...

Ar įmanoma savo gyvenimą paversti stebuklu?

Verslas

2013.12.24

Autorius: Karolina Kondratjevaitė

Temos: .

Ar įmanoma savo gyvenimą paversti stebuklu?

Deimantė Bartninkaitė Asmeninio albumo nuotr.

Gyvenimo ritmas vis greitesnis. Sunkus psichologinis, fizinis ir emocinis krūvis neleidžia blaiviai bei efektyviai mąstyti, o tai lemia klaidingus sprendimus, sekina ir neretai veda į rimtus fizinius susirgimus. Norėdami džiaugtis sėkme, būti sveiki ir laimingi turime analizuoti ir sėkmingai spręsti sudėtingas situacijas, priimti konstruktyvius sprendimus. Tam vien loginio mąstymo nepakanka. „Žmogui reikia naujų kokybiškų, neeilinių idėjų, drąsaus mąstymo ir gebėjimo prognozuoti“, – sako Kaune įsikūrusio mentalinio ugdymo centro „Carpe diem“ vadovė, psichologė, teologė bei tarptautinio psichoorientologijos instituto (JAV) lektorė Deimantė Bartninkaitė.

Dalinantis laime

„Dar būdama vaikas ėmiau ieškoti atsakymų į visai nevaikiškus egzistencinius klausimus, – prisimena D. Bartininkaitė. – Vidinių ieškojimų kelias lėmė ir mano profesijos pasirinkimą.“

„Vis dėlto atsaku į ilgamečius vidinius ieškojimus tapo atsitiktinis apsilankymas Chose Silvos metodo seminare“, – sako Vytauto Didžiojo universitete katalikų teologijos ir psichologijos bakalauro, o po poros metų ir viešosios komunikacijos magistro laipsnį įgijusi D. Bartninkaitė.

„Mane visą laiką domino aukštesnis žmogaus sąmoningumas, išlaisvinantis iš vidinių problemų, padedantis atrasti save ir kurti šviesesnį pasaulį dėl visų kitų. Chose Silvos proto lavinimo metodas šiame begalinės informacijos ir idėjų amžiuje padėjo rasti save, o kartu ir savo gyvenimo prasmę“, – neslepia D. Bartninkaitė.

„Tai yra vienas humaniškiausių ir filosofiškiausių metodų, šiuo metu egzistuojančių pasaulyje. Šio metodo esmė – dėmesys yra sutelktas į paprastą žmogų ir jame slypintį genialumą. Mano gyvenimas ir darbas su Silvos metodu susiliejo dar 2005 metais, kai nusprendžiau tapti šio metodo dėstytoja. Skatino noras dalytis idėjomis, pakeitusiomis mano gyvenimą. Troškau, kad kiti žmonės taip pat turėtų galimybę savo svajones paversti realybe“, – prisiminimais dalijasi pašnekovė.

Idėją kurti centrą lėmė natūralus poreikis augti

„Po penkerių sėkmingo darbo metų visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose susibūrė šviesiau ir pozityviau mąstančių žmonių klubai, veikla plėtėsi ir atsirado poreikis įsteigti centrą, – sako D. Bartninkaitė. – Pagrindinis mūsų užsibrėžtas tikslas – padėti žmonėms pažinti ir išlaisvinti vidinius resursus, tobulėti kaip kūrybingoms asmenybėms, įgyti pozityvų požiūrį į save ir aplinką.“

„Sumanymą įsteigti centrą įgyvendinome natūraliai, be didelių investicijų. Viena programa keitė kitą, o lankytojų susidomėjimas įkvėpė naujiems sumanymams. Šiandien lankytojai gali pasirinkti dominančias psichologijos paskaitas, susipažinti su visame pasaulyje plačiai taikomu streso ir minčių valdymo Chose Silvos metodu, lankyti klubinius užsiėmimus ar jogos studiją“, – pasakoja trečius veiklos metus skaičiuojančio centro vadovė.

Palaikant harmoniją

„Carpe diem“ žmonėms suteikia galimybę įgyti naudingų, gyvenimo kokybę keičiančių žinių ir žengti pirmuosius žingsnius vidinių ieškojimų kelyje palaikant kompetentingai komandai bei bendraminčiams“, – sako D. Bartninkaitė.

„Mūsų centre žmones supažindinami ne tik su unikaliu Chose Silvos proto lavinimo metodu, kuris išmoko atsipalaiduoti ir rasti geriausią sprendimą bet kurioje gyvenimo situacijoje, bet ir kitomis savęs pažinimo metodikomis, – pasakoja pašnekovė ir tikina, kad ugdant protinius gebėjimus, nereikėtų pamiršti ir fizinės sveikatos: – Kūnas – tai didžiausias mūsų turtas, privalome juo tinkamai rūpintis. Todėl kelis kartus per savaitę žmones renkasi į jogos užsiėmimus.“

Pašnekovės įsitikinimu, joga – puikus savęs pažinimo būdas, kuris prasideda kūno lavinimu, o baigiasi dvasios tobulinimu.

„Kūnu rūpintis padeda ir svorio kontrolės bei sveikos mitybos kursai. Keisti valgymo įpročius padeda ne tik gaunamos žinios, bet bendraminčiai“, – sako pašnekovė ir patikina, kad keičiantis su bendraminčiais pokyčiai ateina natūraliau, be didelių pastangų.

Be minėtų užsiėmimų, centre taip pat galėsite pasimėgauti Shiatsu masažu, dalyvauti fraktalų piešimo vakare (anot D. Bartninkaitės, fraktalai – galimybė pasitelkiant spalvų terapiją koreguoti savo būseną). Didelio susidomėjimo sulaukia ir sąmoningo kvėpavimo – rebefingo vakarai. „Pastebėta, kad jau 5 metų vaiko kūnas yra prisipildytas skausmo, įtampos ir tampa nelankstus, įsitempęs, todėl kiekvienam iš mūsų reikia iš naujo išmokti kvėpuoti“, – aiškina pašnekovė ir patikina, kad kvėpavimas padeda protą ir kūną pripildyti naujos gyvybinės energijos.

Atraskite save

„Kurdami šį centrą galvojome: „Kodėl gi nepakeitus pasaulio?“ – prisimena pašnekovė. – Ir žinote, per visus savo darbo metus nė sekundę neabejojau tuo, ką darau. Priešingai, kiekviena gyvenimo akimirka prisipildė prasmės ir džiaugsmo. Linkiu ir jums atrasti tokią veiklą.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.