...

Dviejų mamų sukurtam verslui padėjo ir jų vyrai

Verslas

2015.04.29

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , .

Dviejų mamų sukurtam verslui padėjo ir jų vyrai

www.vaikodiena.lt. įkūrėjos - Kristina Abrutienė ir Rasa Čabaniuk. Asmeninio archyvo nuotr.

Kaune mažamečius vaikus auginančios mamos Kristina Abrutienė (29) ir Rasa Čabaniuk (35) nusprendė, kad visą savo laiką skirti mažųjų priežiūrai joms negana – reikia imtis įdomios veiklos, kuri būtų naudinga ir joms, ir kitiems. Pasitarusios, kas abiem arčiausiai širdies ir ką geriausiai moka bei supranta, moterys ryžosi bendram kūdikiui, kuriuo dabar vadina savo sukurtą ir jau ketvirtą mėnesį veikiantį portalą www.vaikodiena.lt.

Verslo idėją ir partnerę rado vaikų žaidimų aikštelėje

Svajonėms aptarti puikiausiai tinka ir kiemas, viena akimi stebint savo atžalas. K. Abrutienė ir R. Čabaniuk susipažino toje pačioje žaidimų aikštelėje, kurioje žaidė jų pirmagimiai. Panašaus amžiaus mažyliai, bendri pomėgiai ir noras veikti šį tą daugiau, nei tik būti mamomis, jas greitai suartino. Norėdamos duoti peno protui ir rasti prablaškantį bei naudingą užsiėmimą, jos svarstė apie tai, kas pačioms labiausiai rūpi. „Prisiminėme, su kokiu vargu vos prieš kelerius metus ieškojome savo vaikams tinkamos ugdymo įstaigos, kiek laiko sugaišome ieškodamos informacijos ir atsiliepimų įvairiuose forumuose, interneto erdvėje. Net negalėjome įsivaizduoti, kokia galybė būrelių ir stovyklų, privačių darželių siūloma ikimokyklinukams. Tuomet kilo išganinga mintis, kad viskas galėtų būti vienoje vietoje. Ir pateikta taip, kad tektų kuo mažiau laiko gaišti paieškoms“, – prisimena K. Abrutienė. Turėdamos būsimo projekto pamatus, nutarė jį papildyti ir informacija apie visas Lietuvos mokyklas.

 

Kadangi visi esame skirtingų sričių specialistai, nebuvo sunku pasidalyti darbais ir juos atlikti.

K. Abrutienė

 

„Tai, ką darome, aktualu ir mums pačioms“, – didžiausius jųdviejų veiklos pranašumus įvardija pašnekovė. Jai pritaria ir R. Čabaniuk, prieš tai dešimt metų dirbusi pardavimo, tiesioginių ryšių su klientais srityje: „Tai pirmas darbas, kurį dirbu su 100 proc. atsidavimu ir meile. Gal todėl, kad dirbame sau, o svarbiausia – mums tai teikia malonumą. Jei mėgsti savo darbą, gali kalnus nuversti.“

Niekas nenorėjo būti pirmas

Pirmosiomis visą tiesą apie ikimokyklines įstaigas skelbiančio portalo dienomis sunkiausia buvo sulaukti norinčiųjų pasidalyti savo nuomone, vertinimais, kad ir anoniminiais. „Kiekvieno tėvelio pasidalijimas savo patirtimi apie darželį ar kitą įstaigą padeda kitiems išsirinkti geriausią variantą. Tokia ir buvo svarbiausia mūsų veiklos idėja. Mūsų e. kataloge nurodyta būsimų darželinukų ir mokyklinukų tėvams svarbi informacija: mokyklėlių ar kitų įstaigų, teikiančių įvairias ugdymo bei laisvalaikio paslaugas, kontaktiniai duomenys bei jas jau lankančiųjų atsiliepimai ir įvertinimas penkiabale sistema“, – pasakoja verslininkės.

Projektui „Vaikodiena.lt“ vis dėlto pavyko rasti atgarsį. Pašnekovių nuomone, jo išskirtinumas yra galimybė komentuoti ir vertinti. Netrukus portalas dar labiau prasiplės – tėvai bus kviečiami vertinti ne tik darželius ir vaikų ugdymo įstaigas, bet ir mokyklas, įskaitant veikiančias užsienyje.

Šeima lygu komanda

Įgyvendinant idėją buvo pasitelktos ir antrosios pusės. „Kadangi visi esame skirtingų sričių specialistai, nebuvo sunku pasidalyti darbais ir juos atlikti. Mano vyras – puikus programuotojas, ne vienus metus dirbantis šioje srityje, sukūręs ne vieną didelę interneto svetainę tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Todėl jis iki šiol prižiūri techninę projekto dalį, konsultuoja tiek mus, tiek visus darbuotojus, saugo portalą nuo kibernetinių atakų, o jų jau turėjome ne vieną. Rasa puikiai išmano organizacinius reikalus, planuoja darbus vadybininkams, bendrauja su įmonėmis, konsultuoja valstybines organizacijas, dirba su vidine mūsų sistema. Mano darbų sąrašas taip pat ilgas: nuo rinkodaros strategijų, viešo projekto įvaizdžio formavimo iki paprastų ir malonių susitikimų su mokyklų ar darželių vadovais, portalo vartotojais“, – pasakoja K. Abrutienė, sutelkusi šeimos narius į bendrą komandą.

Didžiausia investicija – laikas

K. Abrutienė tvirtina, kad pati didžiausia ir brangiausia projekto investicijų dalis yra laikas. Jos partnerė R. Čabaniuk paaiškina, kad jų portale visoms įmonėms priskirtas nemokamas paslaugų paketas, nurodoma pagrindinė kontaktinė informacija. Be to, privačioms įmonėms siūlomas mokamas paslaugų paketas, leidžiantis skelbti informaciją, akcijas, siūlyti savo paslaugas bei reklamuoti renginius. „Nors projektas gan naujas, sulaukiame didelio privataus segmento susidomėjimo, taigi manome, kad per metus mūsų darbas bus visiškai įvertintas“, – tikisi veiklios mamos.

Pradedantiesiems įgyvendinti savo projektus pašnekovės šypsodamosi pataria svajoti atsargiai, nes svajonės pildosi! Juk ir jiedvi tik nedrąsiai pasvajodavo apie savo verslą. Tad būsimiems projektams linki geros strategijos, šaunaus kolektyvo, užsispyrimo ir jaunatviško entuziazmo. „Tuomet jau viskas eisis savaime, kaip nutiko ir mūsų interneto svetainėje. Tarsi kažkas jau buvo viską suplanavęs anksčiau už mus…“ – tikina K. Abrutienė ir R. Čabaniuk.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.