Kliūtys nesustabdė mėgstamos veiklos

Verslas

2020.05.27

Autorius: Agnė Kavaliauskaitė

Temos: .

Kliūtys nesustabdė mėgstamos veiklos

Asmeninio albumo nuotr.

Simona Benetytė – architektė, kuri laisvu laiko po darbo gamina keraminius indus „Silvia Ceramic“. Moteris pasakoja, kad pavasarį dažniausiai tekdavo atsiduoti kūrybai, nes pardavimai nebūdavo tokie dideli. Tačiau karantino laikotarpiu prekių ženklo „Silvia Ceramic“ darbais susidomėjo labai daug žmonių, o užsakymų nė kiek nemažėja. 

Visada buvo šalia

Kaip nutiko, kad „Silvia Ceramic“ įkūrėjos vardas ne Silvija, o Simona? Pašnekovė atskleidžia, kad lotynų kalboje žodis „silva“ reiškia miškinė, laukinė, girinis, miško gyventojas. Žvėreliai ir miškas yra neatsiejama „Silvia Ceramic“ darbų dalis, todėl tai atsispindi ir pavadinime. Įdomu tai, kad Simonos sesers, kuri prisideda prie „Silvia Ceramic“, vardas yra Silvija.

Nors „Silvia Ceramic“ egzistuoja dar neilgai, tačiau šio ženklo kūrėja S. Benetytė jau buvo susijusi su papuošalų ir keraminių indų gamyba. Pagal profesiją Simona yra architektė, tačiau keramika ją lydėjo nuolatos. Po dešimtos klasės pašnekovė atvyko gyventi į Vilnių ir po pamokų padėjo darbuotis vienai keramikei. Vėliau atsirado bendras darbas su drauge, tačiau, jai išvykus į Angliją, Simona darbo nenutraukė. Netgi priešingai – pati kibo į kūrybinį procesą ir persivadino į „Silvia Ceramic“.

„Molis turi šokolado savybę. Labai ramina ir yra smagu po darbo dienos su kompiuteriu prisėsti ir ką nors dirbti rankomis. Kadaise norėjau būti restauratore, man labai patinka kruopštūs darbai. Kadangi mano darbas susijęs su statybomis, meistrai restauruoja langus ar dar kažką panašaus daro, norisi tokios rankų darbo veiklos. Gal todėl ir grįžau prie keramikos. Visada kažkaip prie keramikos buvau: ir mokykloje, ir su drauge, ir studijų metais. Keramika niekada nebuvo nuo manęs nutolusi“, – prisimena S. Benetytė.

Vienai sunkiau

Pradžioje dirbti vienai, kaip pasakoja pašnekovė, buvo sunku. Kadangi anksčiau darbavosi su drauge, po jos išvykimo visi darbai liko jai: „Kai dirbome dviese, buvome viską pasiskirsčiusios, kuri ką daro. Kai vienas žmogus dingsta, per metus teko kažkur viską susidėlioti, kaip ką reikės daryti toliau. Vieno žmogaus nėra, o ji buvo kūrėja ir ji daugiau kurdavo. Aš pardavinėdavau, dalyvaudavau mugėse, dirbdavau su keramika – glazūruodavau, auksuodavau. Pirmi mėnesiai buvo skirti organizaciniams dalykams. Reikėjo viską susidėlioti, nes dabar visus darbus teko daryti pačiai. Tai buvo iššūkis, kad nėra žmogaus, su kuriuo negali pasitarti.“

Šiuo metu Simona darbuojasi ne viena. Socialinius tinklus prižiūri sesuo Silvija, taip pat papildomai padeda viena pasamdyta moteris. Jei kažko ir nepavyksta laiku padaryti, į pagalbą atskuba draugai, kuriuos Simona praminė elfų padėjėjų grupele.

Darbų krūvis nemažėja

Anksčiau, kai dirbo kartu su drauge, Simona kūrė papuošalus (auskarus, plaukų seges, pakabukus), tačiau dabar dėl laiko stokos teko tai pristabdyti. Šiuo metu „Silvia Ceramic“ siūlo įsigyti keraminių indų: puodelių, lėkštučių, dubenų ir t. t.

Pašnekovės dienotvarkė labai užimta. Darbo dienomis ji dirba architekte vienoje įmonėje. Taip pat priklauso Šaulių sąjungai, todėl kartais tenka vykti į budėjimus. Darbui su „Silvia Ceramic“ lieka laisvi vakarai darbo dienomis ir savaitgaliai. Moteris tikina, kad tik sustyguota dienotvarkė padeda nepasiklysti tarp darbų.

Nors šalyje įvestas karantinas, tačiau darbo „Silvia Ceramic“ kūrėjai netrūksta. Įprastai pavasario metas būdavo ramesnis, todėl pašnekovė daugiau laiko skirdavo kūrybai. Bet dabar, kaip prisipažįsta, darbų tempas išliko toks pat intensyvus, koks buvo kalėdiniu laikotarpiu: „Seniau buvau nusprendusi dalyvauti per metus trijose mugėse, be to, yra bendradarbiavimas ir su galerijomis. Prasidėjus COVID-19, mes, t. y. aš ir sesė Silvija, ieškojome spendimų, kaip elgtis šioje situacijoje. Sesė perėmė socialinius tinklus. Padaugėjo užsakymų, nes aš anksčiau buvau labiau susikoncentravusi į galerijas, muges, o ne internetinę prekybą ir jai neskyriau tiek laiko ir reklamai. O dabar turbūt reikės viską pergalvoti, kaip toliau dirbti.“

Negalima stovėti vietoje

Ko pašnekovė palinkėtų žmonėms, kurie nori pradėti savo verslą, tačiau bijo? „Turbūt banaliai skambės, bet tiesiog bandyti. Ir nebijoti, jeigu nudegsi ar kas nors nepasiseks, nes tik bandant, kad ir kaip gaila, visa tai vyksta. Reikia nebijoti klysti, nes iš tų gerų ir blogų pavyzdžių mokaisi, sužinai, kuri tavo kryptis. Aš esu analitinio mąstymo, todėl analizuoju. Nereikia ieškoti kaltų. Reikia surasti priežastis, kodėl taip įvyko ar vyksta, ir jų sprendimo būdus. Mano nuomone, reikia išanalizuoti savo tikslinę grupę ir žinoti, į kokią rinką eini, kas tavo klientui reikalinga, kuo domisi. Reikia stebėti savo klientą, domėtis juo ir nebijoti naujovių. Niekada nestovėti. Man atrodo, žmonėms patinka įvairovė. Tiesiog reikia tobulėti“, – patirtimi dalinasi S. Benetytė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.