...

Kokius inovatyvius verslus kuria jaunuoliai – įsitikinsime netrukus

Verslas

2017.04.23

Autorius: BZN start

Temos: , , .

Kokius inovatyvius verslus kuria jaunuoliai – įsitikinsime netrukus

Susibūrusios komandos nestokojo nei idėjų, nei sprendimų. pixabay.com nuotr.

Vasario pabaigoje startavusi jaunimo verslumo skatinimo programa „Futurepreneurs“ jau netoli finišo tiesiosios. Programos dalyviai išklausė keturis studijų modulius, kartu su dėstytojais analizavo savo kuriamo verslo tikslus, sprendė rėmėjų ir partnerių bei startuolių finansavimo klausimus. Šios savaitės sesijos metu jaunuoliai ruošėsi ir savo baigiamajam pasirodymui – verslo idėjos pristatymui. Dalyviai visos programos metu sprendė aktualias šių dienų problemas ir siūlė inovatyvius sprendimus, verslo idėjas. Susibūrusios komandos nestokojo nei idėjų, nei sprendimų.

Jaučiamas dalyvių progresas

Du mėnesius trukusios programos metu jaunuoliai ne tik pažangiai lankė sesijas, kurias vedė skirtingų sričių profesionalai, bet ir turėjo galimybę nuotoliniu būdu bendrauti bei konsultuotis su programoje dalyvaujančiais mentoriais.

„Jaučiame didelę pažangą ir dalyvių progresą nuo tos dienos, kai jie pirmą kartą pristatė savo idėjas. Dalyvavimas sesijose ir galimybė bendradarbiauti bei tartis su mentoriais dalyvius ne tik motyvavo, tačiau ir suteikė naujų žinių, privertė į kuriamą verslą pasižiūrėti kitu kampu, iš šalies – kritiškai vertinti savo idėjas. Pastebime, kad didžioji dalis jaunuolių yra linkę spręsti problemas, su kuriomis susiduria patys, arba bando pagerinti kasdienę būtį, prisidėti prie švaraus ir tvaraus pasaulio“, – pastebi programą įgyvendinančio Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko direktorė Laima Kaušpadienė.

L. Kaušpadienė taip pat pažymi, jog daug jaunuolių kuria švariąsias, aplinką tausojančias technologijas ir verslus „Tai rodo atsakingą požiūrį į pasaulines problemas ir tai, kad jiems tikrai yra svarbu, kokiame pasaulyje gyvena jie ir gyvens kitos kartos“, – priduria ji.

Programa įtraukta ir į studijas

Kai kurių auštųjų mokyklų dėstytojai jaunimo verslumo programą įtraukė ir į dėstomas universitete studijų programas. Dėstytojai teigia, kad jaunimą motyvuoja įsitraukimas į praktinį verslo kūrimą. Studentai itin teigiamai vertina galimybę dalyvauti „Futurepreneurs“ programoje ir teorines žinias pritaikyti praktikoje

Vilniaus universiteto ir Marijampolės kolegijos studentai, dalyvaujantys programoje, demonstruoja išmonę ir sprendžia realias šių dienų problemas. Dėstytojų prižiūrimos ir programoje dalyvaujančios komandų idėjos neapsiriboja viena sritimi. Pavyzdžiui, komanda „GREEN cup“ kuria perdirbamus, aplinką tausojančius popierinius puodelius, „The economists“ vysto skaitmeninių čekių mobiliąją aplikaciją, kuri pakeistų popierinius čekius ir taip palengvintų kasdienį išlaidų stebėjimą, „Guerilla“ generuoja vaisių ir daržovių rinkos logistiką – kaip per trumpiausią laiką paskirstyti produktus verslo įmonėms, o komanda „Zentaipreneurs“ ketina gaminti šildymo briketus iš žolėdžių gyvūnų atliekų, kurie pakeistų plačiai dabar paplitusius medienos briketus.

Jaunuolių kuriamos idėjos išvys dienos šviesą

Gegužės 3 d. įvyks baigiamasis „Futurepreneurs“ programos renginys, kuriame dalyviai pristatys savo idėjas ir pasilygins su bendraamžiais bekovodami dėl geriausios verslo idėjos bei kuriamo startuolio vardo. Tą dieną visos komandos pristatys savo verslo idėjas potencialiems investuotojams, o komisija išrinks geriausius. Jaunuoliai varžosi penkiose kategorijose: informacinės ir komunikacijos, finansų, švariosios technologijos, saugumas ir gynyba, transportas ir logistika.

Plačiau apie programą

Futurepreneurs“ – tai tarptautinė verslumo skatinimo programa, kviečianti jaunimą iki 29 metų kurti ateities startuolius ir pokyčių verslą. Programa Lietuvoje įgyvendinama pirmą kartą.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.