...

Lankstaus akmens ekspertas ragina nebijoti ir drąsiai naudotis naujausiomis technologijomis

Verslas

2022.08.30

Autorius: Giedrė Kakstovienė

Temos: , .

Lankstaus akmens ekspertas ragina nebijoti ir drąsiai naudotis naujausiomis technologijomis

Andrius Ramaška Asmeninio albumo nuotrauka

Andriaus Ramaškos (39) pažintis su lanksčiais akmenimis prasidėjo prieš aštuonerius metus Izraelyje. Pažįstamam pasiūlius išbandyti savo jėgas visiškai naujoje sferoje, nedvejodamas sutiko. Susipažinęs su užsienio rinkomis, sukaupęs patirties, užmezgęs kontaktus su tiekėjais bei išklausęs mokymus, įgijęs kvalifikacijas, neseniai grįžo atgal į tėvynę. Šiandien vyras save vadina nepriklausomu menininku ir lankstaus akmens ekspertu, noriai dalinasi sukaupta patirtimi ir žiniomis su lietuviais. Prieš pusę metų įkūręs „Lankstaus Akmens Montavimo Darbai“, klientams siūlo tik aukščiausios klasės produktą ir kviečia drąsiai išbandyti naujoves.

Ramaška yra vienintelis kompetentingas lankstaus akmens specialistas Lietuvoje. Visus darbus nuo soc. tinklų administravimo, bendravimo su klientais, medžiagų užsakymo iki produkto sukūrimo, montavimo ir realizavimo, Andrius atlieka vienas. Anot pašnekovo, tik jis pats geriausiai gali atsakyti už atliktų darbų kokybę ir viso proceso reguliavimą, todėl kitų pagalbos neieško.

Produktas su charakteriu

Lankstaus akmens gimtinė yra Vokietija, kurioje šis inovatyvus, 100% natūralaus akmens sluoksnio produktas vadinamas ateities akmeniu. Labiausiai Andrių žavi šių akmenų unikalumas, ilgaamžiškumas: „Akmens luitai kasami prie Ramiojo vandenyno (pavyzdžiui, Indijoje), kai kuriose Afrikos ir Kinijos pakrantėse, neseniai pradėtas gamybos procesas ir su Europoje esančiomis uolienomis. Lankstus akmuo išgaunamas rankomis, nuplėšimo būdu ir apdorojamas per 12 detaliai tikrinamų gamybos etapų, todėl atitinka aukščiausios kategorijos standartus. Kadangi natūraliai gamtoje identiško rašto rasti tiesiog neįmanoma, kiekvienas akmens lakšto lapas unikalus: skirtinga struktūra ir linijos, o vienodų nebūna, nebent panašūs. Tekstūra įvairi: (ne)lygus, švelnesnis/šiurkštesnis, kiekvienas skirtingai grublėtas. Dėl ypatingų akmens savybių ir išskirtinumo, šį produktą apibūdinčiau kaip turintį savo charakterį“. Kadangi visi lankstaus akmens komponentai nuodugniai išbandomi ir testuojami tiek vidinėje bandymų laboratorijoje, tiek išorinių bandymų institutuose, vartotojas gauna itin kokybišką, visus reikiamus sertifikatus turintį gaminį tiesiai iš originalaus tiekėjo.

Daugiau nei pusšimtis skirtingų akmens rūšių kiekvieno skoniui

Lankstūs akmenys skirstomi į 3 kategorijas: Slate lite persišviečiantis, statybinis ir ultra thin (eco +). Klientams Andrius siūlo pasirinkimą iš daugiau nei 70-ies skirtingų akmens rūšių su švelniomis, natūraliomis spalvomis, atspalviais bei raštais ir patikina, kad šie gaminiai puikiai prisitaiko prie Lietuvos klimato, yra super lengvi, ekstremaliai lankstūs, atsparūs UV spinduliams, temperatūros kaitai bei vandeniui, todėl gali būti naudojami viduje, išorėje ir net drėgnose vietose. „Lankstaus akmens sudedamosios dalys yra stiklo audinys arba medžiaga ir epoksidiniai klijai, o lakštų išmatavimai – 60×30 cm (apie 0,18 m²), 122×61 cm (apie 0,74 m²), 240×120 cm (apie 2,88 m²), 260×120 cm (apie 3,12 m²), yra galimybė pasirinkti specialų dydį. Akmens panelių storis apie 4 mm, svoris – iki 1,5 kg/m²“, – techninius dalykus vardija pašnekovas ir priduria, kad produktas yra draugiškas aplinkai, visiškai nekenksmingas sveikatai ir ypač rekomenduojamas alergiškiems žmonėms.

Verslininkas įspėja jokiu būdu nesusigundyti pigesnėmis nekokybiškomis lankstaus akmens kopijomis, nes Lietuvoje jų gausu: „Kiekvienas lapas turi būti pažymėtas CE raidėmis, kurios reiškia ES keliamų reikalavimų atitikimą“.

Nuo smulkių aksesuarų iki stogų

Pasakodamas apie išskirtinius akmenis ir gaminius, pašnekovas negaili pagyrų kiekvienam iš jų: „Slate lite persišviečiantis (naudojamas šviestuvų gamybai) – ypatingas akmuo su skaidriu pagrindu, todėl už jo paviršiaus puikiai atsispindi šviesos šaltinis. Naudojant foninį apšvietimą įspūdingai sukuriamos privačios ir verslo zonos. Slate lite statybinis puikiai tinka interjerui: vidaus ir išorinės sienos, fasadai, vonios kambarys, sauna, baseinas, virtuvė, grindys, baldai, židiniai, švediškos krosnelės, sodų ir balkonų apdaila, netgi durys, stogai. Akmuo toks lengvas, kad tinka ir liftams. Slate lite – ypač plono lankstaus akmens produktų linija, naudojama kuriant plokščius arba formuojant trimačius (sudėtingų formų, stiprių išlinkimų) komponentus: vidaus sienos, baldų apvilkimas ir kiti  kūrybiniai darbai, pavyzdžiui, piniginės, telefonų dėkliukai, knygų viršeliai, skirtukai, akiniai, laikrodžiai, rūbai“. Ekspertas pabrėžia, kad dėl ypatingo plonumo, akmens panelės transportavimo metu pagamina apytiksliai 95% mažiau CO2 nei įprastos akmens masės plytelės. Todėl žymiai sumažinamos transportavimo pastangas, užtikrinamas teigiamas ekologinis balansas, tausojami gamtos ištekliai.

Rinkdamiesi kokybę laimėsite visada

Vardindamas skirtumus tarp Lietuvos ir Izraelio vartotojų, Andrius sako pastebintis, kad lietuviai vis dar išlieka konservatyvūs, gan įtariai žvelgia į naujas technologijas. „Besistengdami sutaupyti kiekviename žingsnyje, dažnai lieka nusivylę, nes pigi prekė (kopija) neatitinka norimos kokybės. Toks ieškojimas kur, kas, pas ką pigiau, galop pasibaigia permokėjimu kelis kartus taisant broką, keičiant nekokybiškas medžiagas ir pan. Mūsų žmonės nėra linkę būti pirmieji renkantis naujoves ir laukia, kol tai išbandys draugas, giminaitis ar kaimynas. Jų nuomonės ir rekomendacijos neretai tampa svarbesnėmis už tos srities eksperto įžvalgas ir patarimus“, – atvirai dėsto kūrėjas.

Jis sako, kad Izraelyje mielai naudojamasi architektų ir dizainerių paslaugomis, o siekiant visą paslaugų komplektą gauti vienoje vietoje, nevengiama ir daugiau sumokėti: „Čia klientai atviresni ir noriai įsileidžia inovacijas į savo namus“. Nors abiejuose šalyse dalis vartotojų vis dar perka kopijas, o ne originalų gaminį, tačiau vyras pastebi džiugią tendenciją: „Sąmoningų klientų, kurie renkasi tik patentuotą prekę, daugėja“. Izraelyje, nepriklausomai nuo gaunamų pajamų, labai populiarus daiktų įsigijimas išsimokėtinai. Tuo tarpu Lietuvoje, mėnesinės piniginės įplaukos yra vienas svarbiausių kriterijų sprendžiant dėl išsimokėjimo lizingu suteikimo.

Menininko galvoje vis gimsta naujų minčių, vizijų, ką dar galima būtų sukurti, atrasti, suprojektuoti. Darbų idejos kyla iš gyvenimiškų situacijų, nuotaikų, patirčių. Daugiausiai susidomėjusių kreipiasi pagal rekomendacijas, nes geriausia reklama – atviras, tiesioginis bendravimas su pačiu klientu ir realūs, gyvi pavyzdžiai. Jau po metų kruopštaus darbo Izraelyje, A. Ramašką atvykusiam vokiečių gamintojui pristatė kaip „daktarą“, atliekant gražiausius, įspūdingiausius projektus iš lankstaus akmens. Šis apibūdinimas Izraelyje reiškė kaip aukščiausio laipsnio specialistas. Todėl ir skaitytojams linki aktyviai siekti savo tikslų, nesidairyti į šalis ir ramiai, užtikrintai eiti savo pasirinktu keliu. Ateityje vyras planuoja didesnėms žmonių grupėms rengti pristatymus ir plačiai skleisti žinią apie lankstaus akmens privalumus.

akmuo zidinys siena kolonos stalas stalas2 durys balkonas akiniai akiniai2 gitara akiniai3

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.