Apie meilę muzikai ir personažą, vardu Rembo

Verslas

2012.08.25

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

Apie meilę muzikai ir personažą, vardu Rembo

Modestas Švoba ir Lukas Juodikis Asmeninio albumo nuotr.

Ką daryti, jeigu mėgsti muziką ir nori dalytis ja su aplinkiniais? Galima eiti į radiją ir įsidarbinti laidų vedėju. Modestas Švoba (25 m.) taip ir padarė. Tiesa, to jam neužteko. Kadangi ne visa muzika, kurios klausėsi, tiko radijo eteriui, teko įkurti savo tinklaraštį. Į pagalbą Modestas pasikvietė bendradarbį Luką Juodikį (23 m.). Dabar vaikinai jau ilgiau nei pusmetį kurią „Rembo Music“, kurį galima vadinti vienu populiariausių šalies tinklaraščių. Su benražygiais susitikome pasikalbėti apie meilę muzikai ir iškvosti kuo gi, po galais, ypatingas tas Sylvesterio Stallone personažas.

Vyrukai susipažino paprastai – abu dirba radijo stotyje „Zip FM“. Modestas ten veda radijo laidą, o Lukas tvarko ir prižiūri stoties interneto puslapį. „Lukas yas tas gerasis, kuris mūsų radijo stotyje įgyvendina kiekvieno užgaidą. Pavyzdžiui, kas nors užsimano turėti savo laidos logotipą. Jis gerai atlieka visas panašias užduotis. O svarbiausia, kartais ir be atlygio. Lukas tarsi nepastebimas kiekviename projekte, bet jo įnašas yra visur“, – kolegą pristatė Modestas.

Kaip jie atsirado radijuje? Modestą čia atvijo noras pabėgti nuo darbo, kuris nelabai kur vedė, ir rimčiau pasinerti į didžiausią pomėgį – muziką. „Vieną vasarą sugalvojau, kad nebenoriu būti padavėjas, noriu dirbti radijuje. Parašiau laišką į „Zip FM“, buvau pakviestas į pokalbį ir sėkmingai įveikiau atranką. Tada į „Zip FM“ buvo jau sunku patekti. Laiške rašiau kažką panašaus į „pro kiek apsaugos kamerų ir apsauginių turėčiau praeiti, kad patekčiau pas jus?“. Žodžiu, su humoru, bet rimtai. Gal tuometę direktorę tai ir užkabino. Radijo stotyje dirbu jau gal trejus metus“, – prisiminė jis.

Lukas ilgai buvo prisiekęs „Zip FM“ klausytojas. „Dabar eina treti metai. „Zip FM“ išgirdau pačią pirmą dieną, kai buvo paleista. Jau savaitę prieš žinojau, kad atsiras nauja stotis jaunimui, nusprendžiau, kad paklausysiu. Tada man buvo gal septyniolika. Vasarą dirbau kažkur soduose, o „Zip FM“ visada buvo ausyse. Tuo metu laimėjau daug prizų. Buvau gerbėjų gerbėjas“, – pasakojo jis.

Taip besiklausydamas Lukas galų gale išgirdo darbo pasiūlymą: „Zip FM“ trūko žmogaus, kuris prižiūrėtų, tvarkytų interneto puslapį, filmuotų, nes iki tol visa tai darė programų direktorius, direktorius ir interneto meistras. Vienas žmogus atlikdavo tris darbus, tad jam buvo tiesiog per sunku. Išsiunčiau CV su motyvaciniu laišku, įveikiau atranką ir buvau priimtas. Šios sferos pagrindus jau turėjau, tad greitai viską perpratau ir pradėjau dirbti.“

Modestas tvirtino, kad muzika yra kone didžiausia jo gyvenimo aistra. Iš kur atsirado toks susidomėjimas? Pašnekovas prisipažino pirmiausia susipažinęs su neįmantriais stiliais. „Domėtis muzika pradėjau nuo rusiškos… Gerai suprantu, kad kiekvienas turi pereiti savotiškus muzikos etapus. Juk būdamas dvylikos dar neturi skonio. Tuomet klausiau to, ką mašinoje klausė mano tėvukas, nes radijo reguliuoti jis man neleisdavo. Tad klausiau rusiškos muzikos, pavyzdžiui, „Rukie Vierch“, taip pat repo, Eminemo.

Kai sulaukęs šešiolikos ėmiau vaikščioti į klubus, pradėjau klausyti progresyviosios muzikos, paskui atsirado elektroninė, hausas. Kadaise buvau muzikos seminare „Baltijos elektronika“. Jame Justas Fresh labai gerai pasakė, kad atsiklausęs kurio nors stiliaus, perpratęs jį jau turi atsispyrimo tašką ir gali ieškoti naujovių. Taip atsispyręs nuo rusiškos muzikos, populiariojo repo, tada klasikinio ir golden age repo ėmiau į muziką gilintis vis labiau.“

Jo įsitikinimu, iki tam tikro amžiaus nėra blogos muzikos, blogo stiliaus ar blogų atlikėjų. „Jeigu trylikametis klausosi Lady Gagos – viskas gerai. Svarbu, kad ties ja nesustotų. Jeigu per dieną jis skirs šiek tiek laiko muzikai, galų gale vis tiek atsidurs kažkur andergraunde“, – dėstė jis.

Kaip atsirado „Rembo Music“? Kokie buvo pirmieji žingsniai kuriant šį tinklaraštį? „Muzikos tinklaraščio, kurį dabar su Luku sėkmingai plėtojame, man prireikė, nes radijo eteryje toli gražu ne visada galiu pasireikšti su sava muzika. Esu užkietėjęs melomanas, su muzika keliuosiu, miegu, ruošiu valgyti – darau viską. Noriu visada dalytis šiuo gėriu. Gal tai yra šioks toks ego patenkinimas, kad kas nors feisbuke apie mano pasiūlytą dainą parašys: „Koks geras gabalas!“ Žodžiu, sukaupiau daug muzikos ir norėjau ja dalytis“, – pasakojo Modestas.

Jis prisipažino iki tol neretai gaudavęs velnių nuo radijo stoties valdžios, nes leisdavo per daug netinkamos muzikos. Nuosavas tinklaraštis tapo nebloga išeitimi. „Muzikos buvau prikaupęs tikrai daug. Norėjau ja pasidalyti su žmonėmis, bet iškilo klausimas kaip, nes kai kurios net per diskotekas negalėtum groti – niekas nešoktų. Gal galėjau turėti laidą kur nors „Opus 3“ radijuje, bet juk tinklaraštyje muzika daug lengviau pasiekiama nei laidoje, kuri transliuojama nuo kokių trijų iki šešių“, – internetinio puslapio pranašumus įžvelgė Modestas.

Vaikinai ilgai ieškojo tinklaraščiui tinkamo pavadinimo. Pavyzdžiui, buvo sugalvoję žodžių kombinaciją „Got Muscle“ ir dar kelias. Tačiau nė viena nebuvo pakankamai lengvai įsimenama. „Ilgai galvojau pavadinimą, bandžiau derinti su savo vardu, varčiau žodynus“, – apie ieškojimus pasakojo Modestas. Dabar jis net nelabai prisimena, kaip į galvą šovė Rembo vaizdinys. Gal žiūrėjo vieną S. Stallone filmų. Vis dėlto dabar pavadinimu jis patenkintas. Modesto teigimu, tinkamas vardas tinklaraščiui yra labai svarbus. Skaitytojas į tokią svetainę kaip „Wind Of Power“ tikrai žiūrėtų įtariai. „Manau, įsimenamas pavadinimas populiarumui yra labai svarbus. Rembo yra skambus vardas, iš karto keliantis asociacijų: raištis ant galvos, karas, kulkos. Turėdamas personažą, jį gali plačiai interpretuoti, naudoti logotipui, kurti jo gyvenimo istoriją“, – svarstė vaikinas.

Luko teigimu, puslapis „Rembo Music“ ir jo išvaizda bėgant laikui stipriai pasikeitė. Kita vertus, pagrindinis tikslas išliko – stengiamasi, kad lankytis čia būtų kuo paprasčiau ir smagiau.

„Puslapio šablonas buvo nupirktas, bet dabartinis variantas nuo pirminio skiriasi kaip diena nuo nakties. Iš pradžių buvo švelnių modifikacijų, bet ilgainiui visus blokus perdėliojome ir išėjo kažkoks Frankenšteinas. Dabar pradėjome mėtyti ir naujas funkcijas. Atsirado kontaktai, grotuvas. Siekėme, kad skaityti būtų kuo lengviau ir maloniau. Tinklaraštis vis dar evoliucionuoja ir tikrai turi kur tobulėti. Idėja buvo tiesiog kuo paprasčiau paklausyti muzikos. O, pavyzdžiui, logotipas atsirado netyčia. Iš pradžių buvo tik tekstas „Rembo Music“, vėliau atsirado rankos, raumenys, padidėjo raidė M, nes Modestas kuria turinį, jai buvo užrištas raištis“, – apie tinklaraščio išvaizdos pokyčius pasakojo Lukas.

Kaip gimsta „Rembo Music“ įrašai? Kiek laiko trunka kūrybos procesas? „Pirmieji įrašai buvo apie Rembo, kuris šoko kaimo diskotekoje ir nusižiūrėjo merginą vietnamietę. Tada visi įrašai sudarė vientisą istoriją ir prie kiekvieno praleisdavau kone pusę dienos. Dabar įrašą pagimdau per valandą ar dvi. Nuotraukų ieškau besiklausydamas dainos, kuria noriu pasidalyti. Kadangi muzika ir moterys man yra du gražiausi dalykai pasaulyje, jos dažnai ir atsiduria iliustracijose.

Tinklaraštis egzistuoja neilgai ir kurį laiką buvo neutralus, bet ilgainiui Rembo pradėjo po truputį piktėti. Gal aš subrendau, suvyriškėjau“, – apie rašymo ypatumus kalbėjo Modestas.

Dainas jis parenka subjektyviai ir niekada nesistengia kam nors įtikti. Įrašų tema ir atmosfera priklauso nuo savijautos: „Pavienės dainos derinamos prie mano nuotaikos. Stebėdamas įrašus gali atsekti, kas dedasi mano galvoje. Negaliu apsimesti, kad man linksma, nes šiandien yra penktadienis. Jei mano nelinksma, tai ir daina bus liūdnesnė. Jei slogi nuotaika, dėsiu dramatiškas, emocingas dainas. Jei antradienį pasilinksminau, tai ir įmesiu dainą, kurios gal kiti tikėtųsi penktadienį.“

O kaip asmeniniai favoritai? Juk jų neabejotinai yra. „Kiekvienas favoritas turi savo vietą, laiką ir paskirtį. Jeigu kas paklaustų, kokios muzikos klausausi, atsakyčiau, kad visokios. Muzika yra toks dalykas, kuris padeda šiek tiek nuraminti vidinį pasaulį. Ji kaip mama, kuri yra Jonavoje, bet paskambinus pasako, kad viskas bus gerai“, – kalbėjo Modestas.

„Rembo Music“ dar neabejotinai keisis. Lukas išreiškė norą tinklaraštį padaryti dar patogesnį ir paprastesnį. „Didžiausias noras padaryti taip, kad naudojant tektų kiek įmanoma mažiau spaudinėti pelės mygtuką. Viskas prasideda nuo poreikių. Pavyzdžiui, naujausia funkcija – atsitiktinis įrašas. Jis skirtas tam, kad senesni įrašai nebūtų visiškai pamiršti. Puslapiui nekūrėme jokios reklamos. Ko gero, didžiausias tinklaraščio pasiekimas tas, kad kasdien jame apsilanko apie šeši šimtai unikalių lankytojų. Lietuvos masto tinklaraščiui tai yra labai gerai“, – pasidžiaugė Lukas.

Tam pritarė ir Modestas. Jis patenkintas ir tuo, kad į puslapį užsuka nedaug vadinamųjų atsitiktinių lankytojų. „Aš labai nenorėjau tikslinės auditorijos. Man nereikėjo poros šimtų tūkstančių gerbėjų, iš kurių tik pora tūkstančių ateina paskaityti tinklaraščio“, – sakė jis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.