Jogos studijos vadovas: eikite nepramintu taku

Verslas

2014.03.24

Autorius: Edita Gruiniūtė

Temos: .

Jogos studijos vadovas: eikite nepramintu taku

VšĮ Kauno jogos studijos įkūrėjas bei direktorius Vytis Zabulėnas Asmeninio archyvo nuotr.

Pasukite į gretimą gatvelę, o dabar – į kitą. Kone kiekvienoje jų rasite dar vieną jogos studiją. Tačiau kai prieš gerą dešimtmetį ją pradėjo kurti kaunietis Vytis Zabulėnas (49 m), tokių studijų Kaune nebuvo ir jam teko praminti nelengvą kelią. „Kai pastangos duoda rezultatą, daugelis sako – jam pasisekė. Tačiau niekas nenori matyti, kiek kartų jis klupo ir kėlėsi. Negana to, paduoda popieriaus lapą ir paprašo užrašyti sėkmės receptą. Tačiau tiesa tokia: kiti gali tik padėti atrasti tam tikrus verslo dėsnius, tačiau savo verslo sėkmės receptą teks susikurti pačiam“, – sako VšĮ Kauno jogos studijos įkūrėjas bei direktorius Vytis Zabulėnas.

Verslo idėją padiktavo poreikiai

V. Zabulėnas niekada neplanavo būti verslininkas. Prieš beveik 15 metų dirbdamas rytų kovos menų treneriu jis susidomėjo joga ir troško rasti vietą, kurioje galėtų gilinti žinias apie ją bei susitikti su bendraminčiais.

„Ilgai ieškojęs niekur neradau, kad kas teiktų jogos paslaugas, – prisimena pašnekovas. – Tikėdamasis, kad tokia vieta galiausiai atsiras, laukiau metus, dvejus, trejus, penkerius… Galiausiai nusprendžiau pats atidaryti jogos studiją, į kurią atvyktų profesionalūs lektoriai ir rinktųsi joga besidomintys žmonės.“

Iš pradžių studijos įkūrėjas įsirengė mažą salytę ir, informavęs draugus bei pažįstamus, kad kas rytą nuo 8 valandos daro jogą, pakvietė prisidėti. „Jau pirmais vasaros mėnesiais prisirinko nemažai žmonių ir susidarė pilna grupė, norinti tęsti užsiėmimus“, – prisimena vadovas. Matydamas didžiulį susidomėjimą ir poreikį V. Zabulėnas rizikavo: 2004-aisiais investavęs visas santaupas ir dar pasiskolinęs, įkūrė jogos studiją ir registravo įmonę.

„Pasirinkau viešosios įstaigos statusą, nes man svarbiausias prioritetas buvo visuomeninė veikla, o ne pelnas. Nekūriau ir nekuriu verslo, o tik laimės erdvę sau ir kitiems. Studija tapo ir pragyvenimo šaltiniu“, – paaiškina pašnekovas.

Sunkiausia – išlaikyti komandą

Investuotos lėšos, kaip tikina vadovas, pradėjo atsipirkti pirmaisiais mėnesiais. „Kadangi yra taikomas mėnesio abonementinis mokestis, jau kitą mėnesį ar sezoną gali įvertinti, kaip sekasi, ir imtis atitinkamų veiksmų“, – pasakoja studijos įkūrėjas.

Atraskite, kas labiausiai jus daro laimingus. Jeigu užsiimsi tuo, ko negali nedaryti, būsi motyvuotas labai ilgą laiką.

V. Zabulėnas

Šiandien jogos studijoje dirba iki 20 žmonių. Paklaustas, ar buvo sunku surinkti komandą, studijos vadovas nusišypso – anuomet tai, kuo jis užsiėmė, buvo visiškai nauja, tad nemažą dalį darbuotojų teko užsiauginti.

„Tai nebuvo sunkiausia. Paklauskite geriau, ar lengva išlaikyti komandą, – pasiūlo V. Zabulėnas ir nedelsdamas pratęsia mintį: – Jeigu darbuotojas užauga, išmoksta ir pamato, kad gali arba nori daryti ką nors savarankiškai, netrukus išeina. Be abejo, būna skaudu. Kita vertus, būtų naivu tikėtis, kad pavyks visą gyvenimą išlaikyti užaugintą darbuotoją, o ypač šiais laikais. Jaunas žmogus yra kitoks: jis nedirbs, jeigu nepatirs džiaugsmo, jeigu jam veikla nepatiks ir negalės kaip feisbuke uždėti „Like“. Jis nedirbs iš pareigos, ištikimybės ar lojalumo įmonei. Ateina kitokie laikai ir tai turi suvokti visi, kas įdarbina jaunus žmones.“

Būti ištikimam sau

Labiausiai tiek studijos vadovą, tiek visą komandą įkvepia grįžtamasis ryšys. „Kai po užsiėmimų klientai išeina švytinčiomis akimis, tavosios taip pat spindi, nes matai prasmę to, ką darai“, – tikina V. Zabulėnas ir išduoda vieną iš sėkmės paslapčių: būti laimingam ten, kur esi. Pašnekovo teigimu, labai svarbu nedirbti virš savo galimybių jėgų, nes vieną dieną organizmas vis tiek paprašys grąžinti skolą.

„Pablogės sveikata ir kris efektyvumas, – vardija vadovas. – Jeigu dirbi savaitgaliais, dar nereiškia, kad dėl to pagerėja įmonės rezultatai.“

Siekiantiems sukurti ilgalaikį verslą V. Zabulėnas negaili patarimų:

• „Atraskite, kas labiausiai jus daro laimingus. Jeigu užsiimsi tuo, ko negali nedaryti, būsi motyvuotas labai ilgą laiką. Niekada nepervargsi ir patirsi laimę, net jeigu nesiseks. Paprastai kuriant verslą energijos užtenka tik pirmiems trims mėnesiams. Kai nėra finansinės grąžos, norisi viską mesti. Daugelis, kas gali gyventi be to, ką daro, būtent šiame etape ir pasiduoda dažniausiai.

• Paklauskite savęs, ar už tai, kas domina jus, kiti sutiktų sumokėti pinigų. Pamatykite žmonių problemą, padėkite jiems tai išspręsti ir jie už tai atsilygins.

• Kuo turite mažiau pinigų, tuo būkite kūrybiškesni. Nevenkite į savo verslą pasitelkti informacinių technologijų, atveriančių dideles galimybes už minimalią kainą. Jeigu šiandien man reikėtų atidaryti jogos studiją, ji būtų kitokia – internete veikiantis elektroninis jogos klubas.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.