...

Jaukūs sekmadienio vakarai

Verslas

2013.10.07

Autorius: Karolina Kondratjevaitė

Temos: .

Jaukūs sekmadienio vakarai

Margarita Lozinskaja Asmeninio albumo nuotr.

Ne kartą girdėjau svarstant: „Kodėl gi pirmadienis taip toli nuo penktadienio, o penktadienis taip arti pirmadienio?“ Ko gero, ne vieną šis klausimas užklumpa naujos darbo savaitės pradžią pranašaujančiais sekmadienio vakarais. Atsisveikinti liūdna (o ypač su taip lauktu ir taip trumpai pasisvečiavusiu savaitgaliu), tačiau nėra tokio liūdesio, kurio neįveiktų gyvai atliekamos muzikos skambesys, karšti gėrimai ir šiltos aplinkinių šypsenos. „Geltonos sofos klubo“ įkūrėjos Margaritos Lozinskajos idėja sekmadienio vakarą gali paversti net labai laukiamu.

Kodėl sekmadienis?

„Geltonos sofos klubas“ nėra pirmoji M. Lozinskajos įgyvendinta idėja. Jauna moteris vadovauja jau ketverius metus sėkmingai veikiančiai menų studijai „Artoteka“.

„Per daug studijoje praleistų metų sukaupiau daug pažinčių. Tarp pažįstamų – nemažai muzikantų. Kadangi mūsų santykis su muzika ir ją atliekančiais menininkais labai draugiškas, kartais surengdavome vieną kitą koncertą“, – idėjos kurti klubą užuomazgas prisiminė pašnekovė.

Pirmųjų koncertų metu moteris stebėdavo susirenkančius žmones: kiek jų, kas ateina. „Reikėjo įsitikinti, kad tokiai iniciatyvai bus paklausa“, – paaiškino pašnekovė ir pridūrė, kad labiausiai nerimą kėlė koncertams rengti skirtas neįprastas laikas.

„Koncertus rengiame „Artotekos“ patalpose, o čia veiksmo netrūksta visą savaitę („Artotekoje“ vyksta daugiau kaip dvidešimt įvairių meno krypčių kūrybinių užsiėmimų, meno kursų ir seminarų vaikams bei suaugusiesiems, rengiami įvairūs renginiai). Laisvas buvo tik sekmadienio vakaras“, – pečiais gūžtelėjo M. Lozinskaja.

It namuose

„Per kelis pasisekusius koncertus įsitikinome, kad pasiklausyti muzikos ramiais sekmadienio vakarais norime ne tik mes. Taigi 2012 m. lapkričio 25 dieną buvo surengtas pirmasis koncertas su „Geltonos sofos klubo“ vėliava, – šyptelėjo M. Lozinskaja. – Nuo tos dienos muzika pas mus skamba kiekvieną sekmadienį.“

„Įrengdami patalpas viską darėme patys: gaminome kėdės, stalus, išdažėme ir išpiešėme sienas. Su draugais geltonai pervilkome sofą. Kodėl geltona? Tai labai šilta spalva, – paaiškino klubo įkūrėja. – Dabar ši sofa stovi ant scenos, o scena įrengta it kambario pjūvis. Taigi klausytojai yra arčiau atlikėjo, tarsi namuose.“

Nors kartą „Geltonos sofos klube“ rengiamame koncerte apsilankęs žmogus negalėjo nepastebėti klubo simbolio ir šeimininko – katino.

„Jis labai muzikalus, – juokėsi pašnekovė. – Iš jo galima spręsti, ar koncertas buvo geras. Būna koncertų, kai katinas įsitaiso ant geltonos sofos šalia atlikėjo ir snaudžia, būna, kad sėdi pirmose eilėse su klausytojais, kartais vaikštinėja. Jei koncertas kiek triukšmingesnis – katinas nepasirodo.“

M. Lozinskaja prisiminė, kad neseniai vykęs Domanto Razausko koncertas katinui labai patiko. „Dalyvavo visame“, – šyptelėjo pašnekovė.

Iš meilės muzikai

„Iš pradžių atlikėjų ieškodavome, – prisiminė pašnekovė ir pasidžiaugė, kad šiuo metu paieškos nereikalingos, nes muzikantai patys kreipiasi į „Geltonos sofos klubą: – Koncertai suplanuoti iki pat vasario mėnesio.“

„Pasirodymas „Geltonos sofos klube“ – unikali proga atlikėjui ar grupei savo klausytojus nustebinti visiškai kitokiu amplua: be įgarsinimo, kamerinėje aplinkoje, – klubo išskirtinumą pabrėžė pašnekovė. – Mes niekam nesakome „ne“. Pasirodyti gali visi, kas nori. Mes neatrenkame grupių pagal populiarumo ar kitus kriterijus. „Geltonos sofos klube“ groja ir gerai žinomi atlikėjai, tokie kaip V. Bareikis, D. Razauskas, ir mažiau žinomi, bet ne prastesni.“

„Turime tik vieną sąlygą: jokio įgarsinimo. Kadangi akustika patalpoje gera, papildomai garso sustiprinti tikrai nereikia, – paaiškino moteris. – Tiesa, buvo keli variantai, kai ši sąlyga buvo iššūkis atlikėjams. Ir kalbu ne apie trankias roko grupes (jos gana lengvai savo programą pritaiko akustiniam variantui), o apie atlikėjus, grojančius instrumentais, kurie yra labai tylūs, tarkime, ukulėlė.“

Nors „Geltonos sofos klubas“ nėra komercinis projektas, pašnekovė tikino į minusą nedirbanti.

„Būna nuostolingų koncertų, būna ir tokių, kurie padengia ankstesnių minusą“, – šyptelėjo moteris ir prasitarė, kad didžiausias atlygis yra kiekvieną sekmadienį atvykstantys (nauji ir nuolatiniai) klausytojai.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.