...

„Jamaikoje“ visada šilta ir ramu

Verslas

2013.09.03

Autorius: Justina Ūsaitė

Temos: , .

„Jamaikoje“ visada šilta ir ramu

Vutautas Laucius ir Rimvydas Bartkus Asmeninio albumo nuotr.

Su Vilniaus senamiestyje išdygusios „Jamaikos“ įkūrėju Vytautu Lauciumi susitikome praėjus dviem mėnesiams po viešbučio-baro įkūrimo. Ryškūs, tikru Jamaikos stiliumi dvelkiantys nakvynės namai (viešbutis, kuriame dažnai viename kambaryje apsistoja ne vienas, o keli keliautojai) šiuo metu jau turi svečių, kurie čia gyvena, susipažįsta tarpusavyje, linksminasi. Negana to, mėgstantys keliauti baro lankytojai lietuvaičiai noriai supažindina nakvynės namų svečius su neturistiniu Vilniumi.

Idėja gimė keliautojų galvose

Tokią netradicinę ir iš pirmo žvilgsnio tiesiog linksmą idėją sukūrė du kelionių mėgėjai, kurie mielai išmaino patogumus į artimesnę pažintį su vietiniais žmonėmis ir kita kultūra. Pakeliavę po pasaulį Vytautas ir Rimvydas nusprendė savo šalyje įkurti namus tiems, kas su kuprine ant pečių leidžiasi į svečias šalis.

Pasirodo, viskas prasidėjo gerokai anksčiau. „Su draugais kasmet organizuodavome festivalį, kuris išaugo iš draugo gimtadienio vakarėlio. Ten sukviesdavome visus draugus ir draugų draugus, gyvenančius Lietuvoje ir užsienyje“, – kalbėjo Vytautas Laucius.

V. Laucius: „Norėjome daryti priešingai negu kiti“

Banglentininkams, menininkams kurtas viešbutis-baras traukia savo auditoriją. Tiesa, kaip pastebėjo jaunasis verslininkas, banglenčių mėgėjai čia užklysta retai dėl Lietuvoje plaukioti netinkamo klimato. Vis dėlto noras išsiskirti, būti ne tokiems kaip visi, nei iš šio, nei iš to kurti banglentininkams skirtą barą (kuris ir vadinamas „surfbaru“) liko.

Aplinka – kaip namie

„Siekiame viešbučio svečiams sukurti namų aplinką ir maksimalų komfortą, išklausyti gyvai bei internetu išsakomus atsiliepimus ir pateisinti klientų lūkesčius“, – sakė pašnekovas. Jis taip pat pašmaikštavo, kad viešbučio inventorius gali būti vadinamas suneštiniu. „Kai ką atidavė draugai, supirkome bankrutavusių barų, viešbučių daiktus, kai ką pirkome“, – pasakojo V. Laucius.

Dirbo patalpų administravimo srityje

Vytautui versle praverčia ankstesnių darbų patirtis, pavyzdžiui, filmavimo, patalpų administravimo srityje. Savo verslą įkūrusiam V. Lauciui nėra naujiena derinti įvairius ūkio klausimus su miesto savivaldybe, veiksmingai rūpintis kitais svarbiais administraciniais klausimais. Samdomo darbo kol kas taip pat neatsisakė ir derina jį su savo įkurtu verslu.

Apie nakvynės namus ir barą žmonės sužino per socialinius tinklus bei viešbučių informacijos svetainėse internete. „Viešbutyje daugiausia apsistoja svečiai iš užsienio, jie sudaro apie 90 proc. visų lankytojų“, – sakė pašnekovas.

Tyrimai atliekami vietoje

„Jokių rinkos tyrimų verslo pradžioje neatlikome. Tiesiog uždėjome ant durų ženklą „Hostel“ (nakvynės namai) ir žiūrėjome, ar žmonės atkreips dėmesį, ar susidomės“, – sakė verslininkas.

V. Laucius pasakojo, kad ir dabar viešbutis dar yra po truputį įrengiamas, reaguojama į klientų atsiliepimus, prašymus. „Kažkam kambaryje trūksta plaukų džiovintuvo, lyginimo lentos ar puodelio. Mes atsižvelgiame į klientų pageidavimus“, – teigė pašnekovas.

Tobulinant veiklą daug padeda personalas. Nakvynės namų įkūrėjas užsiminė, kad reguliariai organizuojami susirinkimai, kuriuose su darbuotojais (šiuo metu dirba devyni) aptariami kilę klausimai, sulaukti atsiliepimai, kritika, pasiūlymai.

Ramybės ir triukšmo dermė

Baro ir viešbučio viename pastate kūrimas – nelengvas išbandymas. Maždaug pusė viešbučio svečių yra linkę vakarais patriukšmauti, o kiti keliautojai mieliau naktimis renkasi poilsį, kad dieną galėtų žvalūs apžiūrėti miestą.

Verslininkas sakė, kad galimybes puikiai praleisti laiką jo nakvynės namuose turi abi svečių grupės. „Atvykusio svečio visuomet paklausiame, ar šis norėtų vakare užeiti į rengiamą koncertą, ar norėtų pailsėti. Norintiesiems ramybės skiriame kambarius kitoje namo pusėje nei baras, todėl triukšmo jiems nesigirdi“, – pasakojo jis.

„Jei neturi nei idėjos, nei pinigų – nieko nebus“

Nakvynės namų „Jamaika“ įkūrėjai Vytautas su Rimvydu subrandino idėją, kuriai įgyvendinti lėšų atrado patys, nesiskolino. „Verslui įkurti prireikė apie 100 tūkst. litų“, – atskleidė pašnekovas.

Žmonėms, kurie nori kurti savo verslą, bet nesiryžta, verslininkas linkėjo nebijoti, o pradėti. Tuomet viskas klostysis beveik savaime, atsiras žmonių, kurie norės jums padėti. Be to, pašnekovo teigimu, svarbu pasirinkti gerus verslo partnerius, turėti tikslą, matyti viziją, o pinigai ateis tarsi patys. „Tačiau jei neturi nei idėjos, nei pinigų, žinoma, nieko nebus“, – sakė Vytautas Laucius.

Ar pasiteisins ši precedento Lietuvoje kol kas neturinti idėja, parodys laikas, o mes linkime visuomenės normas laužančiam verslininkui Vytautui Lauciui sėkmės ir stiprybės kuriant savo verslą.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.