...

Įkurti nuosavą verslą paprasta

Verslas

2013.04.16

Autorius: Vilija Andrulevičiūtė

Temos: .

Įkurti nuosavą verslą paprasta

Mantas Tiknius ir Ugnė East Asmeninio albumo nuotr.

Atšilus orams miesto gatvėse daugėja žmonių, pasipuošusių spalvingais, originaliais apdarais. Kaip tik tokių įsigyti siūlo internetinė drabužių parduotuvė pasikuiskim.lt. Jos įkūrėjai – 23-ejų Ugnė East ir 26-erių Mantas Tiknius, susipažinę studijuodami Kembridžo menų mokykloje.

Neeilinė parduotuvės idėja

Ugnei tai pirmas darbas, o Mantas prieš įkurdamas nuosavą verslą dirbo UAB „Senukai“ verslo plėtojimo vadybos srityje, tačiau tai nebuvo artima jo širdžiai. Baigę studijas Jungtinėje Karalystėje jaunuoliai nusprendė savo veiklą sieti su dizainu, mada, o Lietuvoje pastebėjo neišnaudotų nišų. Taip atsirado originalios koncepcijos internetinė drabužių parduotuvė pasikuiskim.lt.

Pasikliaudama savo skoniu ir mados tendencijomis Ugnė atrenka drabužius ir sudaro kolekcijas. Tuomet kolekcijos fotografuojamos ir sukabinamos ant internetinės svetainės pakabų. Čia į darbą jau visomis jėgomis įsitraukia web ir grafikos dizainą studijavęs Mantas.

Tiesa, pati pirmoji Mantui kilusi mintis nebuvo tokia, kokią dabar galima išvysti parduotuvėje. „Aš siūliau sukurti paprastą svetainę su daugybe drabužių, iš kurių būtų galima rinktis, tačiau Ugnė tam prieštaravo. Anot jos, viskas turi būti išskirtinai kokybiška“, – prisimena Mantas. Taip gimė kolekcijomis suskirstytos parduotuvės idėja.

Susidomėjimas greitai auga

Pasak Manto, pradėti verslą nebuvo sunku: „Grįžęs iš Didžiosios Britanijos, kur lengva pradėti verslą, nustebau, kad Lietuvoje tai ne sudėtingiau. Reikia užpildyti vieną formą ir metų pabaigoje susimokėti mokesčius.“ „Nuosekliai dirbti turbūt išmokome iš darbščiųjų anglų. Nesidairėme į šalis, nekreipėme dėmesio į galimus trukdžius, tiesiog stengėmės kuo geriau įgyvendinti savo idėją“, – sako Ugnė.

„Projektas daug investicijų nepareikalavo, beveik viską padarome patys“, – priduria Mantas.

Nors internetinė parduotuvė gyvuoja vos tris mėnesius, įkūrėjų teigimu, tiek vartotojų, tiek tiekėjų susidomėjimas auga kur kas sparčiau, nei tikėtasi.

Įkūrėjai tiki, kad prie sėkmės prisideda nuoširdus darbas ir noras sukurti vartotojams patogų produktą. Ugnė prasitaria, kad būtent idėja drabužius suskirstyti kolekcijomis, juos atrinkti ir stengtis rasti išrankiausiųjų poreikius atitinkančius sprendimus yra bene maloniausia ir įdomiausia darbo dalis. „Norėdami išlikti įdomūs nuolat pateikiame ką nors naujo, šviežio ir stipraus“, – sako Ugnė.

Ambicingi planai

Pradėję nuo prekybos dėvėtais drabužiais, pasikuiskim.lt šeimininkai jau rado tiekėjų ir ruošia naujų, tačiau išskirtinių drabužių kolekciją. Taip pat jaunieji verslininkai planuoja užsiimti garsių, prabangių prekių ženklų drabužių prekyba.

Paklausti, ar neketina plėsti veiklos, pasikuiskim.lt įkūrėjai prasitaria tokių planų tikrai turintys. „Norime atidaryti savo butiką, nebūtinai tokį, kuriame tikėtumėmės labai daug parduoti, greičiau kaip tam tikrą ženklą, įprasminantį mūsų vardą“, – planais dalijasi Mantas.

„Dar viena akstinas – pirkėjų noras pamatyti, pasimatuoti drabužėlius prieš perkant“, – priduria Ugnė.

Na, o pradedantiems savo verslą Ugnė ir Mantas linki užsiimti ta veikla, kuriai juntama didžiausia trauka, ir daug bei sunkiai dirbti.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.