...

Dvi savaitės verslui pradėti

Verslas

2012.02.29

Autorius: Ieva Jonilienė

Temos: , .

Dvi savaitės verslui pradėti

Naujam verslui pradėti - dvi savaitės flickr.com nuotr.

Jau seniai svajojate imtis nuosavo verslo, bet nuolat atidėliojate? Siūlome griežtai apsibrėžti laiką, per kurį PRADĖSITE – pavyzdžiui, dvi savaitės!

Pirmiausia, žinoma, privalote apskritai gerai apsvarstyti, kokia veikla ir verslo rūšis Jums patiktų, ką sugebate geriausiai. Patariama pasikliauti savo hobiu ar mėgstamu laisvalaikio užsiėmimu, nes galbūt būtent tai gali atnešti pelną.

Išanalizavus norimos veiklos modelį, kitas žingsnis būtų išsamiai apibrėžti savo tikslus ir norus. Apsvarstykite turimo laiko galimybes bei trūkstamus įgūdžius ir žinias. Užsirašykite asmeninę patirtį tam tikroje verslo srityje, įgytas žinias universitete, pareigas, už kurias buvote atsakingas, ir panašiai. Tuomet prie kiekvieno punkto pasižymėkite, ar, Jūsų nuomone, esate pakankamai kompetentingas atitinkamoje srityje, ar dar trūksta specialiųjų žinių. Jeigu manote, kad trūksta, visuomet galite užsiregistruoti į plačiai siūlomus įvairių sričių kursus.

Visa tai išanalizavę nepamirškite pagalvoti apie savo asmenybės tipą: ar esate intravertas, ar ektravertas; ar mėgstate ir mokate komunikuoti su žmonėmis, ar labiau patinka bendrauti nereikalaujanti veikla.

Taip pat pagalvokite apie nuolatinę darbo aplinką, t. y. ar patinka dirbti uždaroje patalpoje, ar geriausiai jaučiatės būdami lauke, gamtoje. Pamąstykite apie savo klientus. Išsiaiškinkite, ar norite dirbti plačiajai visuomenei, ar priimtinesnis tik artimų klientų ratas. Svarbu suprasti, kad kiekvienas verslas turi papildyti jo valdytojo asmenybę, būti artimas ir teikti malonumą.

Taip pat būtina išanalizuoti panašia veikla užsiimančias įmones: susipažinti su jų padėtimi rinkoje, pabendrauti su darbuotojais, apžvelgti veiklos rezultatus ir nuspręsti, ar būtent taip įsivaizduojate savo verslą. Jeigu kuo nors nusivylėte, nesustokite, mąstykite, kurkite ir analizuokite toliau.

Svarbiausia:

1. Išsiaiškinkite, ar turima verslo idėja Jums tikrai tinka ir patinka.

2. Vienas iš būdų – ieškokite tokios verslo srities franšizės.

3. Nesustokite ir toliau kurkite, ieškokite naujų idėjų.

Sėkmės!

Informacija parengta remiantis entrepeneur.com

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.