...

Į priekį varo ne finansinė nauda, o užsidegimas

Verslas

2013.12.11

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: , .

Į priekį varo ne finansinė nauda, o užsidegimas

„Dirt Rally“ įkūrėjas Giedrius Rimkus BFL/Andriaus Ufarto nuotr.

Su Giedriumi Rimkumi (28 m.) susitikau šlapią gruodžio pradžios dieną. Iš dangaus krito nei lietus, nei sniegas – šlapdriba. Kitaip tariant, toks oras gali lengvai sugadinti nuotaiką. Tačiau internetinio ralio simuliatoriaus „Dirt Rally“ kūrėjas ranką ištiesė linksmas ir šypsodamasis. Prisėdus kavinėje ir pradėjus kalbėtis netrukau įsitikinau, kad tai žmogus, kurį į priekį veda idėjos, o kol jos gyvos, tol jis laimingas.

Žaidimo idėja atsirado prieš penkerius metus

G. Rimkus sako, kad susidomėjimas raliu atsirado pamažu. Iš pradžių jo dėmesį patraukė „Formulė 1“, o vėliau ir ralis.

„Nuo pat mažens galbūt labiau buvau krepšinio ar futbolo aistruolis. Vėliau tapau stipriu „Formulės 1“ gerbėju. Nuo paauglystės mėgau burti žmones. Tuo pat metu kaip programuotojas norėjau sukurti žaidimą. Tai buvo iššūkis sau, norėjau pasižiūrėti, ar galiu. Atlikęs tam tikrą rinkos analizę pamačiau, kad ralyje yra tam tikra niša. Radau tik vieną panašų žaidimą ir pamaniau, kad galiu geriau. Taip viskas ir prasidėjo. Pati idėja labai sena – jai jau penkeri metai. Tiesiog buvo keli etapai“, – pasakojo pašnekovas.

Pirmoji versija buvo sukurta ir paleista dar 2010-aisiais, tačiau tada paaiškėjo, kad žaidimas ne itin atitiko realybę. Po pirmosios versijos atsiradimo jis išvyko dirbti į Graikiją.Tačiau, pirmosios versijos metu į žaidimą užsiregistravo Algimantas, buvęs Lietuvos ralio čempionato šturmanas, kuris parašė Giedriui laišką su atsiliepimais bei idėjomis, kaip ir ką galima būtų tobulinti. Giedrius galiausiai pasiūlė jam prisijungti prie komandos ir sukurti naują geresnę “Dirt Rally” versiją.

„Pirmojo etapo metu susipažinau su vienu ralio meistru. Jis man davė daug patarimų, pasiūlymų, ką galėčiau patobulinti. Aš jam tada pasiūliau prisidėti ir kartu kurti antrą versiją. Tas žmogus turi darbą, šeimą, savo sportinius batus jau pakabinęs ant vinies, tad tokiu būdu gali atiduoti duoklę Lietuvos raliui. Sukūrėme modelį ir dar gyvendamas užsienyje nusprendžiau, kad atėjo metas pabandyti įgyvendinti savo svajonę. Sugalvojau mesti darbą, grįžau į Lietuvą ir po keturių mėnesių darbo paleidome labai ribotą versiją ribotam ratui žmonių. Tai buvo prieš metus. Nuo tada vis tobuliname žaidimą“, – pasakojo pašnekovas.

Norėjosi parodyti ir kitą lenktynių pusę

„Dirt Rally“ visų pirma koncentruojasi į nematomą lenktynių dalį: rėmėjų paieškas, automobilio kūrimą ir koregavimą. To mes dažnai net nepastebime.

„Iš tikrųjų man pačiam įdomu, ką žmonės mano apie automobilių sportą, pasiruošimą lenktynėms. Visi laurai paprastai tenka vairuotojui. Štai ir „Formulės 1“ gerbėjai ateina į tribūnas ir stebi, kaip vairuotojai suka ratus. Jie mano, kad lenktynės baigiasi su paskutiniu ratu, nors viskas tęsiasi. Ralyje yra dar sudėtingiau. Aš maniau, kad šį tą žinau apie ralį, bet iš tikrųjų nieko nežinojau. Ralio etapas Lietuvoje paprastai trunka dvi dienas, bet mažai kas suvokia, kad iš tikrųjų jis prasideda penkios dienos prieš startą. Taigi žaidimas yra ir savotiška edukacija“, – sakė G. Rimkus.

Žaidimas leidžia dalyvauti virtualiame ralio čempionate. Žaidėjas ieško rėmėjų, ruošia automobilį lenktynėms. Visas sezonas trunka keturis mėnesius. „Pats žaidimas labiausiai paremtas pasaulio čempionato formatu. Remiamės jų reglamentu. Pasaulio čempionate ralis trunka tris dienas. Pas mus jis irgi trunka tris dienas. Rinkdamas žinias daugiausia pagalbos sulaukiau iš savo kolegos buvusio šturmano Algimanto. Jo praktinės, teorinės bei informacinės žinios (jis irgi programuoja) ir mano programavimo įgūdžiai padėjo tuos ralio principus paversti algoritmais. Trumpai drūtai – kartu išmąstėme tinkamą algoritmą ir kol kas juo esame patenkinti. Kol kas visi profesionalūs ralio atstovai, išbandę žaidimą, sako, kad iniciatyva tikrai šauni“, – kalbėjo G. Rimkus.

Džiugina profesionalų parama

Šalia paprastų ralio mėgėjų žaidimą jau žaidžia ir profesionalūs ralio dalyviai. Jais G. Rimkus itin džiaugiasi. Pasak jo, geri atsiliepimai atperka visą sunkų darbą.

„Kai tik pagaudavau ką nors per laisvą minutę, įkišdavau kortelę ar skrajutę ir paprašydavau esant progai išbandyti žaidimą. Kai užsiregistruoja toks žmogus kaip D. Butvilas, atsiranda daug motyvacijos – juk tai Lietuvos čempionas. Praeitą savaitę buvau LSAF apdovanojimuose. Sutikti ralio dalyviai jau sveikinasi, prisimena. Gali pasišnekėti, ko nors paklausti. Tai yra fantastika. Man ralio meistrai anksčiau buvo tarsi kažkur aukščiau. Tačiau jie juk paprasti žmonės“, – sakė pašnekovas.

„Dirt Rally“ išlaiko G. Rimkus. Jis ieško investuotojo, bet prisipažįsta, kad būtų laimingas, jeigu projektas tiesiog galėtų išsilaikyti. Bendruomenės sukūrimas jį motyvuoja daug labiau nei pinigai.

„Aš niekada nemėgau planuoti, ypač kai projektas praktiškai važiuoja iš asmeninių lėšų. Iššūkis yra išsilaikyti pačiam ir išlaikyti savo projektą. Man kai kurie draugai net pataria susimąstyti, nes juk iš idėjos ilgai negyvensi. Tačiau kol kas aš smaginuosi ir man labai gera tai daryti. Gauti atsiliepimą, kad esame šaunuoliai, man yra daug geriau nei finansinė nauda“, – teigė pašnekovas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.