Jei pats neįgyvendinsi savo idėjos, ją įgyvendinti tave pasamdys kitas
2012.10.10
Temos: Vadyba, Verslo pradžia.
Solveiga Kadžiulienė gimė, augo, mokėsi ir dabar dirba Kaune. 39 metų moteris jaunystėje pasirinko neįprastą kelią – iš pradžių augino vaikus, o tik po to ėmėsi studijų universitete. 5 metų pertrauka ir jos metu augintos dvi atžalos, rodos, nebuvo didelė kliūtis. Solveiga sėkmingai baigė Kauno technologijos universitetą ir sparčiai kilo karjeros laiptais. Tai truko iki šių metų rugpjūčio vidurio. Tuomet moteris ėmėsi savo verslo.
„Mokslai man sekėsi gerai, o ypač domino finansai, apskaita ir buhalterija. Todėl universitete baigiau finansų vadybos bakalauro studijas. Vėliau žinias kiek sustiprinau tarptautinio verslo vadybos magistro studijomis“, – pasakojo S. Kadžiulienė.
Jos teigimu, studijuoti buvo gana lengva, nes padėjo sukaupta nemenka darbo patirtis. Pasirodo, moteris pirmą kartą įsidarbino dar 1995 m. Tuomet jai buvo 22-eji. Ir net įstojusi į universitetą Solveiga darbo nemetė, derino jį su mokslais.
Įdėtas darbas atsipirko su kaupu. Kaunietė, įveikusi studijas, visąlaik dirbo pagal specializaciją. Bene įspūdingiausiai atrodo 11 m. laikotarpis kompanijoje „Kraft Foods“. Ten ji pradėjo dirbti buhaltere, o vėliau ėmė rūpintis verslo valdymo sistemų diegimu bei palaikymu.
„Mane itin džiugina tai, kad tiek „Kraft Foods“, tiek kitose bendrovėse turėjau galimybę dirbti tarptautinio verslo lygmeniu. Dėl darbo specifikos greitai tobulinau anglų kalbos įgūdžius, augo mano kompetencija. Įsivaizduojate, būdavo akimirkų, kai jausdavau, kad dokumentą anglų kalba parengti man paprasčiau nei lietuvių“, – prisiminė Solveiga, kuri su sustiprintu anglų kalbos mokymu susidūrė dar Kauno J. Jablonskio mokykloje.
Paskutinis karjeros laiptelis, prieš pasukant iš samdomo darbo į verslą, buvo viena prancūzų kompanija. Ji S. Kadžiulienei patikėjo 4 bendrovių įkūrimo darbus Baltijos šalyse.
Su patikėta užduotimi moteris susitvarkė per 2 metus. Per tą laiką projektas išaugo nuo 2 iki 40 darbuotojų.
Solveiga per tuos dvejus metus išmoko labai daug. Ypač todėl, kad buvo įsprausta į griežtus pasamdžiusios kompanijos rėmus. Tokia patirtis nenuėjo veltui. Solveigos teigimu, kuriant savą verslą šios žinios pravertė, tad įmonės steigimo procesas buvo paprastas. Moteris savo įmonę internetu užregistravo per 20 minučių.
„Visada buvau ta, kuri dirba ten, kur yra kažkas nauja, kur reikia kurti. Kaip samdoma darbuotoja jaučiausi pasiekusi daug, man jau buvo per ramu. Todėl nutariau išbandyti jėgas versle. Iš pradžių mėnesį gryninau idėją, o paskui sutvarkiau visus formalumus ir štai – bendrovei jau 2 mėnesiai“, – džiaugėsi verslininkė.
Pasak jos, pradedant verslą ypatingų pastangų nereikėjo. Pelningas samdomas darbas leido sukaupti pakankamai lėšų tinkamam startui.
Visgi skirtumų tarp to, ką daro ir ką darė, yra. Pašnekovės įmonė šiuo metu labiausiai koncentruojasi į bendroves, kuriose dirba iki 15 žmonių. Joms siūlomos apskaitos, verslo administravimo ir valdymo bei virtualaus biuro paslaugos.
„Lietuvoje daug kas kuria verslo valdymo sistemas ir vėliau parduoda jų naudojimo licencijas. Arba tiesiog platina užsienio gamintojų sprendimus. Tačiau ir vienu, ir kitu atveju klientas galų gale lieka vienas su techniniu sprendimu. Mes siūlome ne tik įdiegti tam tikrą sistemą, bet ir perimti dalį konkrečių darbų. Pavyzdžiui, sutarčių rengimo ar finansų apskaitos“, – aiškino S. Kadžiulienė.
Jos teigimu, šiais laikais, kai technologijos yra itin gera išvystytos ir internetas leidžia dirbti beveik iš bet kur, būtų neprotinga tuo nepasinaudoti. Juk tam tikrus darbus, pavyzdžiui, sąskaitų išrašymą, įmonės vadovai galėtų deleguoti kitiems. Taip jie sutaupytų ir laiko, ir pinigų. O jei norėtų patikrinti, kaip atliekama viena ar kita užduotis, pakaktų prisijungti prie valdymo sistemos.
„Tikslaus kainoraščio neturime. Kiekvienas atvejis yra individualus, todėl stengiamės įvertinti visus kliento poreikius ir pagal juos pritaikome paslaugų įkainius. Siekiame, kad klientas sutaupytų, t. y. mums mokėtų mažiau, nei tuo atveju, jei viską darytų pats“, – kainodaros niuansus aiškino verslininkė.
Jos teigimu, viena didžiausių pradedančių verslininkų klaidų – neinvestuojama į tinkamas verslo valdymo sistemas. Dėl to per porą metų įvairūs dokumentai išsimėto duomenų bazėse ir darbo procesas smarkiai sulėtėja. Todėl, Solveigos manymu, kol verslas jaunas, reikia pasirūpinti naujausiais įmanomais sprendimais, kad vėliau nereikėtų vargti viską reorganizuojant.
„Šiais laikais reikia pamiršti biurą, darbo vietas ir kitokius darbo pagal griežtą grafiką atributus. Gyvename pasaulyje, kur vis daugiau žmonių nori dirbti lanksčiai ir planuoti savo užimtumą. Jiems darbo vieta dažnai ten, kur yra interneto ir mobilusis ryšys. Tad kodėl to jiems nesuteikti? Juolab kad tai padeda sutaupyti tikrai nemažai“, – sakė S. Kadžiulienė.
Kurdama cloudoffice.lt ji pirmiausia pati investavo ir išbandė įvairias sistemas. Tai darė, kol galiausiai atsirinko tinkamiausias. Jomis paremtas paslaugas dabar ir siūlo Solveigos įmonė, kuri lapkritį su klientais turėtų pasirašyti pirmas bendradarbiavimo sutartis.
Paklausta, ar nekilo dvejonių prieš pradedant verslą ir atsisakant stabilaus samdomo darbo, verslininkė sakė apsvarsčiusi viską. Vis dėlto ji padarė išvadą, kad ir samdomo darbo gali nelikti, o su juo ir stabilumo. Be to, anot Solveigos, jei entuziastingai imamasi geros idėjos, investicijos atsipirks. Tai yra tik laiko klausimas.
Paprašyta ko nors palinkėti norintiems imtis verslo, pašnekovė aiškino: „Nereikia laukti. Kol lauki, kitas daro. Kažkur net perskaičiau tokią mintį: jei pats neįgyvendinsi savo idėjos, ją įgyvendinti tave pasamdys kitas. Toks scenarijus, manau, tikrai nieko nevilioja.“
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.