...

Klubo „Džem pub“ įkūrėjas: parklupę kelkitės ir bandykite dar kartą

Verslas

2014.03.06

Autorius: Edita Gruiniūtė

Temos: .

Klubo „Džem pub“ įkūrėjas: parklupę kelkitės ir bandykite dar kartą

Kęstutis Narušas, gyvos muzikos klubo „Džem pub“ įkūrėjas Asmeninio albumo nuotr.

„Nuostabu, kai tavo hobis tampa verslu ir pragyvenimo šaltiniu. Kai į darbą gali eiti su džiaugsmu, o su dirbančia komanda bendrauti kaip su šeima, supranti, kad gavai daugiau, nei svajojai. Tačiau iki tol tenka susidurti su skaudžia pradedančiųjų statistika: tūkstantį kartų nuleistos rankos ir tiek pat bandymų pradėti iš naujo. Iki sėkmės atveda vienintelis kelias – kantrybė, atkaklumas ir ištikimybė savo tikslui“, – įsitikinęs kaunietis Kęstutis Narušas, gyvos muzikos klubo „Džem pub“ įkūrėjas.

Verslo idėją rado Rusijoje

Gyvos muzikos klube „Džemp pub“ groja tik kokybiška muzika, o atlikėjai koncertuoja gyvai. Fonogramų ir „bumčikų“ čia niekada neteks išgirsti, o norint patekti į nuo rudens iki vasaros vykstančias protų kovų varžybas gali tekti spraustis pro minią.

„Jūsų klientai dažniausiai yra jaunimas?“ – pasiteirauju neįprastos atmosferos baro įkūrėjo.

„Žmonės nuo 18 iki 50 metų, – patikslina jo savininkas ir priduria: – Čia susirenka sportininkai, treneriai, bankininkai, federacijų vadovai, savivaldybių klerkai ir tarybos nariai. Kai kurios bankininkų grupelės ne tik protmūšyje dalyvauja, bet ir karaokę dainuoja.“

K. Narušas nuo mažens žaidė futbolą ir iki paauglystės buvo įsitikinęs, kad taps profesionaliu sportininku. Tačiau gyvenimas susiklostė savaip: teko pabūti pardavėju, barmenu ir baro vadovu. Baro įkūrėjas apie verslą niekada nesvajojo, tačiau netikėtai svetur pamatyta verslo idėja ilgai išliko atmintyje ir prašėsi būti įgyvendinta Lietuvoje.

„Po tarnybos Lietuvos armijoje 1995–1997 metais kartu su draugais veždavome parduoti automobilių į Sankt Peterburgą. Ten lankydamasis susižavėjau keliais klubais, kurie patraukė neįprastai laisva atmosfera ir gyva muzika“, – pasakoja K. Narušas.

Netrukus K. Narušas pradėjo dirbti viename iš Kauno barų barmenu, dar vėliau jam vadovavo, o pasitaikius progai nusprendė pradėti savo verslą, kuriame galėtų įgyvendinti savo idėjas ir įgytą patirtį.

Piešė savitą klubo veidą

„Savo naktinį klubą kurti pradėjau prieš aštuonerius metus. Dieną ėjau į samdomą darbą, o naktimis gryninau idėjas, kūriau baro interjerą, – prisimena buvęs barmenas. – Investicijų reikėjo nei daug, nei mažai – kelių šimtų tūkstančių litų. Vien koncertinė aparatūra kainavo maždaug 70 tūkst. litų, o kur dar interjero, virtuvės įrengimas. Kaip pradedantysis verslininkas lengvatinėmis sąlygomis pasiėmiau paskolą iš banko, šiek tiek teko skolintis ir iš privačių asmenų.“

Nežinau, ar esu verslus, gal man tik pasisekė ir aš atsiradau tinkamoje vietoje tinkamu laiku. O gal kuriant verslą nereikia ypatingų gebėjimų, tik nebijoti darbo.

K. Narušas

Pradėdamas verslą K. Narušas aiškiai apibrėžė savo viziją: naktinis baras, kuriame skambės ne „bumčikai“, o gyvai koncertuos žinomos bei pradedančios roko grupės, bardai, vyks įvairūs renginiai. Atėję lankytojai turėtų jaustis kaip namie: vakarojantieji galėtų laisvai pabendrauti su kompanija, o jei jos nėra – su baro šeimininku ar barmenais.

Kaip prisimena verslininkas, aplinkiniai abejojo tokio baro sėkme, tuo labiau kad ir pasirinkta jo vieta buvo neįprasta – penkiaaukščio namo paskutiniame aukšte Laisvės alėjoje.

„Kai kurie įtikinėjo, kad lankytojai nesikels liftu į barą, kai aplinkui pilna pirmuose aukštuose veikiančių kavinių ir klubų. „Tačiau kai pamačiau terasą, iš kurios atsiveria miesto centro panorama, supratau, kad ši vieta yra neįprasta ir patraukli“, – prisimena K.Narušas.

Sėkmės garantas – kantrybė ir komanda

Verslininkas neslepia: pradžioje, kaip ir daugeliui, sunkumų netrūko. Reikėjo išmokti susitaikyti su mintimi, kad norint sukurti ilgalaikį ir patvarų verslą, pelno teks gerokai palaukti ir pirmuosius trejus metus negailėti savęs. „Ne kartą atrodė, kad lankytojų yra per mažai, kad jų nedaugės, daug kartų norėjosi spjauti į viską ir mesti. Tačiau žinojau, kad turiu eiti iki galo, tik taip aplankys sėkmė“, – prisimena K. Narušas. Šiuo metu jis yra ne tik atidavęs visas skolas, bet ir nusipirkęs baro patalpas.

„Džem pub“ baro įkūrėjo teigimu, 80 proc. sėkmės lemia ne verslininko asmeninės savybės, bet sugebėjimas suburti tinkamą komandą. „Mums labai svarbu, kad atėjęs į barą klientas justųsi kaip bendraminčių klube ir būtų savas. Tad atsirinkdami žmones niekada nežiūrime į patirtį ar baigtus mokslus. Mums svarbiausias yra noras ir užsidegimas bei sugebėjimas dirbti dėl bendro tikslo. Manau, barmenas ar barmenė yra ne profesija, o prigimtis: arba tu moki bendrauti su žmonėmis, prieiti prie jų, užmegzti ryšį, sukurti atitinkamą nuotaiką, arba ne. Kokteilius išmokstama maišyti, bet visa kita turi būti duota“, – įsitikinęs verslininkas.

Jo teigumu, norint, kad darbuotojai gerai dirbtų, labai svarbu suteikti laisvę priimti sprendimus patiems ir jais pasitikėti.

Rasti jėgų atsikelti

„Nežinau, ar esu verslus, gal man tik pasisekė ir aš atsiradau tinkamoje vietoje tinkamu laiku. O gal kuriant verslą nereikia ypatingų gebėjimų, tik nebijoti darbo“, – svarsto verslininkas.

Pradedantiems kurti savo verslą K. Narušas pataria niekada nekopijuoti kitų, siekti autentiškumo ir būti kantriems. „Jeigu nepasisekė vieną kartą, bandykite antrą, net po dešimtosios nesėkmės raskite jėgų dar vienam atsikėlimui. Bandyti ir dar kartą bandyti, nes einantiems ir beldžiantiems visada bus atidaryta. Raskite pasitikėjimo savimi ir jokiu būdu nieko nekaltinkite. Būkite kantrūs, darbštūs ir, svarbiausia, sąžiningi. Tada jumis visi pasitikės, visada rasite su kuo kurti verslą ar pasikonsultuoti“, – tvirtina verslininkas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.