...

Inovatyvus požiūris į darbo vietą – paskata realizuoti idėją

Verslas

2013.04.23

Autorius: Jana Saifulinaitė

Temos: .

Inovatyvus požiūris į darbo vietą – paskata realizuoti idėją

Andrius Bukauskas Asmeninio albumo nuotr.

„Tai kavinės, belaidžio interneto ir biuro derinys“, – sakė šių metų vasario mėnesį Vilniaus senamiestyje „At home“ atidaręs vilnietis Andrius Bukauskas (30 m.). Po vienu stogu telpančios interneto kavinė, galerija ir krautuvėlė lankytojams siūlo jaustis kaip namie ir mėgautis kava, arbata, šviežiomis sultimis bei naudotis internetu, spausdintuvu. „Bzn start“ domisi, kaip gimė ši verslo idėja ir kaip sekasi ją įgyvendinti.

„Verslo idėja atsirado iš poreikio turėti savo biurą mieste“, – teigė iš pajūrio kilęs ir Vilniaus universitete tarptautinių santykių ir diplomatijos mokslus baigęs vyras.

Jis atskleidė, kad iki „At home“ įkūrimo ilgą laiką dirbo namuose ir keliskart per savaitę į Vilnių važiuodavo darbo reikalais: „Situacija buvo tokia: susidūriau su problema, kad atvažiavus į Vilnių kaskart tekdavo ieškoti kavinių susitikimams, vietų, kur galiu atsispausdinti reikiamus dokumentus, ir t. t. – tai užėmė laiko ir kainavo. Štai tuomet ir kilo idėja ieškoti erdvės, kurią galima pritaikyti tiek savo, tiek kitų žmonių poreikiams patenkinti.“

Pasak jo, „At home“ dar negalima vadinti verslu – tai labiau socialinis projektas. „Ar išaugsime iki verslo, bus matyti. Nuo idėjos gimimo iki jos realizavimo praėjo mažiau nei pusmetis. Jūs mus pagavote verslo lipdymo pradžioje“, – šypsojosi jis.

„Viskas realizuota iš savo lėšų. Turėjome aiškų planą, kaip ir ką darysime, aiškiai apsibrėžėme, kas yra mūsų tikslinė auditorija, klientai, kokias paslaugas teiksime. Galima tai vadinti ir verslo planu, kuris tilpo į vieną lapą. Žinojimas, ką nori padaryti ir kaip, leidžia išvengti didelio blaškymosi. Mums buvo svarbiausia apsibrėžti, ko mums reikia ir kaip tai pasieksime“, – kalbėjo „At home“ vadovas.

Jis pažymėjo, kad iki šiol nėra užbaigti visi darbai. „Pavyzdžiui, jei kalbėtume apie iškabą, t. y. lauko reklamą, jos dar nėra. Čia senamiestis, yra tam tikrų niuansų“, – sakė A. Bukauskas.

„At home“ patalpos yra nuomojamos. „Ypatingo patalpų pertvarkymo nereikėjo. Anksčiau jose buvo įsikūrusi viena iš seniausių Vilniaus interneto kavinių. Neslėpsiu, pagalvojome ir apie tai, kad žmonės čia gali ateiti ir todėl, kad žinos šią vietą iš anksčiau. Dabar reklama daugiausia sklinda iš lūpų į lūpas“, – pasakojo A. Bukauskas.

„Konkurentų daug neturime. Mes save norime kitiems pristatyti kaip idėjų kalvę, darbo erdvę, t. y. kavinės, interneto kavinės ir darbo vietos derinį. Ir taip – tokio pobūdžio vietų Vilniuje jau yra. Viena jų – „HUB Vilnius“. Nesu linkęs jų įvardyti kaip konkurentų, mes judame labiau bendradarbiavimo link. Sakyčiau, tai potencialūs partneriai. Galėtume suremti pečius. Pavyzdžiui, žmonės, kurie ten kuria kažkokius produktus, pas mus galėtų turėti gyvą eksponavimo erdvę ir pan. Mes nenorime ir negalime savęs pririšti prie vienos vietos, tad ateities planai – arba plėstis į keleto tokių nedidelių erdvių tinklą, arba ieškoti didesnių patalpų“, – atskleidė „At home“ įkūrėjas.

Anot A. Bukausko, „At home“ socialinė atsakomybė yra labai svarbi. „Planuojame dalyvauti socialiniuose projektuose, akcijose. Yra tekę susidurti su žmonėmis, kurie į verslą žiūri kaip į pinigų kalyklą. Man tai yra svetima. Tas nuolatinis pelno vaikymasis – kuo jis baigiasi? Turėjome reseciją – labai viską gerai parodė…“ – kalbėjo pašnekovas.

Vyras pasakojo, kad jau prieš keletą metų pastebėjo, kad dažniausiai pavyksta įgyvendinti iki 60 proc. iš anksto suplanuotų darbų, o visa kita dažniausiai lieka improvizacijai.

„Reikia pripažinti, kad kartais nukenti ir todėl, kad kažkas nesugeba susiplanuoti savo laiko. Nereikia sutapatinti savo dienų su iš anksto sudarytu planu. Būtina išmokti būti lanksčiam. Mano darbo dienoje improvizavimas buvo ir yra. Manau, improvizavimas – viena stipriųjų mano pusių. Pastebėjau, kad kuo daugiau reikalų turiu padaryti vienu metu, tuo lengviau dirbti. Tokiais atvejais privalai labai struktūruotai atsirinkti svarbiausius darbus, susidėlioti prioritetus ir ką, po ko, kaip darysi“, – sakė jis.

„Laikausi nuomonės, kad verslą plėtoti visiškai vienam yra ne tik nepatogu, bet ir daug sunkiau. Norėdamas turėti kokybišką produktą ar paslaugą, manau, turi imtis darbo drauge su kitokio būdo kolega, t. y. komandoje turi būti pusiausvyra. Tvirtas komandos derinys padeda judėti į priekį. Aš pats visada buvau idėjų generatorius. Pradedant bet kokį verslą ar siekiant realizuoti idėją itin svarbu atsakyti sau, ar užteks jėgų ir noro.

Kažkieno mintį, matyt, dabar persakysiu, bet imdamasis verslo turi suprasti, kad jei nenori dirbti nuo 8 iki 17 val., pradėjęs savarankišką veiklą dirbsi ir 24 val. Tokia realybė. Turi tai žinoti. Reikia pakankamai užsispyrimo ir ambicijų siekiant savo tikslo. Turi verslo idėją iškristalizuoti ir kiek įmanoma labiau sutrumpinęs sau įvardyti reikiamas investicijas, laiko sąnaudas, realias planuojamas pajamas. O minty reikia turėti, kad viskas aplinkui greitai keičiasi ir nurodomos sumos taip pat keistis. Idėją pavertęs skaičiais imi matyti, kada atsipirks investicijos ir ar jos apskritai atsipirks.

Aš turiu vieną problemą – esu nepataisomas optimistas, tikiu žmonių gerumu ir kad viskas bus pagal geriausią scenarijų, dažnai nerealiai apskaičiuoju laiko sąnaudas“, – kalbėjo A. Bukauskas.

Jis pažymėjo, kad darbe stresinių situacijų išvengti neįmanoma – viskas priklauso nuo to, kaip į jas reaguosi. Pasak verslininko, kartais, kai kantrybės taurė perpildyta, būna, kad sprogsti.

Ketinantiems imtis savo verslo A. Bukauskas linki kantrybės, ištvermės ir sėkmės. „Kiekviena klaida, kuri kerta per piniginę, yra labai skaudi, bet svarbu suprasti, kad verslas nėra tavo vaikas. Jei matai, kad neišeina, nesiseka, nesirutulioja, mokėk laiku sustoti – tai taip pat yra sėkmė. Versle, kaip ir muzikoje ar politikoje, svarbu žinoti, kada nulipti nuo scenos“, – sakė A. Bukauskas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.