...

Deimantas Špučys: nieko nėra neįmanomo ar neišmokstamo, tiesiai šviesiai – sėdi ir mokydamasis darai"

Verslas

2014.12.15

Autorius: Aistė Noreikatė

Temos: , .

Deimantas Špučys: nieko nėra neįmanomo ar neišmokstamo, tiesiai šviesiai – sėdi ir mokydamasis darai"

Deimantas Špučys - programėlės „Naktinė Klaipėda“ įkūrėjas. Deimanto Špučio nuotr.

Klaipėdoje gimęs ir augęs Deimantas Špučys (23) džiugina uostamiesčio naktinėtojus unikalia ir naudinga programėle „Naktinė Klaipėda“. Tai naktinių renginių Klaipėdoje sąrašas, kuriuo galite naudotis mobiliajame telefone. Programėlės kūrėjo pasiteiravome, kaip kilo ši idėja. Be to, smalsavome, kuo gyvena jaunasis verslininkas.

Kompiuteriais ir lengvąja atletika domėjosi jau nuo paauglystės

D. Špučys atskleidžia, kad kompiuteriai vienaip ar kitaip jį supa nuo pat vaikystės. Jam tai buvo įdomi, nepažinta ir perspektyvi platforma. Jau būdamas devintokas mūsų pašnekovas pradėjo rimtai domėtis programavimu. Baigus mokyklą jam nereikėjo ilgai sukti galvos, kokias studijas rinktis. Vaikinas įstojo į Klaipėdos universitetą studijuoti informatikos inžinerijos. Sėkmingai baigęs studijas D. Špučys suprato, kad nenori nustoti mokytis. Šiuo metu jis tame pačiame universitete siekia informacinių sistemų inžinerijos magistro laipsnio. Vakarus jis leidžia paskaitose ir lengvosios atletikos stadione, o dieną dirba programuotoju įmonėje „Creative Partner“. „Esu laimingas turėdamas galimybę dirbti programuotoju vienoje iš sėkmingiausių Klaipėdos įmonių. Čia drauge augame, tobulėjame. Esame profesionalų komanda, tad vienas iš kito semiamės patirties bei žinių. Linkėjimai kolegoms“, − šypteli vaikinas.

 

Sėkmingas startuolis turi būti sukurtas žmonių, tikinčių savo idėja ne tik dėl pinigų derliaus. Startuolį reikia jausti, mylėti, nenustoti auginti ir neleisti kitiems jo paveikti blogomis emocijomis, o svarbiausia – startuoliu reikia tikėti.

D. Špučys

 

D. Špučys domisi ne tik kompiuteriais. Nuo mažens jis užsiima ir lengvąja atletika. „Nors daugumai atrodo, kad programavimas ir sportas visiškai nedera, man vis dėlto pavyko juos suderinti. Šiuo metu abiem dalykais užsiimu profesionaliai. Sakyčiau, kad šios veiklos netgi viena kitą papildo: sportuodamas esu ne tik teoriškai išsprendęs daugybę problemų, bet ir sukūręs ne vieną gerą idėją!“ – pasakoja pašnekovas.

„Naktinė Klaipėda“ − savęs išbandymas platformoje „Android“

Projektas „Naktinė Klaipėda“ D. Špučiui buvo savęs išbandymas. „2013 m. pradžioje tariau sau – laikas save išbandyti platformoje „Android“, – prisimena pašnekovas. Kaip tarė, taip ir padarė. 2013 m. gegužės 27 d. pradėjo veikti pirmoji „Naktinės Klaipėdos“ versija. „Pirmas blynas tikrai neprisvilo!“ – priduria jaunasis verslininkas.

D. Špučio teiravomės, kaip jam kilo „Naktinės Klaipėdos“ idėja. Dauguma vaikino draugų grojo klubuose, dirbo juose ar kitaip buvo susiję su naktiniu Klaipėdos gyvenimu. Norėdamas supaprastinti naktinių renginių informacinį pasiekiamumą, mūsų pašnekovas nusprendė sukurti renginių gidą. Jis buvo parengtas išanalizavus žmonių, susidūrusių su naktiniu gyvenimu, poreikius, pastabas. Pašnekovas priduria, kad tuo metu nieko panašaus Lietuvoje dar nebuvo. Tad jokio atspirties taško jis neturėjo. „Vėliau pasipylė pasiūlymai programėlę perdaryti, perkurti ar net stabdyti, bet tvirtai laikiausi savo nuomonės ir, praėjus kiek daugiau nei metams, esu patenkintas rezultatu“, – atvirauja vaikinas.

Kaip veikia „Naktinė Klaipėda“?

D. Špučys stengiasi vartotojui pateikti renginius kuo paprasčiau. „Įėjęs į programėlę, visada matai artimiausius renginius (šiuo metu, šį vakarą, rytoj vakare ir pan.). Jie saugomi telefone ir atnaujinami esant interneto ryšiui. Atnaujinama automatiškai, todėl būdami mieste galite tiesiog atsidaryti programėlę, net nesant interneto prieigos, ir toliau apmąstyti vakaro planus. Žemėlapyje galite peržiūrėti visas vietas, kuriose galite apsilankyti, paskaityti informacijos apie jas, sužinoti jų darbo laiką. Peržiūrėdami konkretų renginį, galite apžiūrėti vietą, kurioje jis vyks. Be to, galite paskelbti, kad dalyvaujate šiame renginyje, socialiniame tinkle „Facebook“. Tai labai svarbu, nes pastaruoju metu vis į daugiau renginių galima patekti nemokamai būtent pažymėjus, jog dalyvaujate „Facebook“ renginyje. Viena naujesnių funkcijų – specialių pasiūlymų pranešimai, kuriuos gaunate realiuoju laiku į savo telefoną. Vartotojo įrenginyje iššoka pranešimas apie pasiūlymą, o paspaudus ant šio pranešimo galima paskaityti išsamiau“, – programėlės veikimo principus pristato pašnekovas.

Motyvuoja tobulėti visose srityse

D. Špučys tikina, kad projekte „Naktinė Klaipėda“ jis gali save drąsiai realizuoti. „Tai lyg mano smėlio dėžė. Čia galiu bandyti taikyti ne tik programavimo, bet ir rinkodaros ar vadybos žinias“, – pranašumus vardija vaikinas. Kitas smagus pašnekovo paminėtas faktas – įsitraukimas į naktinį gyvenimą. „Aš pats tampu vakarėlių guru: žinau, kur nueiti, kuriai vietai sekasi geriau ar blogiau, kuris vakarėlis bus sėkmingas ar net kur atsidarys nauja vieta. O daugiausia malonumo šioje veikloje teikia tai, kad mano pastangos yra vertinamos. Nėra nieko geriau, kai matau, kad kas nors šalia mano programėle ieško, kur nueiti“, – šypteli vaikinas.

Projekto plėtrai reikalinga komanda

D. Špučys įžvelgia daug „Naktinės Klaipėdos“ ateities perspektyvų. Pasak jo, norint žengti didesnius žingsnius, reikia komandos. Tik tuomet bus galima išnaudoti visą šios idėjos potencialą. „Naktinė Klaipėda“ bet kurią dieną gali virsti „Naktine Lietuva“ ar net kuo nors daugiau. Mažų mažiausiai matau respublikos masto projektą“, – ateities planais dalijasi vaikinas.

Šį projektą D. Špučys sugalvojo ir įgyvendino vienas pats: programavo, sprendė struktūros bei dizaino klausimus. Žinoma, buvo investuota daug laiko. „Manau, šis malonus vargas atsipirks tada, kai programėlė pradės kurti pirmuosius pirkimus. Subūrus perspektyvią idėjas kuriančių ir įgyvendinančių profesionalų komandą, sėkmė tiesiog neišvengiama“, – įsitikinęs pašnekovas.

Svarbiausia tikėti startuoliu

Pabaigoje D. Špučio teiravomės, ką patartų pradedantiesiems verslininkams ir kokių savybių reikia sėkmingam rezultatui. „Visą laiką visiems patariu štai ką: nieko nėra neįmanoma ar neišmokstama, tiesiai šviesiai – sėdi ir mokydamasis darai. Svarbiausia, kad tau tai teiktų ne materialų, bet psichologinį malonumą, o toliau viskas išeis savaime. Sėkmingas startuolis turi būti sukurtas žmonių, tikinčių savo idėja ne tik dėl pinigų derliaus. Startuolį reikia jausti, mylėti, nenustoti auginti ir neleisti kitiems jo paveikti blogomis emocijomis, o svarbiausia – startuoliu reikia tikėti“, – patirtimi ir patarimais dalijasi jaunasis verslininkas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.