...

Kavaliauskas: „Buvo baisu, kad padarius pusę darbo nepavyks atlikti likusio“

Verslas

2012.11.22

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

Kavaliauskas: „Buvo baisu, kad padarius pusę darbo nepavyks atlikti likusio“

Andrius Kavaliauskas, DOLOSAN kūrėjas Asmeninio albumo nuotr.

Kai suskausta galvą, ką darote? Veikiausiai skubate raustis stalčiuje ieškodami vaistų nuo skausmo. Atrodo, kas gi čia tokio? Toks greitas problemos sprendimas ilgalaikėje perspektyvoje nėra protingas. Tuo įsitikinęs vaisto nuo skausmo DOLOSAN kūrėjas Andrius Kavaliauskas. Jis sako, kad cheminiai analgetikai sukelia gal net daugiau problemų, nei jų išsprendžia. Štai kodėl jis rinkai pasiūlė alternatyvą – natūralų vaistą, pagamintą iš vaistažolių.

A.Kavaliauskas sako, kad farmacija jo gyvenime atsirado palyginti anksti. Jau mokykloje vaikinas nusprendė, kad ateitį norėtų sieti su medicína.

Baigiant mokyklą reikėjo rinktis konkrečią studijų kryptį. Žinojau, kad būti gydytoju man per didelis iššūkus. Pats darbo pobūdis per daug rutiniškas. Be to, mane domino farmacija. Farmacijoje, kita vertus, pasirinkimas irgi siauras. Esi arba vaistininkas, arba vaistinės vedėjas, arba dirbi farmacijos įmonėje. Pasirinkau dar kitą dalyką – visuomenės sveikatos mokslus, kurie iš esmės sujungia ir tą, ir aną. Baigęs studijas įsidarbinau vienoje žinomiausių farmacijos kompanijų. Darbas išugdė ne tik mano įgūdžius farmacijos rinkoje, bet ir įdiegė tam tikras etikos normas“, – pasakojo A. Kavaliauskas.

Baigęs mokslus A. Kavaliauskas pradėjo dirbti farmacijos kompanijose. Patirtis vienoje iš jų ir buvo lemtinga. „Taip jau susiklostė, kad atvedžiau į rinką vieną Latvijos kompaniją, kuri gamino preparatus iš natūralių vaistažolių. Nuo to laiko susižavėjau tuo, ką gali vaistažalės. Jos tikrai tinka ne tik prevencijai, bet gali spręsti ir rimtesnes problemas. Vaistažolės gali viską padaryti lygiai taip pat sėkmingai kaip cheminiai preparatai. Ką tai sako? Tai, kad reikėjo pasižiūrėti į tai, ką žmonės ir taip visą laiką turėjo šalia. Yra žmonių grupė, kurie tai vartoja ir sėkmingai sprendžia sveikatos problemas. Dabar patys pažangiausi sveikatos technologijos sprendimai plėtojami bioinžineriniu pagrindu. Chemija sustojo. Didžiausios kompanijos neišranda nieko nauja ir pamatė, kad reikia atsigręžti į vaistažoles“, – savo susidomėjimo vaistažolėmis pradžią prisiminė A. Kavaliauskas.

Taip besidomėdamas vaistažolėmis verslininkas pamatė nišą, kuri atrodė tuščia. „Dirbdamas pamačiau, kad yra viena indikacija, kurioje iki šiol nieko nesukurta vaistažolių pagrindu – tai skausmo malšinimo kategorija. Iš principo naudojami tik cheminiai preparatai, o vaistažolės nepelnytai pamirštos. Pradėjau domėtis, kodėl taip atsitiko. Galbūt neįmanoma to padaryti? Pasirodo, yra augalų, kurie gali spręsti šią problemą. Šimtametė patirtis rodo, kad yra augalų, turinčių analgetinių savybių. Iki šiol tiesiog niekam į galvą nebuvo šovę pagaminti paprasto, žmogui suprantamo vaistažolių analgetiko.

Aišku, ne viskas taip paprasta. Turėjau atsirinkęs daug vaistažolių, bet sumažinau jų skaičių iki aštuonių ir tada kreipiausi į labaratoriją Prancūzijoje“, – pasakojo A. Kavaliauskas.

Prasidėjęs kūrybinis procesas truko pusmetį. Pirminis vaistažolių sąrašas trumpėjo, buvo dėliojamas optimalus derinys. Viso to rezultatas ir yra DOLOSAN.

Pašnekovas teigia, kad toks natūralus vaistas prieš cheminius analgetikus turi didelį pranašumą. Jis veikia taip pat efektyviai, bet žmogaus organizmui nedaro žalos. Su cheminiais produktais jos, deja, nepavyksta išspręsti.

„Vaistažolių produktus reikia rinktis visų pirma dėl to, kad jie yra visiškai paprasti. Jau nuo seno žinoma, kad augalinės kilmės medžiagas organizmas metobalizuoja žymiai lengviau. Tai įrodo ir įvairūs tyrimai. Augalai taip stipriai neapkrauna organizmo. Visų pirma kepenų ir inkstų. Augalai tiesiog yra priimtinesni organizmui nei chemija. Be to, cheminis vaistas sukelia pripratimo efektą. Ilgainiui reikia vis didesnės dozės, kad būtų pasiektas efektas.

Yra ligų, kai skausmai yra ligos simptomai, besitęsiantys visą laiką, pvz., reumatas, artritas ir pan. Skausmo, deja, niekada nepavyks atsikratyti ir žmonės pririšti prie analgetikų. Tokie pacientai kenčia, nes naudojant chemiją blogai ne tik sąnariams, bet ir inkstams, kepenims. Vaistažolių preparatas gali būti panacėja, kuri išspręstų šią problemą“, – pasakojo A. Kavaliauskas.

Ar DOLOSAN prigis Lietuvos rinkoje, parodys ateitis, bet bent kol kas žmonių atsiliepimai ir vaistinių susidomėjimas A. Kavaliauską nuteikia optimistiškai.

„Patirtis ir bendradarbiavimas padeda spręsti partnerių paieškos problemą. Kita vertus, jeigu produktas būtų neįdomus, vaistinės jo nepriimtų. Vaistinės atmeta 90 proc. paraiškų, o likusias griežtai svarsto. Gerai, kad yra tokia atranka. Mūsų produktas dabar jau prieinamas 90 proc. rinkos. Sakyčiau, kad mus priėmė labai optimistiškai“, – sakė jis.

A. Kavaliauskas sako, kad sunkiausias etapas jau praeity, o ryžtas tik auga. „Tikėjimo netrūksta. Jis labiausiai šlubavo, kai nežinojau, ar išvis pamatysiu ir ar turėsiu rankoje DOLOSAN. Kūrybinis procesas ir finansų paieškos buvo pats sunkiausias etapas. Buvo baisu, kad padarius pusę darbo nepavyks atlikti likusio. Dabar, kai yra produktas, o žmonių atsiliepimai puikūs, ryžtas palaukti yra milžiniškas“, – kalbėjo verslininkas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.