...

Kaip rasti verslo nišą?

Verslas

2013.07.25

Autorius: Justina Ūsaitė

Temos: .

Kaip rasti verslo nišą?

Kaip rasti verslo nišą? flickr.com

Verslas yra nenuspėjamas, bet prognozuoti sau sėkmę vienoje ar kitoje srityje vis tiek įmanoma. Štai keletas patarimų, kaip susirasti verslo nišą.

1. Sugalvok, kaip palengvinti žmonėms gyvenimą. Galbūt įžvelgei būdą, kaip galėtum palengvinti žmonėms buitį? Nauji išradimai ar patobulinti seni, kurie leidžia darbus atlikti greičiau, visuomet yra paklausūs, nes naudingi.

2. Pritaikyk užsienio pavyzdžius. Pasidairyti verslo idėjų išvažiuok į užsienį. Ne viena verslo idėja į Lietuvą yra atkeliavusi būtent iš užsienio. Tiesiog pamačius užsienyje sėkmingai pritaikytą idėją galima ją adaptuoti Lietuvos rinkai. Taip pat galima pasiūlyti ir užsieniečiams, pasirenkant tas šalis, kuriose ši niša dar nėra užpildyta arba konkurencija yra maža.

3. Užsiimk tuo, kas tau įdomu. Turbūt daugybę kartų teko skaityti apie verslą, kuris kilo iš hobio. Tiesiog dirbk darbą, kuris patinka, laisvalaikiu daryk tai, prie ko linksta širdis, ir pamąstyk, kaip galėtum iš to uždirbti pinigų. Ir nebijok rizikuoti įgyvendindamas savo idėją. Verslininkai sako, kad kai darai tai, kas patinka, ir tuo tiki, atsiranda žmonių, kurie irgi tai mėgsta.

4. Rask išskirtinumą. Jei nori kurti verslą, bet visai nežinai kokį, panaršyk internete. „Google“ įvesk vienos ar kitos srities raktažodžius, pasidomėk konkurentais. Pagalvok, kaip galėtum juos pranokti. Gera idėja gali kilti čia pat.

5. Skaityk sėkmingas verslo istorijas. Analizuok, kaip kiti žmonės sugalvojo savo idėjas. Kartais tiesiogiai pritaikyti kitų patirties negalima, bet ne visada. Be to, sėkmingi pavyzdžiai gali įkvėpti ieškoti savo nišos.

6. Būk atviras naujai patirčiai. Žiūrėk filmus, skaityk knygas, keliauk, domėkis, bendrauk. Kai kurie verslininkai geras idėjas sugalvojo netikėtose situacijose ar bendraudami su draugais, naujais žmonėmis. Ne sėdėdami, o judėdami, ką nors veikdami.

7. Įsigyk franšizę. Yra savo vardą turinčių įmonių, kurios ieško galimybių ateiti į Lietuvos rinką. Franšizė sudaroma pasirašant sutartį su užsienio bendrove ir įkuriant jos padalinį kitoje šalyje. Kodėl nepasinaudoti galimybe išplėtoti jau egzistuojančią idėją savo šalyje?

8. Pritaikyk turimus įgūdžius. Pagalvok apie savo patirtį. Kokius įgūdžius esi išsiugdęs? Kokiame versle ir kaip geriausiai juos pritaikyti? Tai taip pat gali padėti apsispręsti dėl verslo nišos.

9. Stebėk situaciją pasaulyje. Kokie verslo sektoriai yra pelningiausi, kokios sritys ateityje turės paklausą? Kur kuriamos inovacijos? Į tai verta atsižvelgti renkantis nišą. Nepamiršk įvertinti ilgalaikės perspektyvos, ar tavo verslas bus paklausus ateityje, ar turės kur plėstis, pasiūlyti naujovių.

10. Pasitark su draugais, galimais verslo partneriais. Pasidalyk mintimis, idėjomis. Gal ir jie turės kokių minčių? Juk kelios galvos visuomet sumąsto daugiau negu viena. Kompanijoje galima išplėtoti idėjas ar net rasti dar geresnių.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.