius iki šiol. Taip mąstydama, sukūrė ir pristatė agentūros darbo planus, įrodė, kad galės kuruoti komandą, ir, žinoma, sunkiausia dalis, – kad sugebės rasti talentingus žmones. Po ilgai trukusių derybų ir kontraktų derinimo ji tapo viena pirmųjų Jungtinės Karalystės talentų agenčių, pradėjo burti talentingų žmonių komandas. Šiuo metu Ieva jau yra talentų agentė ir kituose regiuose – Vokietijoje, Amerikoje, Kanadoje, Australijoje.
Kur slepiasi talentai?
Talentą gali sutikti netikėtai, todėl visada reikia turėti verslo kortelių. Londone be galo daug talentingų žmonių galima sutikti net ir gatvėse. Čia jie ir patys kuria tiesiogines transliacijas. Vis dėlto pirmuosius žingsnius verslininkė pradėjo apie tai pasakodama artimiesiems ir kolegoms.
Šiuo metu talentai atranda agentę patys. Ieva sukūrė gerą ir populiarų rinkodaros projektą, nors pati tokio paklausumo ir nesitikėjo: „Turėjau nemažai naujų žmonių, kuriems reikėdavo pasakoti taisykles. Po kurio laiko supratau, kad galiu tiesiog nufilmuoti visą informaciją ir pasidalinti filmuku su naujais kandidatais.“ Šį vaizdo įrašą įkėlus į platformą „Youtube“, jis buvo peržiūrėtas kelis šimtus tūkstančių kartų, tad dabar „Google“ paieškos sistemoje informacija apie jos verslą yra visada matomose pozicijose.
Atlikėjas, turintis agentą, daugiau laiko gali skirti kūrybai
Atlikėjas, ypač Lietuvos rinkoje, dar vis įpratęs visus darbus atlikti pats: kurti, prodiusuoti savo dainas, kelti jas į platformas, radijo stotis, festivalius ir kt. Aktoriai patys bando rasti darbus, kovoja dėl darbo užmokesčio ir sutarčių, bet juk visa tai gali padaryti agentas. „Labai norėčiau atstovauti Lietuvos kūrėjams ir aktoriams, kad jie galėtų atsiduoti kūrybai“, – pasakoja Ieva.
Agentūroje dirba muzikos prodiuseriai, platintojai, padedantys, kad atlikėjo muzika būtų išgirsta. Organizuoja tiesiogines transliacijas, kurias stebi nuo 3 000 iki 150 tūkst. žmonių. Su kiekvienu talentu dirbama individualiai, nes kiekvieno poreikiai skirtingi – vienam reikia padėti su socialiniais kanalais, kitam – užmegzti ilgalaikius ryšius, o trečias nori sukurti savo „Youtube“ kanalą.
„Man labai svarbu žmogaus motyvacija. Daug dalykų galima nuveikti ir išmokti, jei žmogus motyvuotas. Taip pat atsakingas. Aš organizuoju daug renginių ir filmavimų, kuriuose dirba ne vienas žmogus, tad neatsakingas talentas sukelia daug galvos skausmo visai komandai“, – pasakoja verslininkė.
Nesuteikime per didelės reikšmės žodžiui „talentas“
Ievai tenka pažinti nuostabiausius kūrėjus – modelius, aktorius, diskžokėjus, magus ir net floristus. Buvęs pareigūnas, sulaukęs 40 metų, nusprendęs keisti profesiją ir tapti dainininku, – taip pat Ievos talentų sąraše. Kreipėsi ir floristė, kuri svajojo sukurti savo kanalą ir vesti laidas. Labiausiai džiugina verslininkę šių žmonių sėkmė ir tūkstantinės žiūrovų auditorijos.
Ne visos istorijos tokios gražios, pasakoja moteris: „Tačiau vis dar pasitaiko netikėtumo segmentas. Kartais atrodo, kad žmogus nepaprastai talentingas, tačiau be charizmos ir jo pasirodymų niekas nežiūri. Arba žmogus neturi akivaizdaus talento, bet geba sukurti ryšį su žiūrovu ir pritraukia tūkstančius.“ Vis dėlto, nepaisant nieko, Ieva rekomenduoja pabandyti kiekvienam, kad galvoje neliktų klausimų: „O kas būtų, jeigu būtų?“
Dirba be laisvadienių jau 4 metus
Kartais verslininkė norėtų išjungti mobilųjį telefoną, bet vis dar nedrįsta to padaryti. Tokiam jos pasirinkimui įtakos turi darbas su skirtingais žemynais, laiko skirtumai. Taip pat nuolat prisijungia nauji talentai, kurie turi daug klausimų. Ieva nori visada būti pasiekiama ir tai turbūt dar vienas jos pranašumas, lyginant su kitomis agentūromis (beje, jų karantino laikotarpiu Londone jau atsirado šimtai).
Daug darbų atlieka pati: ieško naujienų, dalyvauja mokymuose, išbando naujas programėles, analizuoja, kas veiksminga, o ką reikėtų tobulinti. Nuolat ieško partnerių darbui ne tik su tiesioginių transliacijų platformomis, bet ir fotosesijoms, filmavimais, talentų konkursais.
Šis įdirbis jau grįžta kaip įvertinimas, kai didelės kompanijos kreipiasi į Ieva, prašydamos konsultacijos, arba dėl talentų paieškos.
Išskirtinė reklaminė kampanija
Viskas, ko pasiekė Ieva, – tik dėl kruopštaus ir atsakingo darbo. Pirminis jos sau išsikeltas tikslas – dirbti geriau nei kiti agentai – jau įgyvendintas. Ne veltui šiandien ji yra vienintelė agentė, patekusi į reklaminę kampaniją, kurios nuotraukos publikuojamos centrinio Londono metro stotyse. „Nes viską pasiekiau savo darbu. Visai neseniai patekau į reklamos kampaniją ir buvau vienintelė agentė tose reklaminėse nuotraukose, kurias buvo galima pamatyti visose centrinio Londono metro stotyse. Tai toks didelis įvertinimas ir didžiulė motyvacija daryti tai, ką darau. „Because Sky Is The Limit“, – džiaugiasi pašnekovė.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.