...

Įkurtas verslas paskatino likti Tauragėje

Verslas

2021.03.12

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: .

Įkurtas verslas paskatino likti Tauragėje

P. Mačiulienė Asmeninio albumo nuotr.

Paula Mačiulienė, kalbų centro UAB „Kelias į pasaulį“ savininkė ir vadovė, dar studijuodama universitete pastebėjo, kad Tauragėje nėra vietos, kurioje būtų galima mokytis kalbų. Tad grįžo į gimtąjį miestą ir įkūrė savo kalbų centą, dabar čia žinių semiasi vaikai bei suaugusieji, jau teikiamos ir vertimo paslaugos.

Pradėjo nuo nuomojamos klasės

Savo verslo pamatus P. Mačiulienė pradėjo dar studijuodama. Ketvirto kurso studentė suprato, kad gimtajame mieste nėra vietos, kur žmonės galėtų mokytis kalbų.

„Paskutinį studijų pusmetį užbaigiau jau dirbdama Tauragėje. Nuo 2019 m. vasario pradėjau organizuoti anglų ir prancūzų kalbų kursus bei individualias pamokas. Išsinuomojau klasę Tauragės „Versmės“ gimnazijoje ir ten dirbau kiekvieną vakarą. Darbas man labai patiko, pagavau pagreitį ir nors planavau pamokas organizuoti iki mokslų pabaigos, o vėliau išvykti, nusprendžiau pasilikti. Tuo pat metu radau erdvesnes patalpas, tokiu būdu viskas susidėliojo ir šiuo metu dirbu vietoje apie kurią ilgai svajojau“,- sako P. Mačiulienė.

Anot jos, asmeninės ambicijos bei energija sąlygojo verslo sėkmę. Moteris visada tikėjo, kad eina teisinga kryptimi ir teikia naudingas bei reikalingas paslaugas.

„Tikiu, jog mokslas atneša naudą ir mokytis gali būti smagu. Esu energinga ir ambicinga asmenybė, kuri stengiasi įgyvendinti savo tikslus, o pagrindiniai tikslai yra suteikti mokiniams galimybę mokytis įvairių užsienio kalbų, kurti tokią mokymosi aplinką, kurioje būtų gera visiems“,- teigia pašnekovė.

Pasinaudojo nemokamais patarimais

P. Mačiulienė pasakoja, jog vienu didesnių verslo atradimų buvo Tauragėje įkurtas verslo bendradarbystės centras „Spiečius“. 

„Vienintelis dalykas, ko gailiuosi, jog apie jį nežinojau prieš savo įmonės atidarymą, būčiau išvengusi daug klaidų. Dabar visiems draugams, pažįstamiems ir net savo mokiniams siūlau kreiptis į Indrę, Tauragės „Spiečiaus“ koordinatorę, su ja pasitarti visais rūpimais verslo klausimais. Mane „Spiečiuje“ labiausiai domina įvairūs mokymai, bendraminčių susibūrimai ir patarimai“,- atskleidžia verslininkė.

Sėkmės kriterijų daugiau nei vienas

Paklausta, kas lemia mėgiamo verslo sėkmę, P. Mačiulienė patikina, jog sudedamųjų sėkmingo verslo dalių iš tiesų yra labai daug.

„Visų pirma tai yra centro darbuotojai, kurie labai atsidavę savo darbui. Antra, noras vaikams ir suaugusiems sukurti tokią mokymosi aplinką, kuri būtų maloni ir sukeltų teigiamas emocijas. Vaikų šypsenos mokantis naujus dalykus įvairiais metodais yra geriausias įvertinimas. Džiugu, kad vaikams galime įrodyti, jog mokytis yra smagu ir to nereikia daryti per prievartą“,- pastebi P. Mačiulienė.

Išplėtė paslaugų spektrą

Pašnekovės teigimu, verslas startavo su idėja mokyti tauragiškius kalbų. Vis dėl to, pradėjus veiklą P. Mačiulienė pastebėjo, jog miestiečiai turi ir kitų poreikių, tad pritaikė savo verslo paslaugas jiems.

„Centro pradžioje akcentavome kalbų kursus, visgi, laikui einant pamatėme, jog tauragiškių poreikiai yra kitokie. Šiuo metu išplėtėme savo vertimų veiklą, dirbame su įvairiomis teisininkų įmonėmis Tauragėje ir kituose Lietuvos miestuose. Didžioji veiklos dalis yra vaikų edukacija. Mokome juos įvairių kalbų, gamtos ir žmogaus pažinimo, matematikos“,- pasakoja P. Mačiulienė.

Parengta remiantis www.verslilietuva.lt informacija

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.