Ateities kompetencijų mokys Moterų universitetas

Verslas

2020.02.05

Autorius: bzn start

Temos: .

Ateities kompetencijų mokys Moterų universitetas

Darbo pokalbyje klausimai vis dažniau išlipa iš profesinių žinių ribų – itin svarbi tapo empatija, emocinis intelektas, papildomi gebėjimai bei įvairūs įgūdžiai. Analitikai savo ruožtu duoda aiškų signalą – vadovams nebeužtenka turimų profesinių kompetencijų – žinios be kitų žmogiškųjų savybių bei gebėjimų, dabar yra tik žinios. Darbo rinkos specialistai tikina, kad ne rytoj, bet jau dabar reikia galvoti apie skirtingų įgūdžių lavinimą ir papildomas žinias bei jų perspektyvas ateities rinkoje, žinoma, jei norite joje išlikti. Tai supratusi konferencijų “Sveika ir laiminga mama” organizatorė, socialinių iniciatyvų organizatorė, mokymosi programų autorė ir lektorė Inga Jablonskė įkūrė Moterų universitetą WoW (Woman of Wonder).

 Kas išmokys visų reikalingų kompetencijų?   

Daugybė pasaulio universitetų steigėsi, nes visuomenei reikėjo gauti konkrečių žinių ir mokėti jas pritaikyti realiame gyvenime. I. Jablonskė įkūrusi sako, kad šis universitetas taip pat atsirado iš natūralaus poreikio mokytis to, kas iš tiesų reikalinga moteriai šiandien ir bus naudinga rytoj: „Mūsų mokymosi platforma gimė kaip praktinė forma mokytis realių, iš karto gyvenime pritaikomų įgūdžių, nes tai vienintelis kelias bet kokią motyvaciją ir įkvėpimą paversti realiu pokyčiu. Universitete vienoje vietoje, metodiškai, paprastu ir suprantamu kiekvienai moteriai būdu bus perteikti visi ateities gebėjimai, įgūdžiai ir taip reikalingos kompetencijos, apie kurias garsiai kalbama, bet kurių nėra taip paprasta atrasti ir kurių reikia ne kažkada, o jau dabar“. 

Pasak I. Jablonskės, kalbos, kad mūsų protus ir sugebėjimus pakeis technologijos, dirbtinis intelektas bei robotai, o mes, jei neprisitaikysime prie pokyčių, tapsime nereikalingi, išties neramina ne vieną žmogų ir ypatingai moteris: „Mes šnekame apie ateitį, kurią suvokiame, nors neapčiuopiame iki galo ir kurios niekas nemokina – šalyje nėra nei vienos įstaigos, kuri ruoštų žmones būtent tokiems pasikeitimams. Tai ir yra priežastis, kodėl tiek daug šviesių, sėkmės lydimų, mokslo, meno, verslo protų prisijungė prie mūsų ir padeda kurti universitetą bei jame dėstys  – jie suvokia, kad tokios žinios reikalingos čia ir dabar“. 

Mokymosi kelionė susideda iš tokių dalykų kaip žinios, patirtis, realūs įgūdžiai ir gebėjimai. Neformalaus ugdymo universiteto vadovė sako, kad moteris per tris mokslo mėnesius supras, kas tie gebėjimai apskritai yra, kaip jie atrodo praktiškai, apčiuopiamai gyvenime, įgaus patirties, supras, kaip juo ugdyti bei atpažinti. Tai reiškia, kad ne tik klausys paskaitas, bet ir darys komandines užduotis, namų darbus ir iš to formuos realius įgūdžius, kurie ir bus tie ateities gebėjimai, kuriuos moteris pritaikys savo gyvenime ir dėl kurių taps paklausi ir sėkminga, realizuota, užtikrinta, pasitikinti ir stipri savo aplinkoje. 

Stipendijos suteiks galimybę mokytis kiekvienai to norinčiai

Kuomet šnekama apie ateities žmogaus įgūdžius, atrodo, kad jie skirti ypatingai visuomenės daliai ir nepasiekiami paprastam žmogui. Taip galvoti, anot įstaigos vadovės, yra klaidinga: „Kai sakome: kūrybiškumas, savimotyvacija, kooperacija, gebėjimas sumaniai pristatyti bet kokią idėją ar surasti bendrą kalbą su bet kuriuo žmogumi – tai atrodo kaip duotybės, kurias žmogus atsineša gimdamas, bet mes tikime, kad viso to gali išmokti visos to norinčios moterys. Šio universiteto tikslas yra būtent kiekvienai moteriai, nepriklausomai nuo jos padėties visuomenėje, šeimoje ar jos išsilavinimo, suteikti galimybę jau dabar mokytis tų reikalingų gebėjimų ir kompetencijų bei kas labai svarbu – visa tai daryti paprastu, aiškiu, prieinamu būdu. Tam sukurta visiškai nauja pedagoginė sistema – metodika, kuri įgalina moterį mokytis ten, kur ji tuo metu yra ir tiek, kiek tuo metu tam turi laiko. Universitete galima mokytis virtualiai, bet norinčios laukiamos ir gyvose paskaitose bei susitikimuose“. 

Galvodama ne apie išskirtinę, o apie kiekvieną moterį, I. Jablonskė tikina, kad universiteto kūrėjų ir dėstytojų noras yra aiškus – kad kuo daugiau Lietuvos moterų galėtų mokytis, kad jos taptų vertingos darbo rinkoje, kad galėtų kurti ne tik savo, bet ir visos Lietuvos ateitį. Iš šio noro, kilo mintis steigti stipendijas, negalėsiančioms susimokėti už mokslą – taip žinios taps prieinamos kiekvienai moteriai, kurios akys degs noru realizuoti save, kurios nori tokių žinių ir išmokti to, kas jai pačiai bus naudinga. „Norime dovanoti ne žuvį, bet meškeres, už kurias esu labai dėkinga šiai idėjai pritarusioms Lietuvos įmonėms, sutikusioms paremti tokias moteris. Ateityje planuojame įsteigti lokalius klubus miestuose, kur moterys pagal gautas žinias, gautą metodiką, idėjas galėtų pritaikyti savo mieste‘, – sako vadovė. 

Pusę universiteto jėgos sudaro žinios, patirtys ir įgūdžiai, kurie bus formuojami, likusi ir ne mažiau svarbi dalis yra bendruomenė, kurioje moterys bus palaikomos bei skatinamos. „Gali sužinoti ir išmokti labai daug, bet noras kurti ir keistis išblėsta labai greitai, jei neturi šalia žmonių, kurie tiki tavimi. Įsivaizduokite, kad papuolate į bendruomenę, kurioje moterys ne konkuruoja, bet palaiko vieną kitą, pastebi viena kitos talentus ir nori kartu augti bei kurti drauge įvairius projektus. Jau vien tai skatina kiekvieną besimokančią pokyčiams ir tampa saugia vieta ne tik mokslams bei tobulėjimui, bet ir vystytis moteriškai draugystei, naujoms idėjoms, o kartu ir verslams“, – studijų kasdienybę apibūdina universiteto vadovė I. Jablonskė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.