Išsikėlė tikslą keisti žmonių požiūrį į sportą

Verslas

2019.05.16

Autorius: Arneta Matuzevičiūtė

Temos: .

Išsikėlė tikslą keisti žmonių požiūrį į sportą

E. Glemžienė Iš asmeninio albumo

Neseniai pirmąjį gimtadienį Panevėžyje atšventusios sporto erdvės „FreeMotion“ įkūrėjai Ernesta (34) ir Vytautas (39) Glemžai sako, kad sunkiausia verslo dalis – keisti žmonių požiūrį į sportą. Jų nuomone, treniruotis reikia ne vaikantis naujausių madų ar tendencijų, o protingai. Būtent dėl šio bruožo klientai patys ėmė raginti juos įkurti savo sporto erdvę.

Netikėti likimo posūkiai

Jei E. Glemžienę būtume sutikę prieš septynerius metus, ji atkakliai būtų tikinusi, kad sportas nėra reikalingas, o papildomų kilogramų galima atsikratyti pasilaikius dietos. Viskas pasikeitė jai sutikus Vytautą. Nuo vaikystės aktyviai sportuojantis vyras pakeitė ne tik jos požiūrį, bet ir gyvenimą.

Tuo metu V. Glemža reabilitavosi po sunkios traumos, gydytojai jam buvo uždraudę sportuoti ir net prognozavo fizinę negalią. Atkaklus vyras nepasidavė ir ėmė ieškoti būdų, kaip galėtų padėti sau. Jis atrado Lietuvoje dar nespėjusią išpopuliarėti treniruočių sistemą „Functional Patterns“, pagrįstą trimis pagrindiniais žmogaus judėjimo tipais: ėjimu, bėgimu ir metimu.

„Vytautas prideda, kad viskas pagal biologines charakteristikas – taip, kaip evoliuciškai žmogus yra sukurtas judėti, – papildo E. Glemžienė. – Šiam sportavimo būdui nereikia vadinamųjų „staklių“. Naudojame svarmenis, svarsčius, pasunkintus kamuolius, jėgos virves, gimnastikos žiedus, trosinius treniruoklius, bet svarbiausia – protingas bei teisingas judesio atlikimas, nesukuriant kompresijos sąnariams.“

Dėl traumos V. Glemža buvo grįžęs gyventi į gimtuosius Biržus, kiek atsigavęs susirado trenerio darbą Panevėžyje, kur ir sutiko taip pat iš Biržų kilusią Ernestą.

„Vytautas dirbo kituose sporto klubuose ir vis kalbėdavo, kad požiūris į sportą ten nėra teisingas. Savo turimas žinias jau tada jis naudojo dirbdamas su klientais, kurie ir ėmė raginti jį atidaryti nuosavą sporto klubą. Taip mes ėmėme svajoti“, – prisimena E. Glemžienė.

 

„Pastebėjau, kad kuo daugiau kalbi, kuo daugiau pasakoji apie savo idėją, pats ja tiki, tuo daugiau žmonių įsitraukia. Geras žodis, atsiliepimai ir rekomendacijos – geriausia reklama“ E. Glemžienė

 

Jei tiki, įmanoma viskas

V. Glemža turėjo žinių apie sportą, o E. Glemžienė – apie verslo organizavimą, mat iki tol vadovavo vienos tarptautinės telekomunikacijų įmonės komandai Lietuvoje.

„Pradėdami galvoti apie verslą, turėjome tik idėją, svajonę. Grįžę iš darbų, eidavome pasivaikščioti, kalbėtis ir dairytis patalpų. Tai vyko prieš trejus metus. Atradus Panevėžyje patikusią vietą, reikėjo ieškoti ir finansavimo šaltinio, tuo metu jau buvome dviejų vaikų tėvai, – pasakoja pašnekovė. – Nė vienas bankas paskolos suteikti mums nesutiko. Sporto klubų veikla – labai konkurencinga sritis. Bet kreipėmės į kredito uniją, kurioje dirbusią moterį pavyko įtikinti idėjos prasmingumu. Šiuo metu ji mūsų klientė.“

Pristatydami savo treniruočių idėją, E. ir V. Glemžai sužavėjo ne vieną jiems verslą padėjusį įkurti žmogų. Dabar „FreeMotion“ sportuoja ir nuomojamų patalpų savininkai, jauniems verslininkams padėję įsirengti pagal jų poreikius.

„Anksčiau buvo tik smėlis, žvyras ir kelios kolonos. Viskas čia įrengta nuo nulio. Patalpų savininkai net sienas pagal mūsų pasirinktas spalvas nudažė. Pastebėjau, kad kuo daugiau kalbi, kuo daugiau pasakoji apie savo idėją, pats ja tiki, tuo daugiau žmonių įsitraukia. Geras žodis, atsiliepimai ir rekomendacijos – geriausia reklama“, – sako motinystę ir verslo įkūrimą derinanti dabar jau trijų vaikų mama.

Svajoti, bet planuoti

Jaunieji verslininkai užšoko ant sporto klubų populiarumo bangos keteros ir kol kas labai neblogai ant jos laikosi. Prieš pusantrų metų jie rado patalpas, prieš metus sporto klubas atvėrė duris. Buvo tokių, kurie abonementus norėjo pirkti dar jam nė nepradėjus veiklos. Prieš metus startavę su keliomis dešimtimis, savo klientų skaičių jie padidino net šešis kartus.

„Norime padėti kuo daugiau žmonių. Ir ne tik taisyklingai sportuoti, bet ir susidoroti su kylančiais skausmais dėl šiuolaikinio gyvenimo būdo, ypač dėl sėdimo darbo, – tikina E. Glemžienė. – Svajojame apie savo sodybą kažkur arčiau Biržų, kurioje galėtų vykti sporto stovyklos, treniruotės, reabilituotis bei treniruotis galėtų ir mėgėjai, ir profesionalai. Gal net trenerius imtume ruošti… Tačiau iš Panevėžio „FreeMotion“ tikrai neatimsime.“

Baigdama pokalbį moteris negaili šypsenos ir patarimų pradedantiesiems: „Linkiu viską daryti labai mažais žingsniais ir džiaugtis savo pergalėmis – net mažiausiomis. Susiplanuoti dieną: ką padarysiu rytoj, ką padarysiu poryt: nueisiu į kredito uniją, paskambinsiu dėl patalpų, parengsiu komercinį pasiūlymą… Ir taip svajonė greičiau taps realybe.“

„FreeMotion“

508-1557986329-769048.jpg 508-1557986329-343671.jpg dav cof 508-1557986329-263737.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.