...

Buk-savanoriu.lt įkūrėjai: savanorystė – neįkainojama patirtis

Verslas

2013.08.12

Autorius: Tomas Fedaravičius

Temos: .

Buk-savanoriu.lt įkūrėjai: savanorystė – neįkainojama patirtis

Almanė Pakrijauskaitė, VšĮ "Actio Catholica Patria" Asmeninio albumo nuotr.

Internetinė savanorių duomenų bazė buk-savanoriu.lt vienija 567 organizacijas (tiesa, ne visos aktyvios), kurioms reikia savanorių pagalbos, ir 3 395 savanorius. Žmonės, norintys savanoriauti, užsiregistravę buk-savanoriu.lt turi galimybę gauti savanoriškos veiklos pasiūlymų asmeniškai ir išsirinkti savanorišką veiklą pasiūlymų skiltyje. Pakalbinome svetainę įkūrusio savanorių centro „Actio Catholica Patria“ vietinės savanorystės projektų koordinatorę Almanę Pakrijauskaitę.

Į pasiūlymą atsiliepia 50 žmonių

Pasak pašnekovės, savanoriu gali tapti kiekvienas žmogus nepaisant amžiaus, lyties, rasės ar religinių įsitikinimų.

„Mes koordinuojame ir priimame savanorius, todėl reguliariai turime savanoriškos veiklos pasiūlymų, kuriuos dedame į buk-savanoriu.lt. Išsiuntę asmeninius kvietimus savanoriams visada sulaukiame didelio susidomėjimo. Iš buk-savanoriu.lt bazės į skelbimą paprastai atsiliepia apie 50 žmonių. Taip surandame ir surenkame savanorių grupes“, – apie ne pelno siekiančią veiklą pasakojo A.Pakrijauskaitė.

Duomenų bazės įkūrimo rėmėjais tapo Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų subsidijų schema „Nevyriausybinių organizacijų sektoriaus stiprinimas Lietuvoje“. Dabar šią duomenų bazę prižiūrintis centras „Actio Catholica Patria“ išlaidas dengia iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Kauno miesto savivaldybės skiriamų subsidijų projektams savanoriškai veiklai plėtoti.

Savanorių nereikia įtikinėti

A. Pakrijauskaitė teigė, kad altruistiškai nusiteikusių žmonių, kurie nori pagelbėti kitiems, dažniausiai nereikia įkalbinėti. Juk savanoris turi to norėti pats.

„Pavyzdžiui, kelerius metus savanoriška veikla užsiimantis jaunas dirbantis vaikinas net vasarą randa laiko idėjinei veiklai, kuri neatneša finansinės naudos, bet teikia didelį džiaugsmą. Buk-savanoriu.lt jis šią vasarą rado tris trumpalaikius savanoriškos veiklos pasiūlymus: nuo darbo su vaikais vasaros stovyklose iki savanorystės Kauno klinikose, kur prižiūri akvariumus vaikų skyriuose“,– sakė pašnekovė.

Almanės nuomone, savanorystė yra svarbi, nes tiesia pasitikėjimo tiltus tarp žmonių ir organizacijų, skatina žmonių savarankiškumą. Be to, savanoriška veikla tampa vis priimtinesnė įvairioms amžiaus grupėms ir socialiniams sluoksniams.

Siūlo išbandyti patiems

„Vienas iš reiškinių, su kuriuo susiduriame dirbdami su savanoriais ir priimančiomis savanorius organizacijomis, yra neadekvatūs vienos ar kitos pusės lūkesčiai. Dėl to kyla įvairių nesusipratimų. Todėl dažniausiai tenka tarpininkauti, rasti būdų, kaip sklandžiai bendradarbiauti, kad savanoriška veikla abiem pusėms būtų naudinga, o savanoriui tai taptų puikia tobulėjimo patirtimi“, – paaiškino A.Pakrijauskaitė.

Kitas tikslas, kurio siekia buk-savanoriu.lt sumanytojai, – kad bedarbiai ir ypač ilgai nerandantys darbo žmonės atrastų savanorystę kaip būdą plėtoti įgūdžius ir taip padidintų savo galimybes įsidarbinti.

„Dažnai vis dar laikomasi nuomonės, kad savanoriška veikla yra nemokamos darbo jėgos resursas. Norime visiems priminti, kad tokią veiklą apibrėžia Savanoriškos veiklos įstatymas. Mūsų pareiga yra domėtis, į kokią veiklą savanoris įsitraukia. Savanoriai neturi leistis išnaudojami, o ypč jei priimanti organizacija nėra globojama koordinuojančio centro“, – pabrėžė pašnekovė ir visiems, kurie abejoja savanorystės teikiama nauda, siūlo išbandyti savanorišką veiklą.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.