...

Kai vadovo kontora – šokių aikštelė

Verslas

2013.02.05

Autorius: Vilija Andrulevičiūtė

Temos: .

Kai vadovo kontora – šokių aikštelė

Šarūnas Kirdeikis Edgaro Marozo nuotr.

„Show makers akademijos“ įkūrėjo Šarūno Kirdeikio sunku nepastebėti. Vieną dieną jis energingai juda šokio ritmu televizijos ekrane, o kitą kuria choreografiją muzikos scenos pažiboms. 27-erių vilniečio įkurta šokio akademija per porą gyvavimo metų tapo neatsiejama Lietuvos pramogų pasaulio dalimi.

Kryptingai ir ryžtingai tikslo link

Neretai jauni žmonės prasitaria nežinantys, ko nori iš gyvenimo, ir žavisi tais, kurie turi konkrečių tikslų. Š. Kirdeikis galėtų būti tas, kurio žavimasi. Pirmasis vyro darbas buvo interneto kavinėje. Čia reikėdavo prižiūrėti kompiuterių salę, bendrauti su klientais, tekdavo dirbti ir naktinėmis pamainomis. Tačiau Šarūnui ryžto užteko, nes, kaip prisipažįsta, dirbdamas jautėsi stipresnis, o beveik visus pinigus skirdavo šokio pamokoms.

„Šokis visada buvo mano gyvenimo dalis. Net jei dirbdavau kitą darbą, po darbo valandų eidavau šokti, dalyvaudavau koncertuose. Vėliau po truputį sulaukiau kvietimų ne tik šokti, bet ir kurti pasirodymus“, – apie savo pomėgį, tapusį darbu, pasakoja pašnekovas.

Visa tai galiausiai nustelbė kitą Š. Kirdeikio veiklą, padėjo apsispręsti, kur mokytis, kokių tikslų siekti.

„Tai buvo vienintelė veikla, kuria galėjau užsiimti per naktis, kuriai niekada netrūko idėjų ir užtekdavo motyvacijos net sulaukus aršiausios kritikos“, – sako Šarūnas.

Paklaustas apie „Show makers akademijos“ pradžią, pašnekovas prasitaria, kad sunkiausia buvo duoti pirmąjį impulsą – koreguoti savo darbų grafiką ir daug laiko skirti statyboms, parengimui, komandos formavimui.

„Sunkiausia, manau, yra perauklėti save, o visa kita – tik standartiniai darbo, strategijos etapai, su kuriais susiduria visos naujos įmonės. Tikrai džiaugiuosi, kad šalia buvo šaunių žmonių, kurie su manimi ir sienas dažė, ir saugojo nuo nevykusių, tingių žmonių, kartu kūrė planus. O paskatinimo man niekada gyvenime nereikėjo, esu pripratęs, nes mano aplinka nuo vaikystės buvo skeptiška, abejinga, prieštaringa. Pirmiausia reikia klausyti savęs, tuomet iniciatyva persiduos ir kitiems, o priešiškai nusiteikę pakeis požiūrį, kai tau pradės sektis“, – kelionės tikslo link niuansais dalijasi Šarūnas.

Patys sau – didžiausi konkurentai

„Show makers akademijos“ vadovas, paklaustas apie konkurenciją, pasakoja, kad veiklos pradžioje suskaičiavo 62 sostinėje jau veikusias šokio mokyklas.

„Juokėmės, kad turėtume pasivadinti Studio63“, – šypteli Šarūnas. – Tiesa, turiu nuojautą, kad per tą laiką skaičius sumažėjo. Manau, studijų didžiausia bėda, jog kiekviena jų išsikelia per mažus tikslus ir pirmiausia koncentruojasi į save, gal tiesiog nori susikurti darbo vietą ir ramiai gyventi. Taip pamirštami komandiškumo, socialinis, dalijimosi ir jungimosi aspektai, o tai iš esmės yra pagrindinė šokio idėja.“

Galbūt todėl „Show makers akademija“ ir skiriasi nuo įprastų šokio studijų. „Man akademijoje norisi laužyti senas nerašytas, kiek keistas taisykles, esą šokėjai privalo šokti tik pas vieną vadovą, knieti leisti žmonėms lavinti įvairius stilius. Apskritai „Show makers akademija“ išsiskiria tuo, kad turime 4 metų kursą, kuriame visi norintys gali įgyti universalaus show dance šokėjo pradmenis, pažinti 4 svarbiausius šokio stilius ir drąsiau žengti didžiosios scenos link“, – apie vadovaujamos akademijos ypatumus kalba Šarūnas.

Choreografas prisipažįsta, kad su tam tikrais sunkumais vis dėlto tenka susidurti: „Nuo paprastų dalykų, tokiu kaip kintanti pradedančių šokėjų motyvacija, į šokį žiūrinčių daugiau kaip į būrelį nei į rimtą veiklą, iki situacijos Lietuvoje, kai stipriems šokėjams nėra pakankamai stabilios ateities perspektyvos ar profesionalios popscenos, kurioje nuolat vyksta vidutiniškos kokybės procesai. Visai tai reikia kurti, kelti, reikalauti ne tik iš kitų, bet ir patiems iš savęs. Esu pasiryžęs tai daryti 100 procentų. Atsisakau projektų, kuriuose prašo „šiaip ką nors pašokti poros merginų“, – sako Š. Kirdeikis.

Veikla – keičianti ir charakterį

Paklaustas, kuo „Show makers akademijos“ veikla labiausiai traukia, džiugina ir motyvuoja patį, Š. Kirdeikis atsako, kad labiausiai džiugina tai, jog pats keičiasi kaip žmogus.

„Iš prigimties, manau, esu intravertas, o „Show makers akademija“ pripratino prie žmonių ir jų paprastų rūpesčių, gyvenimiškų situacijų, džiaugsmų, kuriems niekada neskyriau dėmesio. Manau, kiekviena veikla pirmiausia turėtų nešti ne pelną ar laimėjimus, o padėti tobulėti asmenybei. Tikiu, kad ir gyvenimo prasmė yra panaši“, – mintimis dalijasi pašnekovas.

Šarūno teigimu, džiugu ir tai, kad atsirado įrankis, kuriuo gali stiprinti kitų žmonių raumenis, valią ir charakterį, o tai jiems praverčia gyvenime.

„Gera žinoti, kad gali pradėti kelti choreografinio parengimo ir šokio pasirodymų kartelę ne rodydamas pirštu į kitus, o pirmiausia pradėdamas nuo savo kiemo“, – priduria Šarūnas.

Turintiems svajonę įkurti verslą, imtis širdžiai mielos veiklos Šarūnas sako: „Prisidėkite prie kitų, nebūkite vieni ir toje bendroje veikloje raskite nišą savo veiklai – idėjas šiais laikais retai kas savinasi, nes visi turi savų. O štai vienam įgyvendinti idėją nuo nulio gali būti ir rizikinga, ir nedrąsu, o be patirties yra didelė tikimybė, kad nepavyks.“

Show makers akademija

26-1360048552-668239.jpeg 26-1360048552-702378.jpeg 26-1360048552-142374.jpeg 26-1360048553-783451.jpeg 26-1360048553-492822.jpeg 26-1360048553-319257.jpeg 26-1360048553-472376.jpeg 26-1360048553-323889.jpeg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.